Dr Stanley Plotkin o szczepionkach – Eksperymenty na osobach niepełnosprawnych

 

Stanley Plotkin o szczepionkach

 

Dr Stanley Plotkin, wiodący na świecie autorytet w dziedzinie szczepionek, opisuje mroczną historię testowania szczepionek, w tym praktykę eksperymentowania na osobach niepełnosprawnych.

Dr Stanley Plotkin o szczepionkach – abortowane płody/dzieci
Dr Stanley Plotkin o badaniach bezpieczeństwa szczepionek – Del Bigtree
Szczepienie przeciw śwince – przyczyny porażek – dr Stanley Plotkin

Eksperymenty na osobach niepełnosprawnych

 

Adwokat: Czy kiedykolwiek wykorzystywał Pan sieroty do badań nad eksperymentalną szczepionką?

Stanley Plotkin: Tak.

Adwokat: Czy kiedykolwiek wykorzystywał Pan upośledzone umysłowo dzieci do badań nad eksperymentalną szczepionką?

Stanley Plotkin: Nie przypominam sobie, że kiedykolwiek przeprowadzałem badania z udziałem upośledzonych umysłowo w tamtych latach. W tamtym czasie, w latach 60. to była powszechna praktyka.

Adwokat: Przykro mi, Pańska odpowiedź nie jest przejrzysta. Czy kiedykolwiek wykorzystał Pan osoby upośledzone umysłowo do badań nad eksperymentalną szczepionką?

Stanley Plotkin: To co mówię, to to, że nie przypominam sobie, że zrobiłem coś takiego, ale w latach 60. robienie czegoś takiego nie było czymś niespotykanym i nie zaprzeczyłbym, że mogłem coś takiego zrobić.

Adwokat: Istnieje artykule zatytułowany

“Attenuation of RA 27-3 rubella virus in WI-38 human diploid cells”, Am J Dis Child. 1969 Aug;118(2):178-85.
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/5794813

Czy zna Pan ten artykuł?

Stanley Plotkin: Tak.

Adwokat: W tym artykule jest jedna rzecz, która mówi, że trzynaścioro seronegatywnych, opóźnionych umysłowo dzieci dostało szczepionkę z RA27/3.

Stanley Plotkin: Zatem, w tym przypadku jest to coś co zrobiłem.

Adwokat: W porządku. Czy kiedykolwiek powiedział Pan, że lepiej jest przeprowadzać eksperymenty na tych, w których przypadku jest mniejsze prawdopodobieństwo, że przysłużą się społeczeństwu, takich jak dzieci z niepełnosprawnością, niż na dzieciach lub dorosłych nie będących niepełnosprawnymi?

Stanley Plotkin: Nie pamiętam dokładnie, ale jest to możliwe. I powtarzam po raz kolejny, że w latach 60. to była niemalże powszechna praktyka. Od tego czasu zmieniłem zdanie na ten temat. To było dawno temu.

Adwokat: Czy pamięta Pan, że kiedykolwiek pisał do redaktora zajmującego się etyką na temat eksperymentowania na ludziach?

Stanley Plotkin: Nie pamiętam dokładnie, ale może to robiłem.

Adwokat: Czy rozpoznaje Pan ten list, który napisał Pan do redaktora?

Stanley Plotkin: Tak.

Adwokat: W porządku. Czy napisał Pan ten list?

Stanley Plotkin: Tak.

Adwokat: W porządku. Jedną z rzeczy, którą Pan napisał…

„Pytanie brzmi, czy mamy przeprowadzać eksperymenty na w pełni funkcjonujących dorosłych i na dzieciach, którzy potencjalnie przysłużą się społeczeństwu, czy też mamy przeprowadzać wstępne badania na dzieciach i dorosłych, którzy są ludźmi pod względem formy, ale nie mają potencjału społecznego.”

Stanley Plotkin: Tak.

Adwokat:

Można się temu sprzeciwić i powiedzieć, że to pytanie implikuje filozofię nazistowską, ale nie sądzę, że trudne jest rozróżnienie osób nie funkcjonujących prawidłowo od członków grup etnicznych, rasowych, ekonomicznych lub innych grup.”

Stanley Plotkin: Mhm.

Adwokat: Czy kiedykolwiek wykorzystywał Pan dzieci matek odsiadujących wyrok w więzieniu, do badań nad eksperymentalną szczepionką?

Stanley Plotkin: Tak.

 

Adwokat: Czy kiedykolwiek wykorzystywał Pan osoby podlegające władzy kolonialnej do badania eksperymentalnej szczepionki?

Stanley Plotkin: Tak.

 

Adwokat: Czy robił to Pan na terenie Konga Belgijskiego?

Stanley Plotkin: Tak.

Adwokat: Czy eksperyment ten obejmował prawie milion ludzi?

Stanley Plotkin: Cóż… W porządku. Tak.

 

Władza kolonialna [rządy kolonialne]to podporządkowanie, ujarzmienie i przewodnictwo nad rdzennymi ludami danego kraju lub obszaru, które następnie są przejęte w imieniu suwerennego państwa, które „odwiedziło” dany kraj lub obszar. Jest to praktykowane przez prawie wszystkie imperia w historii świata, głównie ze względu na zapotrzebowanie na zasoby lub „przestrzeń życiową” (znaną również jako lebensraum w języku niemieckim).” – Jacob Atkinson https://www.quora.com/What-is-colonial-rule/answer/Jacob-Atkinson-5

 

Zobacz na: W latach 30-tych XX wieku tysiące dzieci z Irlandzkich domów opieki były wykorzystywane w tajnych szczepionkowych eksperymentach.
Kodeks Norymberski a szczepienia – świadoma i dobrowolna zgoda
„Ekspert ds. szczepień” dr Teresa Holtrop zeznaje w sądzie jako biegła
Czy na pewno szczepionki to najlepiej przebadane produkty firm farmaceutycznych? Sprawdźmy.

 

Dr Stanley Plotkin o szczepionkach – Eksperymenty na osobach niepełnosprawnych – napisy PL

%d bloggers like this: