Ekspert ds. szczepień dr Teresa Holtrop zeznaje w sądzie jako biegła

Ekspert ds. szczepień dr Teresa Holtrop

Dr Teresa Holtrop, dyrektor Amerykańskiej Akademii Pediatrycznej (AAP) w stanie Michigan, 26 lutego 2018 zeznawała w sprawie, w której mama sprzeciwia się szczepieniu na podstawie dwóch punktów:

1. Jest religijna i nie chce, aby produkty wytworzone z komórek pochodzących od abortowanych płodów wstrzykiwano jej córce, oraz
2. Obawia się, że jej córka może być narażona na zwiększone ryzyko wystąpienia niepożądanych odczynów poszczepiennych ze względu na bardzo dużą ilość zaburzeń autoimmunologicznych w jej rodzinie.

Dr Teresa Holtrop została wprowadzona do sprawy jako biegła [expert witness] po stronie ojca, który twierdzi, że chce, aby jego córka została zaszczepiona. Sprawa dotyczyła zasiłku na dziecko, którego ojciec  dziecka uchyla się od płacenia. W rzeczywistości kwestia szczepień w tej sprawie, to temat dodatkowy; ojciec nigdy nie próbował zaszczepić swojej córki, dopóki zadłużenie będące następstwem nie płacenia zasiłku na dziecko zaczęło narastać.

Zeznanie dr Teresy Holtrop było katastrofą dla pozycji ojca. Wielokrotnie oświadczyła, że “nie wie”, gdy adwokat matki zadawał jej pytania związane z ryzykiem dotyczącym szczepionek.

Fakt, że dyrektorka jednego z 50 oddziałów Amerykańskiej Akademii Pediatrycznej w kraju nie wie, tego co powinna wiedzieć o szczepionkach, jest delikatnie ujmując niepokojący. Fakt, że doktor Teresa Holtrop przez swoją niekompetencję odmawia pacjentom świadomej zgody od ponad 20 lat, jest nie do przyjęcia.

Źródło:  Dear Dr. Holtrop and AAP: “I Don’t Know” and “Just Following Orders” Are Not Acceptable Positions for Pediatricians on Vaccine Contents and Vaccine Risk

 

Po zmianie np. definicji zdrowia i konsekwentnej  kolektywizacji społeczeństwa, pomoc medyczna zamieniła się w system opieki nad populacją. Ten system próbuje rządzić nie tylko naszym zdrowiem ale i naszym życiem. W zasadzie to już nawet nie jest opieka „nad”, to polityka zdrowotna, której jednym z celów jest podporządkowanie wszechobecnej kontroli ze strony władzy. Pragnę przytoczyć definicję biurokraty.  Biurokrata to jest taki urzędnik, którego władza, czyli moc decyzyjna wynika wyłącznie z jego pozycji w hierarchii urzędowej, który decyduje o działaniach nie tylko swoich podwładnych, ale również innych ludzi.

Pytanie jakie chyba każdy powinien sobie zadawać to to, czy chcesz być kierowany przez biurokratów, którzy mogliby mieć przydomek “nie wiem” albo “ja tylko wykonuję polecenia”?

Czy masz wystarczające kwalifikacje, aby mieć opinię na temat szczepień?
Edukowanie lekarzy o szczepionkach to trening posłuszeństwa
Podręczniki medyczne o szczepionkach

 

Ekspert ds. szczepień zeznaje w sądzie jako biegła

Poniżej fragment przesłuchania:

Przesłuchanie - dr Teresa Holtrop

Dr Teresa Holtrop – Ekspert ds. szczepień zeznaje w sądzie jako biegła

 

Adwokat matki: Szczepionka przeciwko tężcowi została wprowadzona do kalendarza szczepień w późnych latach 40. Zgadza się?

Dr Teresa Holtrop: Zgadza się.

Adwokat matki: Zgodnie z informacjami podawanymi przez CDC, przed wprowadzeniem tej szczepionki do kalendarza szczepień odnotowywano zaledwie 500 – 600 przypadków zachorowań na tężec, zaznaczam zachorowań, nie przypadków śmiertelnych. Zgadza się?

Dr Teresa Holtrop: Nie posiadam takiej wiedzy.

Adwokat matki: Czy prawdą jest, że w ostatnich 10 latach w ramach systemu VAERS zarejestrowano 1.060 przypadków śmiertelnych, 1.341 trwałych uszkodzeń ciała skutkujących kalectwem, oraz 10.974 hospitalizacji po zastosowaniu szczepionki zawierającej komponent tężcowy?

Dr T. H.: Ponownie powiem, to nie jest moja specjalizacja. Chciałabym również przypomnieć, że składając zgłoszenie do bazy VAERS należy mieć na uwadze, że korelacja [zbieg okoliczności] nie jest równoznaczna z przyczynowością.

Adwokat matki: Czy jakiekolwiek szczepionki przeciwko tężcowi zawierają komórki pobrane z nerek małp?

Dr T. H.: Nie mam pojęcia.

Adwokat matki: Surowice krwi pochodzącą od krów?

Dr T. H.: Nie mam takiej wiedzy.

Adwokat matki: Linie komórkowe pochodzące od świnek morskich?

Dr T. H.: Nie mam takiej wiedzy.

Adwokat matki: Komórki świń i krów?

Dr T. H.: Nie wiem.

Adwokat matki: Ludzkie komórki diploidalne MRC-5?

Dr T. H.: Ludzkie komórki diploidalne MRC-5… Są to szczegóły z którymi na co dzień nie mam…

Adwokat matki: Czy wie Pani, że komórki diploidalne MRC-5 wyhodowane są z tkanek pobranych z płuc abortowanego płodu?

Dr T. H.: Z tego co mi wiadomo, na rynku dostępne są 2 szczepionki – szczepionka przeciwko MMR oraz przeciwko VZV (ospa wietrzna-półpasiec) – w procesie produkcji których stosuje się linie komórkowe pochodzące z abortowanych płodów z lat 1962 i 1966. Są to jedyne linie komórkowe pochodzące z abortowanych płodów obecnie stosowane.

(w WIELU szczepionkach stosuje się linie komórkowe pochodzące z abortowanych płodów)

Acambis 1000 (ospa) Acambis — MRC5
Avaxim (WZW A) Pateur Merieux — MRC5
Biavax (świnka, różyczka) Merck — RA273, WI-38
Ervevax (różyczka) Smithkilne Beecham — MRC5
Havarix (WZW A) Smithkilne Beecham — MRC5
Imovax HDCV, DCO (wścieklizna) Pasteur Merieux Connaught — MRC5
Meruvax II (różyczka) Merck — RA273, WI-38
MMR II (odra, świnka, różyczka) Merck Sharp & Dohme — WI-38
MR VAX (odra, różyczka) Merck — RA273, WI-38
Poliovax (polio, OPV) MRC5
Priorix (odra, świnka, różyczka) Smithkline Beecham — MRC5
Proquad (mmr, ospa) Merck — RA273, WI-38, MRC5
Twinrix (WZW A i B) GSK — MRC5
VAQTA (WZW A) MSD — MRC5
Varivax (ospa wietrznaa) MSD — WI-38
Zostavax (półpasiec) Merck — MRC5, WI-38

Dr T. H.: Nie ma alternatyw dla takiego rozwiązania.

Adwokat matki: W Japonii dostępna jest szczepionka MMR, zgadza się?

Dr T. H.: Tak sądzę.

Adwokat matki: I nie stosuje się w jej produkcji linii komórkowych pochodzących z płodów ludzkich?

Dr T. H.: Nie sądzę, aby w Stanach Zjednoczonych była dostępna inna zatwierdzona szczepionka oprócz tych wspomnianych przeze mnie wcześniej.

Adwokat matki: W porządku.

Dr T. H.: Szczepionka nie zawiera w swoim składzie komórek ludzkich.

Adwokat matki: Fragmenty komórkowe z tych linii pochodzących od abortowanych płodów…

Dr T. H.: Jest to możliwe, owszem.

Adwokat matki: Czy jest prawdą, że więcej tego typu zanieczyszczeń komórkowych znajduje się np. w szczepionce MMR niż samych antygenów?

Dr T. H.: Nie mam takiej wiedzy.

Adwokat matki: Czy prawdą jest, że szczepionka przeciwko WZW typu A zawiera miliony cząsteczek ludzkiego DNA?

Dr T. H.: Być może, nie mam takiej wiedzy.

Adwokat matki: Jeśli dr S. Plotkin by tak stwierdził, czy zgodziłaby się Pani z jego zdaniem?

Dr T. H.: Jeśli dr Plotkin tak stwierdził, to zgadzam się z nim.

Adwokat matki: Czy prawdą jest, że Varivax, szczepionka przeciwko ospie wietrznej, zawiera ok. 1 biliona fragmentów ludzkiego DNA?

Dr T. H.: Skoro dr Plotkin twierdzi, że tak jest, to się z nim zgadzam.

Adwokat matki: Czy prawdą jest, że w ramach pojedynczego badania, mającego na celu opracowanie nowej szczepionki dr Plotkin wykorzystał 74 normalnie rozwijające się płody, 3-miesięczne i starsze, z których wiele pochodziło z aborcji na żądanie.

Adwokat ojca: Sprzeciw – praca dr Plotkina nie ma żadnego związku z dzisiejszym przesłuchaniem. Przesłuchiwana powiedziała już, że nie jest ekspertem w dziedzinie badań prowadzonych przez dr Plotkina. Dr Plotkina nie ma tu dzisiaj z nami, zdaję sobie sprawę, że chcieliby go Państwo czegoś nauczyć, ale on nie zeznaje dzisiaj w tej sprawie.

Adwokat matki: Moja klientka zgłasza na gruncie przekonań religijnych sprzeciw wobec szczepienia szczepionkami w których stosowane są linie komórkowe pochodzące z abortowanych płodów. Stosowanie abortowanych płodów do produkcji szczepionek jest ewidentnie istotne dla prowadzonego sporu.

Sędzia: Proszę kontynuować.

Adwokat matki: Czy prawdą jest, że te 74 abortowane płody prawie całkowicie pocięto na małe kawałki, w tym skórę, nerki czy serce, w celu wyhodowania tych linii komórkowych?

Dr T. H.: Nie mam żadnej szczegółowej wiedzy na temat badań przeprowadzonych przez dr Plotkina.

Adwokat matki: Zdaje sobie Pani sprawę, że opracowuje on nowe szczepionki?

Dr T. H.: Tak, zdaję sobie sprawę.

Adwokat matki: Czy prawdą jest, że w ramach badań nad szczepionkami wykorzystano przynajmniej setki abortowanych płodów?

Dr T. H.: Znów, nie mam wystarczającej wiedzy, by wypowiadać się w tej kwestii. Zgodnie z wiedzą, którą posiadam, żadne nowe linie komórkowe pochodzące z abortowanych płodów nie są wykorzystywane obecnie, ale…

Adwokat matki: Czy prawdą jest, że ostatnio zarejestrowano nową ludzką linię komórkową powstałą z abortowanego płodu w celu namnażania i dalszego użytku?

Dr T. H.: Nie mam żadnej wiedzy na ten temat.

Walvax-2: „tkanki pobrane od abortowanych płodów zostały niezwłocznie wysłane do laboratorium w celu przygotowania komórek.” – Hum Vaccin Immunother. 2015 Apr; 11(4): 998–1009.

„Uzyskaliśmy 9 płodów poprzez rygorystyczne badania przesiewowe w oparciu o starannie określone kryteria włączenia. Szczep komórek Walvax-2 spełniał wszystkie te kryteria i okazał się najlepszą linią komórkową po dokładnej ocenie. W związku z tym został użyty do założenia ludzkiego diploidalnego szczepu komórek. Linia komórkowa Walvax-2 pochodzi z płodowej tkanki płucnej, podobnej do WI-38 i MRC-5 i została zyskana od 3-miesięcznego płodu żeńskiego, abortowanego z powodu obecności blizn macicy z poprzedniego cesarskiego cięcia u 27 letniej zdrowej kobiety…

Źródło tkanki

Materiał płodowy został dostarczony przez Departament Położnictwa i Ginekologii Szpitala Yunnan, z prawnymi i etycznymi umowami od dawcy. Przed przystąpieniem do badania postawiliśmy ścisłe i kompleksowe kryteria włączenia, aby zagwarantować wysoką jakość szczepu komórek:
1) wiek ciążowy 2 do 4 miesięcy;
2) indukcja porodu metodą poduszki wodnej;
3) kariera rodziców nie powinna wiązać się z kontaktem z chemikaliami i promieniowaniem;
4) zdrowie obojga rodziców jest w dobrym stanie bez chorób nowotworowych i genetycznych oraz bez przeszczepów ludzkich tkanek i narządów w rodzinie do 3 pokolenia wstecz;
i 5) brak chorób zakaźnych.

Tkanki świeżo abortowanych płodów zostały natychmiast wysłane do laboratorium w celu przygotowania komórek.” – Characteristics and viral propagation properties of a new human diploid cell line, walvax-2, and its suitability as a candidate cell substrate for vaccine production
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4526020/
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/25803132

Adwokat matki: Czy posiada Pani wiedzę odnośnie różnicy pomiędzy połykaniem glinu/aluminium a ekspozycją organizmu poprzez wstrzykiwanie w postaci nanocząsteczek aluminium, które…

Adwokat ojca: Sprzeciw

Sędzia: Niech dokończy, już prawie skończył.

Adwokat matki: …jak pokazaliśmy wcześniej, pochłaniane są przez makrofagi, a następnie odkładają się one w organizmie, w tym w mózgu.

Dr T. H.: Mówi Pan o kwestiach, które poruszają bardzo szczegółowe rzeczy…

Adwokat matki: Czy to właśnie szczegóły nie są istotne, jak Pani powiedziała…

Dr T. H.: Nie w tym przypadku, ponieważ mamy tu do czynienia z metalem, metalem, który nie zmienia swojej postaci w sposób… To nie jest tak, jak w przypadku… Swego czasu rtęć stosowana w szczepionkach rodziła spore kontrowersje, gdyż postać rtęci w szczepionkach była znacząco inna od rtęci, która była połykana np. z mięsem ryb.

Adwokat matki: Nie pytam o rtęć.

Dr T. H.: Wiem, ale obawy tego typu nie dotyczą glinu/aluminium.

Adwokat matki: Dlaczego w szczepionkach stosuje się adiuwanty w postaci związków glinu/aluminium?

Dr T. H.: Ponieważ sprawiają, że szczepionki stają się skuteczniejsze.

Adwokat matki: Ok. W jaki sposób?

Dr T. H.: Nie wiem.

Adwokat matki: Co to takiego jest „antygen”?

Dr T. H.: Antygen to… zazwyczaj białko, które… w tym przypadku, w przypadku szczepionek, antygen to… białko, które prowokuje reakcję organizmu… i najczęściej jest to czynnik zakaźny, ale nie zawsze…

Adwokat matki: W szczepionkach znajdują się antygeny, zgadza się?

Dr T. H.: Zgadza się.

Adwokat matki: Antygeny powiązane z glinem/aluminium, zgadza się?

Dr T. H.: Zgadza się.

Adwokat matki: Co to są makrofagi?

Dr T. H.: To rodzaj komórek występujących we krwi.

Adwokat matki: Wyłącznie we krwi?

Dr T. H.: Nie, w innych częściach organizmu także.

Adwokat matki: Jaka jest ich funkcja?

Dr T. H.: „Pożerają” one rzeczy, które nie powinny znaleźć się w organizmie.

Adwokat matki: Antygeny połączone z glinem/aluminium są pochłaniane przez te makrofagi, zgadza się?

Dr T. H.: Tak.

Adwokat matki: A funkcją makrofagów jest eksponowanie pochłoniętych rzeczy układowi immunologicznemu w celu wytworzenia przeciwciał?

Dr T. H.: Tak sądzę. Nie analizowałam faktycznego mechanizmu działania tego procesu.

Adwokat matki: Makrofagi te dostają się także do innych obszarów organizmu w tym mózgu, zgadza się?

Dr T. H.: Zgadza się.

Adwokat matki: Wraz z substancjami, które pochłonęły, zgadza się?

Dr T. H.: Zgadza się.

Adwokat matki: Czy prawdą jest, że adiuwant nie tylko łączy się z docelowym antygenem w szczepionce, ale także przyłącza się do zanieczyszczeń czy też fragmentów komórek zwierzęcych czy ludzkich, będących pozostałościami z procesu produkcji szczepionki?

Dr T. H.: Nie jest to obszar mojej specjalizacji.

Adwokat matki: Gdy zadałem to pytanie dr Plotkinowi powiedział, że taka sytuacja jest prawdopodobna.

Dr T. H: Jak już mówiłam, nie mam żadnej wiedzy odnośnie pytań, które kierował pan do dr Plotkina.

Adwokat matki: Gdy aluminiowy adiuwant połączy się z tymi zanieczyszczeniami lub produktami ubocznymi, organizm może wykształcić przeciwciała przeciw wspomnianym pozostałościom, zgadza się?

Dr T. H.: Sądzę, że ma to sens i z punktu widzenia fizjologii taka możliwość istnieje.

Adwokat matki: Jeśli dr Plotkin potwierdziłby to, czy zgodziłaby się Pani z nim?

Dr T. H.: Zgodziłabym się.

Adwokat matki: Co to jest encephalitis?

Dr T. H.: Jest to stan zapalny mózgu.

Adwokat matki: Co to jest encefalopatia?

Dr T. H.: Jest to przewlekłe zaburzenie funkcjonowania mózgu.

Adwokat matki: Co to jest „encephalomyelitis” (zapalenie mózgu i rdzenia)?

Dr T. H.: Encephalomyelitis… To zapalenie otoczki mielinowej w mózgu.

Adwokat matki: Czy prawdą jest, że większość ulotek dołączanych do szczepionek zawiera informacje o potencjalnych efektach ubocznych w postaci zapalenie mózgu lub encefalopatii?

Dr T. H.: Musiałabym przejrzeć wszystkie opakowania szczepionek, aby móc odpowiedzieć twierdząco bądź przecząco na to pytanie. Jak już wspomniałam, nie jest to obszar mojej specjalizacji.

Adwokat matki: Czy mówi Pani, że nie jest ekspertem do spraw szczepień?

Dr T. H.: Zgadza się. Jak już wspomniałam, nie jest to obszar mojej specjalizacji.

Adwokat matki: Czyli w zasadzie mówi Pani, że nie jest ekspertem do spraw szczepień?

Dr T. H.: Zgadza się.

 

Ekspert ds. szczepień zeznaje w sądzie jako biegła

 

 

%d bloggers like this: