Komu szkodzi olej kokosowy?

Posłuchajcie. Amerykańskie Towarzystwo Kardiologiczne (AHA) ostatnio oznajmiło, że olej kokosowy jest niezdrowy. Jestem trochę zły, że tak długo musieliśmy czekać aby nam to oznajmili.

Byłem taki niedoinformowany do momentu, gdy to oznajmiono, że przez te wszystkie lata spożywania oleju kokosowego „przypadkowo” udało mi się zachować zdrowie. Czuję się jak głupek.

Komu szkodzi olej kokosowy?

Ale jestem wdzięczy AHA za wyprowadzenie mnie z błędu.

Olej kokosowy zabija

Otóż olej kokosowy jest tak dla was niedobry, że nawet mówienie o nim jest szkodliwe dla zdrowia. Dlatego będę się streszczać.

Jeśli istnieje jedna taka firma/instytucja, której rad odnośnie tłuszczów w diecie jestem gotów słuchać, to jest ją właśnie AHA. Szacuje się, że pod egidą Amerykańskiego Towarzystwa Kardiologicznego 1 na 2 Amerykanów cierpi lub będzie cierpieć na chorobę serca.

Jeśli prowadziliby oni szkołę spadochroniarską to 1 na 2 uczniów otrzymywałby niesprawny spadochron i ginął, to właśnie do tej szkoły spadochroniarskiej chciałbym się zapisać i uczęszczać na lekcje. Rozumiecie, przecież taka szkoła jest lepsza od tych, gdzie 2 na 2 uczniów ginie. Poza tym śmierć 1 na 2 osób oznacza, że pozbywają się słabych uczniów.

Francuzi są znani ze spożywania dużej ilości tłuszczów nasyconych, a jednak Francja należy do krajów o najniższym odsetku występowania chorób serca. To pokazuje tylko jedno – Francuzi to snoby, zadzierają nosa i gardzą naszym amerykańskim stylem życia. Cóż za brak szacunku.

Amerykańskie Towarzystwo Kardiologiczne jest amerykańskie, więc nie ważcie się kwestionować etyki tej organizacji, bo przecież w Ameryce nie ma czegoś takiego jak korupcja czy machlojki.

Zwłaszcza w przemyśle spożywczym. A już zwłaszcza wtedy, kiedy w grę wchodzą ogromne pieniądze. Amerykańskie Towarzystwo Kardiologiczne odnotowała w 2014 roku dochody w wysokości 774 mln USD i wierzę, że większość tych środków wydawana jest na programy zapobiegania korupcji. Co oznacza tyle, że możemy im ślepo ufać.

Jeśli uważacie, że nie możecie przestać myśleć samodzielnie i oddać się w opiekuńcze ręce szlachetnych biznesmenów z AHA, to nie lubicie Ameryki. A to oznacza, że jesteście terrorystami.

#JWBush, #WhatWoudBushSay [Co powiedziałby Bush].

Jest tu jednak pewne niesprawiedliwe nieporozumienie, ponieważ przez lata Amerykańskie Towarzystwo Kardiologiczne polecało produkty spożywcze zawierające uwodornione oleje i tłuszcze trans umieszczając na nich swoje logo z serduszkiem.

Te tłuszcze trans to dosłownie najgorsze rzeczy dla serca, a biorąc pod uwagę fakt, że AHA twierdzi, iż nie dawała nigdy ludziom podobnych zabójczych „rad sercowych” oznacza tyle, że mają na tyle godności, by udawać, że nic takiego nie miało miejsca.

Jeśli się nie mylę, fenomen ten nazywa się „efektem Mandeli”.

Komu szkodzi olej kokosowy

Ponieważ wygląda na to, że olej kokosowy chce was zabić, spójrzmy, jakie to rodzaje tłuszczów AHA poleca. Oleje roślinne oraz margarynę. Oczywiście.

Uwielbiam spożywać oleje roślinne, ponieważ są bardzo niestabilne, są przyczyną niesamowitych stanów zapalnych i uszkodzeń z powodu wolnych rodników w moim układzie krwionośnym.

W końcu jest to dla mnie dobre, jak to każą mi sobie powtarzać. Mam zamiar was utwierdzić w tym przekonaniu. Udowodnię wam naukowo, dlaczego oleje roślinne są zdrowe dla waszych serc.

Sam zrobiłem ten schemat:

dlaczego oleje roślinne są zdrowe dla waszych serc - Ultra Spiritual Life

 Komu szkodzi olej kokosowy - Ultra Spiritual Life

Punkt pierwszy. W USA nie uprawia się kokosów na dużą skalę, więc nie za bardzo można na kokosach zrobić pieniądze. Zwłaszcza, że panuje u nas raczej klimat nietropikalny.

O, pada.

Punkt drugi. W USA jest mnóstwo terenów uprawnych dobrych pod kukurydze, soję i rzepak. Uprawia się więc te rośliny i mamy z tego mnóstwo oleju roślinnego, który zresztą pochodzi z nasion, a nie samych warzyw.

Co prowadzi na do punktu numer trzy. USA może zarobić mnóstwo pieniędzy na sprzedaży olejów roślinnych.

Punkt czwarty. Soybean Board oraz U.S. Canola Association są członkami panelu doradczego ds. produktów spożywczych AHA, co prowadzi nas do punkty piątego.

AHA z pobudek czysto altruistycznych poleca wszystkim spożywanie olejów roślinnych, a nie tych pochodzących od zagranicznej konkurencji. Czyli oleju kokosowego.

Punkt numer sześć. Oleje roślinne są dobre dla zdrowia, a olej kokosowy – nie. Podkreśliłem 2 razy zdanie „oleje roślinne = zdrowe” tak, abyście uświadomili sobie, że to jest fakt naukowy.

oleje roślinne = zdrowe

 

#HealthScience.

Właśnie przekazałem wam wiedzę, ludziska!

Jakieś pytania?

Od teraz możecie posłusznie myśleć o „tłuszczach spożywczych” tak, jak kazano wam myśleć.

Zobacz na: Brudne sekrety przemysłu spożywczego – Sally Fallon Morell
Dieta ketogeniczna daje nadzieję na leczenie zaburzeń ze spektrum autyzmu – Paul Fassa
Odżywianie vs Oczyszczanie organizmu – dr Nathasha Campbell McBride
Jak wychować zdrowe dziecko wbrew twojemu lekarzowi – Robert S. Mendelsohn

 

Komu szkodzi olej kokosowy – napisy PL