Bill Gates i 10 milionów dolarów za przepchnięcie ustawy o szczepionkach

4 maja 2020

Źródło: Daily Post, Bill Gates offered House of Reps $10m bribe for speedy passage of compulsory vaccine bill – CUPP alleges

Bill Gates i 10 milionów dolarów za przepchnięcie ustawy o szczepionkach

W poniedziałek 4 maja Koalicja Zjednoczonych Partii Politycznych (CUPP) oświadczyła, że ​​przechwyciła raport wywiadu sugerujący, że przywódcy Nigerii w Izbie Reprezentantów byli gotowi przepchnąć ustawę o przymusowych szczepionkach bez poddawania jej tradycyjnemu postępowaniu legislacyjnemu.

W oświadczeniu wydanym i podpisanym przez rzecznika opozycyjnych partii politycznych, adwokata Ikenga Imo Ugochinyere, które zostało wysłane w poniedziałek do DAILY POST w Abudży, wezwano ustawodawców w niższej izbie, by przeciwstawili się bezprawiu. Oświadczenie wydane i podpisane przez rzecznika opozycyjnych partii politycznych, adwokata Ikenga Imo Ugochinyere, zostało wysłane w poniedziałek do DAILY POST w Abudży. Wezwano w nim ustawodawców w niższej izbie by przeciwstawili się bezprawiu.

Bill Gates i 10 milionów dolarów za przepchnięcie ustawy o szczepionkach

 

W treści oświadczenia pada zarzut, że amerykański car komputerowy Bill Gates zaoferował kwotę 10 milionów dolarów, aby wpłynąć na szybkie uchwalenie ustawy bez uciekania się do normalnego procedowania ustawodawczego . Podkreślono też iż marszałek Femi Gbajabiamila powinien zostać usunięty z rządu, jeśli spróbuje narzucić tę ustawę członkom parlamentu.

Odporność i bezkarność – korupcja w relacjach Państwo-Farmacja – dr Paddy Rawlinson
Wybraliście Ich Aby Pisali Nowe Prawa Zamiast Tego Pozwalają To Robić Korporacjom – Public Integrity

 

Oświadczenie brzmiało:

„Koalicja Opozycji (CUPP) przechwyciła bardzo wiarygodne dane wywiadowcze i niniejszym ostrzega Nigeryjczyków o planach kierownictwa Izby Reprezentantów pod przewodnictwem Femi Gbajabiamili, aby siłą i bez przestrzegania zasad stanowienia prawa uchwalić ustawę o zwalczaniu chorób zakaźnych 2020 zwaną również jako ustawa o obowiązkowych szczepieniach, w której postulowane są obowiązkowe szczepienia wszystkich Nigeryjczyków, nawet szczepionkami, które nie zostały jeszcze odkryte.

Te dane wywiadowcze są połączone z informacją o domniemanym potwierdzeniu  – pochodzącym ze źródeł spoza kraju bardzo zainteresowanym  projektem ustawy –  oraz korupcją/przekupstwem  na kwotę 10 milionów dolarów od sponsorów i promotorów tego projektu. Kwota ta miałaby zostać rozdzielona między członków izby reprezentantów w celu płynnego przepchnięcia ustawy.

Ma to zostać zrealizowane podczas fasadowego posiedzenia, w którym promotorzy będą się odwoływać do powstrzymania rozprzestrzeniania się koronawirusa. Wywiad donosi o tym, że Izba pod jakimkolwiek pozorem uchwali projekt ustawy 5 maja 2020 roku.

Opozycja w Nigerii odrzuca projekt ustawy i wzywa ustawodawców opozycji w Izbie Reprezentantów do skonfrontowania przewodniczącego Izby z tymi faktami jutro na posiedzeniu plenarnym i do odrzucenia każdego nielegalnego planu uchwalenia projektu tej  ustawy.

Zostaliśmy poinformowani, że domniemana umowa dotycząca uchwalenia ustawy została zawarta podczas podróży do Austrii kilka miesięcy temu. Rzekomo w zeszłym tygodniu w przywódcy partii rządzącej otrzymali wparcie finansowe na promocję ustawy. Pieniądze te miały również pomóc zorganizować nacisk prowadzący do pośpiesznej próby uchwalenia ustawy za pomocą wszelkich niezbędnych środków.

Przypomina się Nigeryjczykom, że obecnie na świecie nie ma dopuszczonej do obrotu szczepionki. Można się teraz zacząć zastanawiać, skąd ten pośpiech związany z uchwaleniem ustawy o obowiązkowej szczepionce, w sytuacji gdy szczepionka nie istnieje.

Co, jeśli świat ostatecznie nie odkryje szczepionki ani lekarstwa na koronawirusa, tak jak nie znalazł lekarstwa na HIV czy AIDS? Po co spieszyć się z uchwaleniem ustawy opartej na spekulacjach? A może jest coś jeszcze, co przywódcy Izby Reprezentantów chcieliby powiedzieć Nigeryjczykom? Czy ten projekt powstrzyma wzrost liczby zgonów i infekcji w Lagos, Kano, Abudży, Gombe, Borno, Kadunie, Ogun, Bauchi i w całym kraju?

Czy ten projekt ustawy ożywi i rozkręci gospodarkę, zmniejszy głód, albo zapewni nam więcej zestawów testowych lub miejsc do spania? Czy ta ustawa powstrzyma kradzież inicjatyw skierowanych do biednych i podatnych Nigeryjczyków? Czy to prawda, że ​​wszystkie te odgłosy związane z ustawą dotyczą jedynie rzekomych 10 milionów dolarów?

Kierownictwo Izby Reprezentantów musi zacząć mówić teraz, skąd ten pośpiech, w sytuacji gdy jest wiele innych pilniejszych ustaw, którym nie poświęca się uwagi..

Gdzie jest projekt ustawy nakładający przymus noszenia masek na twarzy, skoro rząd federalny wbrew wszelkiej mądrości nalegał na złagodzenie blokady, a ludzie już się wycofali, nie przestrzegając przepisów zdrowotnych, które zapewnią im bezpieczeństwo?

Gdzie są ustawy dotyczące ożywienia gospodarczego w celu ochrony miejsc pracy i podatnych na zagrożenia pracowników w Nigerii, których środki utrzymania są codziennie zagrożone tą pandemią? Gdzie są ustawy, które zmuszają rząd federalny do spojrzenia do wewnątrz i zachęcania do badań odnośnie sytuacji awaryjnych w zakresie produkcji niezbędnych rzeczy, takich jak zestawy testowe, wentylatory, sprzęt ochrony osobistej, szczepionki, leki, maski, środki odkażające itp.

Wszyscy ustawodawcy opozycyjni powinni udowodnić, że nie stoją po czarnej stronie mocy, ani uczestnikami grupy nacisku zachęty finansowej i skonfrontować marszałka Femi Gbajabiamilę, aby oczyścił swoje sumienie.

Niech wszystkie przepisy parlamentarne zostaną zniesione, a członkowie opozycji powinni wywrócić Izbę do góry nogami, korzystając ze swoich przywilejów parlamentarnych, jeśli tego właśnie potrzeba, aby powstrzymać finansowany z zagranicy projekt ustawy [o chorobach zakaźnych].

Po co tworzyć prawo dotyczące szczepionki, która nie została jeszcze opracowana i dopuszczona do obrotu? Czy to oznacza, że ​​Femi Gbajabiamila i promotorzy mają jakieś pojęcie o szczepionce i wiedzą kiedy będzie gotowa? Podczas gdy narody takie jak Madagaskar tworzą lokalne środki zaradcze, które działają, to APC ustanawia prawo, aby obowiązkowo wstrzykiwać Nigeryjczykom szczepionki, których nasi dawni właściciele niewolników jeszcze nie stworzyli i zatwierdzili do obrotu.

Plan przyspieszenia uchwalenia ustawy jest zły.

Nigeryjskie Centrum Kontroli i Prewencji Chorób [NCDC] nie wniosło żadnego wkładu w sporządzenie projektu ustawy, a nawet powiedziało Femi Gbajabiamili, aby zawiesił projekt ustawy, ponieważ termin jest bardzo nieodpowiedni. Jednak pan Gbajabiamila uważa, że ​​może zabezpieczyć przeprowadzenie tego po cichu i przyzwolenie NCDC ze wszystkimi nielegalnymi uprawnieniami przewidziano dla NCDC w projekcie ustawy, dlatego nadal chce ją przepchnąć.

Jak mówiliśmy wcześniej rządowi federalnemu, aby nie sprowadzać chińskich lekarzy, zamknąć nasze granice zewnętrzne, nie złagadzać blokady, nie rozluźniać blokady Kano, to oni nie zważali na słowa mądrych rad. Wolą grać w krótkowzroczną politykę z życiem Nigeryjczyków. Dzisiaj stan transmisji wśród ludności nasila się i prawie zostało potwierdzone, że tak zwane dziwne zgony setek obywateli w Kano są wynikiem COVID-19.

Ponownie głośno mówimy i wzywamy Izbę Reprezentantów do zawieszenia projektu ustawy o kontroli chorób zakaźnych i czekamy na odpowiedni wkład i kontrolę po pandemii. Podejmujemy również wszelkie możliwe wysiłki w celu zapewnienia niezbędnego wsparcia mającego na celu ograniczenie rozprzestrzeniania się i znalezienia własnych rozwiązań.”

 

%d bloggers like this: