Co znajduje się w amerykańskiej kowidowej ustawie stymulacyjnej?

Odpowiedź na to pytanie nie jest tak prosta, jak można by się spodziewać, biorąc pod uwagę nazwę tej ustawy.

Co znajduje się w amerykańskiej kowidowej ustawie stymulacyjnej?

Wybraliście Ich Aby Pisali Nowe Prawa Zamiast Tego Pozwalają To Robić Korporacjom – Public Integrity
Transkrypt filmu pt. Ustawa z 1986 roku

Kongres Stanów Zjednoczonych uchwalił 21 grudnia 2020 roku kowidową ustawę stymulacyjną, czyli „Consolidated Appropriations Act [Ustawa o Funduszach Skonsolidowanych], 2021”, aby nadać jej oficjalny tytuł. Co takiego zawiera ta ustawa? Co właśnie weszło w życie?

Odpowiedzi na te pytania brzmią „tak naprawdę to mało kto to wie”, a przynajmniej zdecydowana większość członków kongresu, którzy uchwalili tę ustawę bez jej czytania, tak jak to często robią. Jest to najdłuższa ustawa w historii Stanów Zjednoczonych, licząca ponad 5500 stron. Została przegłosowana bez przykuwania większej uwagi.

„Dostarczenie krajowi pomocy związanej z wirusem wymagało skoku wiary ze strony prawodawców, którzy oddawali swoje głosy, praktycznie w ciemno, na ogromny, 5593-stronicowy projekt ustawy, który łączył pomoc na wypadek pandemii z rocznymi wydatkami rzędu 1,4 biliona dolarów na finansowanie rządu. Biuro Historyczne Senatu twierdzi, że to najdłuższa ustawa, jaką udało im się znaleźć w historii uchwalenia Kongresu.

„Myślę, że gdybyśmy dostarczyli każdemu papierowy egzemplarz, musielibyśmy zniszczyć cały las” – zażartował przewodniczący House Rules Committee James McGovern, odpowiadając na republikański wniosek o wydrukowanie aktu prawnego w poniedziałek po południu. Ustawa została udostęniona o godzinie 14:00, na kilka godzin przed rozpoczęciem głosowania w Izbie i Senacie.” – Too big to read: Giant bill a leap of faith for Congress, 22 grudnia 2020

Pobraliśmy kopię pełnego dokumentu i umieścimy ją poniżej dla tych z Was, którzy są na tyle cierpliwi lub masochistyczni, aby przebrnąć przez cały ten tekst.

 

 Co znajduje się w amerykańskiej kowidowej ustawie stymulacyjnej?

 

Przeczytaliśmy już ją trochę i wskażemy najważniejsze punkty jakie rzuciły się nam w oczy:

–   „Pomoc zagraniczna” to wielki zwycięzca. Egipt otrzyma 1,3 miliarda dolarów, Sudan, Izrael i Ukraina po ponad 500 milionów, a wiele innych krajów na całym świecie pokaźne wpłaty, z których większość zostanie wydana na „obronę”. To znaczy pieniądze zostaną wysłane prosto do Ameryki poprzez masowe zakupy broni.

–    Nie wszystkie pieniądze wysyłane za granicę są przeznaczone na zakup broni, część zostanie przeznaczona na wspieranie zamachów stanu. Wenezuela i Białoruś otrzymały specjalną wzmiankę, każdy z tych krajów otrzymuje własny fragment w tej ustawie, w którym szczegółowo opisuje się, jak straszne są ich „nielegalne reżimy”. Jest tam również obszerna sekcja poświęcona „zwalczaniu chińskich wpływów”.

–    Z jakiegoś powodu istnieje inna sekcja dotycząca prawa autorskiego, która sprawia, że ​​nielegalne przesyłanie strumieniowe treści chronionych prawem autorskim jest przestępstwem federalnym, za które grozi do trzech lat więzienia.

–    Prawie 300 milionów zostało odłożonych na opracowanie szczepionek przeciw grypie i zapobieżenie przyszłej pandemii grypy.

–    4 MILIARDY dolarów na sponsorowany przez Billa Gatesa Globalny Sojusz na rzecz Szczepionek i Szczepień (GAVI).

„Aby uzyskać dodatkową kwotę na „Globalne programy zdrowotne”, kwota 4.000.000.000 dolarów, która pozostanie dostępna do 30 września 2022 r., aby zapobiegać, przygotować się i reagować na koronawirusa, w tym na zakup i dostawę szczepionek: Pod warunkiem, że takie fundusze będą administrowane przez Administratora Agencji Stanów Zjednoczonych ds. Rozwoju Międzynarodowego i zostanie udostępniona jako wkład na rzecz Globalnego Sojuszu na rzecz Szczepionek i Szczepień (GAVI): z zastrzeżeniem dalszych postanowień, że taka kwota jest wyznaczona przez Kongres jako wymagająca pilnego zapotrzebowania zgodnie z sekcją 251 (b) (2) ) (A) (i) ustawy o zrównoważonym budżecie i kontroli deficytu w sytuacjach nadzwyczajnych z 1985 r.” – str. 1590,  Funds Appropriated  to  the President Global  Health  Programs

–    Niepokój autorów tej ustawy budzą również „dezinformacje” dotyczące szczepionek, a projekt ustawy przewiduje pro szczepionkową kampanię propagandową – a raczej „KAMPANIĘ ŚWIADOMOŚCI PUBLICZNEJ NA TEMAT ZNACZENIA SZCZEPIEŃ”

„Sekretarz, działając za pośrednictwem Dyrektora Centrum Kontroli i Prewencji Chorób [CDC] oraz w porozumieniu z innymi urzędami i agencjami, stosownie do przypadku, przyznaje dotacje na drodze konkursu lub kontrakty jednemu lub większej liczbie podmiotów publicznych lub prywatnych w celu przeprowadzenia kampanii krajowej, opartej na dowodach. Kampanii mającej na celu zwiększenie świadomości i wiedzy na temat bezpieczeństwa i skuteczności szczepionek w zapobieganiu i kontrolowaniu chorób, zwalczania dezinformacji o szczepionkach oraz rozpowszechnianie naukowych i opartych na dowodach informacji dotyczących szczepionek, mając na celu zwiększenie wskaźników szczepień w każdym wieku, w stosownych przypadkach, szczególnie w społecznościach o niskich wskaźnikach szczepień, w celu ograniczenia i wyeliminowania chorób, którym można zapobiegać dzięki szczepieniom.” – str. 2090, SEC.  313.  Public  Awareness  Campaign  on  the  Importance of Vaccinations.

Tak więc – ogromne kwoty pomocy zagranicznej, wsparcie różnych zamachów stanu, zupełnie nieistotne prawa autorskie, przepisy dotyczące propagandowych kampanii szczepionkowych… to nie jest typowa „ustawa stymulacyjna”, prawda?

Na podstawie: What’s actually IN the US “Covid Stimulus Bill”?

Zobacz na: Wytyczne Dotyczące Przedklinicznych Badań Farmakologicznych i Toksykologicznych Szczepionek – EMA
Czy na pewno szczepionki to najlepiej przebadane produkty firm farmaceutycznych? Sprawdźmy.
Szczepionki są bardzo bezpieczne – dr Soumya Swaminathan, WHO
Jak działają szczepionki? W dużej mierze nie mamy pojęcia. – Dr Peter Aaby

 

Ile amerykańscy podatnicy dokładają do WHO?

Dla kontekstu warto podać ile amerykańscy podatnicy składali się wpłaty przeznaczone na rzecz Światowej Organizacji Zdrowia. Jest to ważne zwłaszcza w świetle doniesień o tym, że USA wstrzymało finansowanie WHO. Proszę zwrócić uwagę, że na liście finansujących WHO jest też Globalny Sojusz na rzecz Szczepionek i Szczepień (GAVI), które w tym samym czasie rozliczeniowym wpłaciło 371 milionów dolarów.

“W dwuletnim cyklu budżetowym 2018 i 2019 rząd USA zobowiązał się do wpłacenia 893 milionów dolarów do budżetu WHO – składającego się z „oszacowanych składek” (składek wpłacanych przez państwa członkowskie) i dobrowolnych składek.” – Trump And WHO: How Much Does The U.S. Give? What’s The Impact Of A Halt In Funding?

Składki na WHO 2018-2019

 

%d bloggers like this: