Dla osób szukających odpowiedzi na zapytanie w wyszukiwarce pt. „PubMedInfo co to za strona?” przygotowaliśmy krótki opis tego czym się kierujemy i co robimy.

Osoby prowadzące stronę PubMedInfo uznają za pewnik istnienie prawdy obiektywnej, bez względu na dokładność narzędzi niezbędnych do jej poznania. Zakładają również istnienie wolnej woli, której jest tym więcej w życiu człowieka, im więcej posiada on narzędzi diagnostycznych i wiedzy niezbędnej do opisania i zrozumienia rzeczywistości.

W naszej pracy nieustannie kierujemy się słowami „dziennikarstwo to drukowanie tego, czego nikt inny nie chce drukować. Wszystko inne to public relations”, oraz „korzystać trzeba z różnych źródeł, kryterium jest jedno czy są tam informacje czy hasła, jak hasła to szkoda czasu, jak informacje to pilnie studiować i z różnych najlepiej przeciwstawnych źródeł”.

Żeby dowiedzieć się co aktualnie jest głównym nurtem w danym obszarze wiedzy, to wystarczy wpisać frazę w wyszukiwarkę google i algorytmy dostarczą nam odpowiednio przygotowane opisy obrazów rzeczywistości.

“PubMedInfo co to za strona?” To co my robimy na stronie PubMedInfo, to umieszczamy opisy obrazów rzeczywistości, które mają spore trudności w znalezieniu się na pierwszej stronie wyszukiwarki google.

Wyszukujemy, archiwizujemy, tłumaczymy na polski i dzielimy się różnego rodzaju komunikatami i informacjami, które raczej nie są w centrum zainteresowania mediów głównego nurtu, a jeśli są to przeważnie jako obiekty ataków mających na celu dyskredytacje.

Na stronie PubMedInfo znajdziesz materiały o różnym stopniu trudności. Znajdziesz wypowiedzi rodziców, tłumaczone artykuły i wykłady dziennikarzy, lekarzy lub naukowców, tłumaczenia filmów dokumentalnych, tłumaczone fragmenty lub całe publikacje z czasopism medycznych, zarówno tych współczesnych jak i historycznych, tłumaczenia fragmentów lub całych książek, a także memy.

Zachęcamy do myślenia pojęciowego, poddawania w wątpliwość, a także weryfikowania czytanych i słyszanych komunikatów oraz informacji.

Nasi krytycy piszą o nas, że jesteśmy antyszczepionkowi. Tak, jesteśmy. Pomimo tego, że od czasu do czasu na stronie pojawiają się materiały zagorzałych zwolenników szczepionek jako takich, to uważamy, że szczepionki nie działają tak skutecznie, jak to jest reklamowane, uważamy że wbrew powszechnemu przekonaniu szkodzą częściej, niż ludzie zdają sobie z tego sprawę. Uważamy również, że wcale nie są tak niezbędne, jak się to powszechnie uważa.

W polskim internecie możesz spotkać się z zarzutem w naszą stronę, że próbujemy podrabiać świętość jaką jest strona PubMed, która to jest bazą danych i/lub internetową biblioteką. Na portalu PubMed tak opisują swoją działalność.

„PubMed jest bezpłatnym źródłem wspierającym wyszukiwanie i pozyskiwanie literatury z dziedzin  biomedycznych i nauk przyrodniczych w celu poprawy zdrowia – zarówno w skali globalnej, jak i osobistej.

 

Baza PubMed zawiera ponad 32 miliony cytowań i abstraktów z literatury biomedycznej. Nie zawiera pełnych tekstów artykułów z czasopism; jednakże linki do pełnych tekstów są często obecne, jeśli są dostępne z innych źródeł, takich jak strona wydawcy lub PubMed Central (PMC).

 

Portal PubMed, dostępny w Internecie od 1996 roku, został opracowany i jest utrzymywany przez Krajowy Ośrodek Informacji Biotechnologicznych (NCBI), w Narodowej Biblioteki Medycyny Stanów Zjednoczonych (NLM), mieszczącej się w Narodowym Instytucie Zdrowia (NIH).”

%d bloggers like this: