Jak brudna jest Twoja maska ochronna?

Jak brudna jest Twoja maska

Jak brudna jest Twoja maska?

Maski z tkanin: niebezpieczne dla twojego zdrowia? – prof. Raina MacIntyre
Dlaczego maski na twarz nie działają: przegląd dr Johna Hardie dla dentystów [18 października 2016]
Maseczki nie działają: Przegląd literatury naukowej w kontekście zasadności polityki społecznej wobec COVID-19 – dr Denis Rancourt

 

Jak brudna jest Twoja maska ochronna?

 

Magazyn konsumencki „K-Tipp” pobrał maski od 20 osób dojeżdżających do pracy i przetestował je w laboratorium. Rezultat był druzgocący.

Od tygodni w transporcie publicznym jest obowiązek noszenia maseczek. Setki tysięcy osób dojeżdżających do pracy zakłada maski rano i wieczorem. Często przez kilka dni tę samą. Magazyn konsumencki „K-Tipp” zbadał więc, jak higieniczne są w ogóle jeszcze takie używane maski. W laboratorium zbadano 20 używanych masek od osób dojeżdżających do pracy.

Rezultat jest otrzeźwiający. Maski są pełne bakterii i pleśni. Powód: Maski działają jak filtry, wydychane powietrze przepływa przez włókna tkaniny. To ma konsekwencje: bakterie i grzyby zostają zatrzymane. W wilgotno-ciepłym środowisku maski, szybko się namnażają.

 

Żadnych palców na maskę

 

Sedno sprawy: Kto palcami skubie swoją maskę, wprowadza na tkaninę kolejne bakterie. Wirusy są także łapane. Z kropelkami, które je otaczają. Przynajmniej: W przeciwieństwie do bakterii nie rozmnażają się na masce. Nie powinno dotykać się maski palcami, bez umycia ich przed lub po.

Szczególnie uderzające: Testy K-Tipp pokazują, że większość osób dojeżdżających do pracy nosi maski przez kilka dni, a nawet tygodnie. Wielu wskazuje, że nie chcą produkować niepotrzebnych odpadów. Fatalna postawa. Ponieważ 11 z 20 testowanych masek zawierało ponad 100.000 kolonii bakterii. Trzy z nich to ponad milion.

 

Zapalenie płuc i zapalenie opon mózgowych

 

Jakby tego było mało to mikrobiolodzy znaleźli również gronkowce. Na 14 z 20 masek. Te bakterie mogą spowodować zapalenie płuc i zapalenie mózgu. Na 15 z 20 testowanych masek „K-Tipp” znalazł również pleśń i drożdże. Według BAG (Bundesamt für Gesundheit – Niemiecki Urząd ds. Zdrowia) mogą one prowadzić do podrażnień dróg oddechowych i oczu.

Jest tylko jedna rzecz: Przestrzegaj instrukcji BAG i wymieniaj maski gdy tylko staną się wilgotne.

Źródło: So gruusig ist Ihre Corona-Maske wirklich

 

 

 

%d bloggers like this: