Powikłania po szczepieniu MMR podczas badań klinicznych

Najnowszy wniosek o udzielenie informacji publicznej [FOIA] przez organizację Informed Action Consent Network [ICAN], stawia pod znakiem zapytania proces zatwierdzenia szczepionki MMR oraz wyciąga na światło dzienne tuszowanie tego faktu przez Agencje ds. Żywności i Leków [FDA].

W maju 2019 roku organizacja Informed Consent Action Network (ICAN) działająca w zakresie zwiększania świadomości ryzyka związanego ze szczepieniami może pochwalić się kolejną znaczącą wygraną potyczką prawną. Dzięki wnioskowi o dostęp do informacji otrzymano dokumenty z Agencji ds. Żywności i Leków (FDA) ujawniające, że szczepionka MMR uzyskała licencję na podstawie badań klinicznych, w których łącznie brało mniej niż 1000 uczestników i wystąpiło znacznie więcej działań niepożądanych niż wcześniej przyznawano.

Del Bigtree with Emmy

 

Del Bigtree, założyciel ICAN i gospodarz programu medycznego opartego na faktach „ The HighWire” mówi, że

„To niepokojące, że potrzebna była apelacja, aby uzyskać te informacje, ale jeszcze bardziej alarmujące jest to, że za każdym razem, gdy ICAN odnosi sukces w uzyskaniu dokumentów na podstawie wniosków FOIA od Agencji ds. Żywności i Leków [FDA], Centrum Kontroli i Prewencji Chorób [CDC] lub Departamentu Zdrowia I Pomocy Społecznej [HHS], dowiadujemy się o kolejnym poważnym niedociągnięciu w ich obowiązkach, aby należycie zapewnić opiekę zdrowotną i zdrowie Amerykanom.”

 

Powikłania po szczepieniu MMR podczas badań klinicznych

 

Szczepionka MMR znajduje się w centrum debaty na temat szczepionek. Oto niektóre z kluczowych faktów wyciągniętych z raportów z badań klinicznych opracowanych przez FDA, na których opierała się agencja w celu udzielenia licencji szczepionce MMR:

– W ośmiu badaniach klinicznych uczestniczyło mniej niż 1000 osób, z których tylko 342 dzieci otrzymało szczepionkę MMR.
– Okres sprawdzania bezpieczeństwa i śledzenia „zdarzeń niepożądanych” wynosił 42 dni od podania szczepionki.
U ponad połowy lub znaczącego procenta wszystkich uczestników w każdym z ośmiu badań rozwinęły się objawy żołądkowo-jelitowe i infekcje górnych dróg oddechowych.
– Wszystkie zdarzenia niepożądane zostały ogólnie opisane i zaklasyfikowane jako „inne wirusy” i nie zostały uwzględnione w profilu bezpieczeństwa szczepionki podczas udzielania licencji.
– Grupa kontrolna otrzymała inne szczepionki, przeciwko różyczce lub odrze i różyczce, a żadna z grup kontrolnych nie otrzymała placebo (obojętna substancja, taka jak zastrzyk soli fizjologicznej).

Więcej szczegółów w linku poniżej:

Szokujące wyniki badań szczepionki MMR. Powoduje chorobę górnych dróg oddechowych i przewodu pokarmowego – Del Bigtree [1978]

 

Del Bigtree, nagrodzony nagrodą Emmy producent, i reżyser filmu dokumentalnego „Vaxxed: From Coverup to Catastrophe [Wyszczepieni – Od Tuszowania Faktów Do Katastrofy],”  mówi, że powodem zwiększonych wątpliwości względem szczepień nie jest nieuzasadniony strach, ale wzrost świadomości odnośnie korupcji, tajemnic i jawnej propagandy otaczającej szczepionki i przemysł farmaceutyczny.

Wątpliwości związane ze szczepieniami – dr Charles Cyril Okell [1938]

Del Bigtree mówi, że

„Dzięki przepisom obowiązującym w tym kraju, które na razie pozwalają przynajmniej na dostęp do różnych rejestrów rządowych, wiemy już, że szczepionka MMR była licencjonowana przy użyciu nieodpowiedzialnie małej i ograniczonej grupy dzieci.

Jednak jeszcze bardziej niepokojące jest dowiedzenie się o poważnych zdarzeniach niepożądanych, które były znane i potwierdzone, ale ignorowane w celu uzyskania licencji na szczepionkę MMR.

I to tylko po śledzeniu zdarzeń niepożądanych przez 42 dni od dnia podania szczepionki – wyobraź sobie, co mogliby odkryć, jeśli śledziliby bezpieczeństwo przez trzy lata w stosunku do odpowiedniej grupy kontrolnej [czyli bez podawania jakiejkolwiek szczepionki] tak jak ma to miejsce w przypadku badania medykamentów.”

 

Źródło: MMR Vaccine Licensing Called Into Question Following ICAN’s Latest FOIA Exposure of FDA Coverup

 

Zobacz na: Tłumaczenie artykułu Andrew Wakefielda z Lancet – zaburzenia rozwojowe i zapalenie jelit
Andrew Wakefield miał rację – Deregulacja układu odpornościowego i pokarmowego związane z autyzmem – Del Bigtree
Epidemia odry w pełni zaszczepionej populacji — Izrael, lipiec – sierpień 2017
Polowanie na czarownice* przeciwko rodzicom nieszczepionych dzieci – Vera Sharav
Ekspozycja na Dziki kontra Sztuczny szczep wirusa odry nie jest równa – Bernadette Pajer

 

Polecamy obejrzeć poniższy materiał, omawiane są badania kliniczne bezpieczeństwa szczepionek typu MMR firmy GSK i Merck. Omawiana publikacja to:
Immunogenicity and Safety of a Measles-Mumps-Rubella Vaccine Administered as a First Dose to Children Aged 12 to 15 Months: A Phase III, Randomized, Noninferiority, Lot-to-Lot Consistency Study; J Pediatric Infect Dis Soc. 2019 Mar 8.
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/30849175

 

Porównanie bezpieczeństwa szczepionek MMR – Del Bigtree – napisy PL

Porównanie bezpieczeństwa szczepionek MMR – MMR-RIT (Priorix) firmy GSK z MMR 2 firmy Merck – Del Bigtree

 

 

 

 

 

%d bloggers like this: