Susan Michie – brytyjska profesor będąca członkiem partii komunistycznej powołana na przewodniczącą grupy doradczej WHO

25 lipiec 2022

Profesor z University College London będzie przewodniczyła Technicznym Grupom Doradczym WHO ds. obserwacji behawioralnych i nauk o zdrowiu.

Susan Michie

Kilkudziesięcioletni członek Komunistycznej Partii Wielkiej Brytanii została mianowana przewodniczącym jednej z grup doradczych Światowej Organizacji Zdrowia.

Profesor Susan Michie, dyrektor Centre for Behaviour Change w University College London, będzie przewodniczyć Technicznej Grupie Doradczej WHO (Technical Advisory Group – TAG) ds. obserwacji zachowań i nauk o zdrowiu.

Pracownica uniwersytetu w UCL, która jest częstym gościem w BBC i ITV, jest członkiem Komunistycznej Partii Wielkiej Brytanii od ponad 40 lat.

Noszenie masek na twarz powinno być kontynuowane “na zawsze”.

W zeszłym roku pojawiła się w nagłówkach po tym, jak opowiedziała się za surowymi ograniczeniami Covid-19 dotyczącymi życia w Wielkiej Brytanii i “maksymalnym tłumieniem” wirusa na całym świecie, w tym mówiąc, że maski na twarz i środki w postaci dystansu społecznego powinny być kontynuowane “na zawsze”.

Maseczki nie działają: Przegląd literatury naukowej w kontekście zasadności polityki społecznej wobec COVID-19 – dr Denis Rancourt
2 metry czy 20 metrów, dystans nie ma większego znaczenia dla Covid-19 – prof. Martin Bazant i prof. John Bush z MIT
Przegląd literatury i metaanaliza wpływu lockdownów na śmiertelność z powodu COVID-19 [Johns Hopkins University]
Strach i manipulacje rządu GB dotyczące COVID-19 – wywiad z Laurą Dodsworth

Podczas pandemii regularnie wydawała zalecenia dotyczące ograniczeń związanych z koronawirusem ze względu na jej pozycję członka podgrupy dla rządowego organu doradczego SAGE.

W czerwcu 2021 powiedziała w stacji Channel 5: “Zachowanie społecznego dystansu… Noszenie masek na twarz… Będziemy musieli to kontynuować w dłuższej perspektywie i to będzie korzystne nie tylko w przypadku Covid, ale także dla zmniejszenia innych chorób”.

Gdy zadano jej pytanie uzupełniające o to, jak długo jej zdaniem te środki powinny być kontynuowane, profesor od psychologii zdrowia powiedziała: “Myślę, że na zawsze, do pewnego stopnia”.

Zarówno SAGE, jak i Independent SAGE spotkały się z krytyką za nadmierne poleganie na modelowaniu, które wielokrotnie okazywały się błędne, podczas zalecania rządowi ograniczeń związanych z Covid.

Sześć pytań, które należałoby zadać Neilowi Fergusonowi

Grupa doradcza WHO w zakresie Analizy Behawioralnej [Behavioural Insights] i Nauk o Zdrowiu [Sciences for Health] składa się z “renomowanych ekspertów”, którzy reprezentują “szeroki zakres dyscyplin”, w tym ekonomię, antropologię i psychologię, zgodnie ze stroną internetową organizacji.

Grupa zapewnia doradztwo eksperckie w celu opracowania mapy drogowej dla WHO, aby określić mechanizm systematycznego włączania dowodów behawioralnych do swojej pracy oraz do krajowych polityk zdrowotnych i planowania programów” – dodaje opis online.

Eksperci będą wydawać zalecenia dla organizacji na poziomie regionalnym i międzynarodowym.

Wiele osób wyraziło swoją frustrację z powodu nominacji profesor Michie, a jeden użytkownik Twittera powiedział: “Myślałem, że WHO jest przerażającą, skompromitowaną organizacją przed tym ogłoszeniem. Teraz jest jeszcze gorsza, jeśli to było możliwe!”.

Źródło: British professor who is member of the Communist party appointed as chair of WHO advisory group

 

Zobacz na: Transkrypt filmu ZAUFAJ WHO [Trust WHO]
WHO i Purdue Pharma połączyły siły we wciskaniu opioidów na świecie
Konflikt interesów. WHO i „konspiracje” związane z grypą pandemiczną – Deborah Cohen i Philip Carter
WHO opublikowało podręcznik – Jak publicznie odpierać argumenty przeciwników szczepień – Forrest Maready
Kolektywizm: Rodzina czy państwo? Esej o obowiązkowych szczepieniach. Dr Russell Blaylock

Susan Michie – członkini Komunistycznej Partii Wielkiej Brytanii od 40 lat-