Nowe badanie pokazuje, że 95 procent testowanych pokarmów dla niemowląt zawiera toksyczne metale ciężkie. [USA]

Śladowe ilości metali ciężkich ze szczepionek mogą obniżyć iloraz inteligencji niemowląt, a ich wpływ sumuje się wraz z liczbą podanych szczepionek. Te poziomy nie są trujące. Problem polega na tym, że ekspozycja nawet na niski poziom tych metali może mieć niewielki, ale mierzalny wpływ na rozwój mózgu. Efekty te mogą być istotne na poziomie populacji. – admin

 

95 procent testowanych pokarmów dla niemowląt zawiera toksyczne metale

 

23 października 2019

Lansing, w stanie Michigan (WLNS-TV) – Czy po wzięciu do ręki łyżki i otwarciu pokrywki, zastanawiałaś się kiedykolwiek, co jest w jedzeniu Twojego dziecka? Cóż, teraz możesz się dowiedzieć.

Według healthybabyfood.org, w badaniu 168 produktów spożywczych dla dzieci, 95 procent zawierało toksyczne metale ciężkie, w tym arsen, ołów, kadm i rtęć.

„Myślę, że ludzie myślą, że jeśli coś jest sprzedawane w sklepie, jest to bezpieczne, zwłaszcza z żywnością”, powiedziała Courtney Carignan , adiunkt na Uniwersytecie Stanowym w Michigan.

Według badań śladowe ilości metali ciężkich mogą obniżyć iloraz inteligencji niemowląt, a ich wpływ sumuje się wraz z liczbą posiłków i przekąsek, jakie dziecko je.

Courtney Carignan

Courtney Carignan

 

„Te poziomy nie są trujące. Problem polega na tym, że ekspozycja nawet na niski poziom tych metali może mieć niewielki, ale mierzalny wpływ na rozwój mózgu. Efekty te mogą być istotne na poziomie populacji ”- dodaje Courtney Carignan.

W badaniu przetestowano 13 różnych produktów spożywczych pod 61 różnymi nazwami handlowymi. Ze wszystkich przetestowanych opakowań 8 procent zawierało jeden metal, 21 procent zawierało co najmniej dwa metale, 40 procent zawierało trzy, a 26 procent miało ślady wszystkich czterech metali ciężkich.

95 procent testowanych pokarmów dla niemowląt zawiera toksyczne metale ciężkie

 

95 procent testowanych pokarmów dla niemowląt zawiera toksyczne

W badaniu przeprowadzonym przez Healthy Babies Bright Futures stwierdzono, że 95 procent testowanych pokarmów dla niemowląt zawiera toksyczne metale ciężkie, w tym arsen, ołów, kadm i rtęć.

 

Najczęstszym z metali był ołów, który znaleziono w 94 procentach pokarmów dla dzieci.

Dlaczego więc takie składniki są dozwolone?

„Mogą występować naturalnie, a także mogą znajdować się w naszym środowisku ze względu na historycznie stosowanych pestycydów oraz źródeł przemysłowych, więc uważam, że prawdziwym wyzwaniem jest wyeliminowanie tych metali z naszej żywności”, powiedziała Courtney Carignan. Kilka lat temu mówiła również, że badała narażenie niemowląt na arsen, który znajduje się w wielu produktach na bazie ryżu, więc zaczęła szukać alternatywnych sposobów karmienia swojego dziecka.

„Czasami próbowałam uniknąć jednej rzeczy, a potem odkrywałam, że to, czego używam jako alternatywę, jest równie złe, jeśli nie gorsze, albo coś innego, więc myślę, że jako konsumentowi,  staje się to frustrujące.” – dodała Courtney Carignan.

Jeśli chodzi o sposoby unikania tych toksyn w jedzeniu dziecka, ich całkowite wyeliminowanie może być trudne, dopóki FDA nie podejmie działań, ale Courtney Carignan zaleca urozmaicenie pożywienia dziecka i unikanie przekąsek o podwyższonym ryzyku.

Toksyny można znaleźć w żywności w ich naturalnym stanie, więc jeśli zdecydujesz się na robienie własnego jedzenia dla swojego dziecka zamiast kupować je ze sklepu, Courtney Carignan powiedziała, że niekoniecznie wyeliminuje to toksyczne metale.

Wiem, jak trudno jest być rodzicem i zobaczyć taki raport, i mam wrażenie, że podawałam swojemu dziecku toksyczne metale. Rodzice nie powinni czuć się winni, wiedząc, że robią wszystko, co w ich mocy, i podejmują najlepsze możliwe decyzje [na podstawie ich aktualnego stanu niedoinformowania]”- powiedziała Courtney Carignan.

Źródło: New study finds 95 percent of baby food tested contains toxic heavy metals
A new study finds 95 percent of tested baby foods contain toxic chemicals that lower babies’ IQ, including arsenic and lead.

 

Zobacz na: Bezpieczeństwo tiomersalu w szczepionkach – kwestie metodologiczne i dowody na nadużycia w badaniach – dr Brian Hooker
Zatrucie rtęcią sprawia, że ptaki przejawiają homoseksualne zachowania.
10 kłamstw wypowiadanych przez tych którzy mówią, że rtęć w szczepionkach jest bezpieczna.
„Bezpieczny” poziom glinu/aluminium opiera się na przestarzałych informacjach, nieuzasadnionych założeniach i błędach – dr James Lyons-Weiler
Tworzenie się ziarniniaków w wyniku podskórnego wstrzyknięcia owcom produktów zawierających glin jako adiuwant – doktorant Javier Asín i inni.
Aluminium jest stosowane do tworzenia alergii na modelach zwierzęcych
Synergiczne, toksyczne działanie glifosatu i aluminium – Dr Stephanie Seneff

%d bloggers like this: