Zmienność rytmu zatokowego u w pełni zaszczepionych dzieci – dr Debra Gambrell

Zmienność rytmu zatokowego u w pełni zaszczepionych dzieci - dr Debra Gambrell

Zmienność rytmu zatokowego u w pełni zaszczepionych dzieci

https://www.drdebragambrell.com/dr-gambrell-bio/

Dr Debra Gambrell: Chciałam poruszyć jeszcze jedną kwestię, która jak myślę zaciekawi Twoich słuchaczy, jako anestezjolożka – trochę z innej beczki, choć niemniej jest to interesujący temat.

W 2014 roku nasza grupa anestezjologów wypracowała deklarację w sprawie konsensusu dotyczącego bezpieczeństwa anestezji. Sądzę, że jest to kwestia jak najbardziej aktualna w odniesieniu do szczepionek. Jeśli dasz mi minutkę, to chciałabym przytoczyć kilka zdań z tego dokumentu. Siedziałam obok Ronalda S. Litmana na konferencji w 2012 roku w San Diego, kiedy rodził się w mojej głowie ten pomysł. Projekt ten nazywa się “SmartTots”. http://smarttots.org

Czytamy w nim:

“Rosnąca ilość dowodów z badań nad zwierzętami oraz badań obserwacyjnych nad organizmem ludzkim sugerują, że negatywne konsekwencje dla zachowania, pamięci i procesu uczenia się mogą pojawić się w wyniku ekspozycji na działanie środków anestezjologicznych w okresie wzmożonego rozwoju mózgu.

Wiele zastrzeżeń wysuwanych jest w odniesieniu do bezpieczeństwa środków anestezjologicznych i znieczulających stosowanych wobec małych dzieci.

Wskazuje się na ryzyko długotrwałego, a w najgorszym przypadku permanentnego uszkodzenia rozwijającego się mózgu, będącego konsekwencją podawania medykamentów tego typu.”

Interesujące jest to, że w świecie anestezjologii my nigdy nie mówimy, że nauka jest  rozstrzygnięta/uregulowana. W ramach 5-co letniego projektu badawczego, w trzecim roku badań wypracowano nowy konsensus naukowy właściwie potwierdzający to, co powiedziałam wcześniej. Anestezja nie jest bezpieczna. Każdy środek anestezjologiczny niesie z sobą ryzyko przewlekłych zaburzeń behawioralnych i neurologicznych. I co więcej, to jest szalenie istotne, anestetyki nie zawierają adjuwantów. Środki te są opracowane tak, aby zostały wydalone z organizmu niemalże natychmiast po wybudzeniu ze śpiączki.

Del Bigtree: I nadal, jak twierdzisz, niosą ze sobą niebezpieczeństwo. Dla tych, którzy nie mają pojęcia, co to są adjuwanty – są to takie substancje jak aluminium oraz inne toksyny czy neurotoksyny, które dodaje się do szczepionek, aby wzmocnić odpowiedź immunologiczną organizmu i podtrzymać ją przez dłuższy czas.

Dr Debra Gambrell: Tak.

Del Bigtree:  Wiesz, to jest przerażające. Cieszę się, że mogę się o tym dowiedzieć. Zobacz… tyle jest wspaniałych działów medycyny i nauki, które przyczyniają się do wielu pozytywnych rzeczy. Nie jestem przeciwnikiem lekarzy. Uwielbiam lekarzy, wielu z nich to naprawdę świetni fachowcy. Modlę się jednak, aby żaden z nich nigdy nie bał się przyjrzeć bliżej pewnym sprawom czy skontaktować się z innymi lekarzami. Z tego, co powiedziałaś wynika, że grupa anestezjologów tak rzeczywiście postąpiła.

Ktoś nie bał się zadać pytania:

“Czy widzicie to, co ja widzę?”

“Czy nie odnotowujecie jakichś problemów u waszych pacjentów dziecięcych?”

Tak właśnie wygląda nauka. Jednak jeśli coś takiego robisz w odniesieniu do szczepionek, za chwilę skontaktuje się z tobą Izba Lekarska grożąc Ci odebraniem licencji lekarskiej:

“Jak śmiesz kwestionować te sprawy.”

Dr Jayne Donegan wygrała z Naczelną Radą Lekarską w Anglii przez udowodnienie, że szczepionki nie są konieczne do zachowania dobrego zdrowia.

Zmienność rytmu zatokowego

 

Dr Debra Gambrell: Każdy pracownik na moim oddziale, każdy, doświadczył, widział mnie w takiej sytuacji.  Mam przed sobą dziecko poddane anestezji/znieczuleniu i jestem w stanie powiedzieć, czy dziecko było szczepione. Da się to wywnioskować na podstawie tego, jak dzieci zasypiają. Odpowiedź organizmu na intubację u dziecka szczepionego jest inna, niż u dziecka nieszczepionego.

Del Bigtree: Naprawdę?

Dr Debra Gambrell: Napisałam o tym artykuł, przedstawiłam wyniki moich badań na konferencji IPAC. To się dzieje naprawdę – różnica istnieje.

Del Bigtree:  Na czym polega ta różnica? Czas nam ucieka, ale temat jest ciekawy. Na czym polega różnica, w jaki sposób w trakcie wykonywania zabiegu anestezjologicznego poznajesz, czy dziecko było czy nie było szczepione?

Dr Debra Gambrell: Istnieje takie zjawisko jak zmienność rytmu zatokowego (HRV) i jest to normalna odpowiedź organizmu związana z działaniem nerwu błędnego. Innymi słowy jest to obniżenie rytmu serca, które jest naturalną reakcją organizmu dziecka, rodzaj mechanizmu obronnego.

Reakcja ta jest nasilona zwłaszcza w sytuacji, gdy wkłada się im do dróg oddechowych jakiś przedmiot, gdyż jest to najbardziej czuły obszar w organizmie człowieka. W istocie odpowiedź ta jest tak silna, że anestezjolodzy dziecięcy szkoleni są by podawać specjalne medykamenty resuscytacyjne przed wykonaniem intubacji u małych dzieci, mających na celu zapobieganie spadkowi rytmu serca.

Dobry wskaźnik HRV jest oznaką zdrowia organizmu. Istnieje mnóstwo badań na ten temat.

Del Bigtree: Naturalną więc jest reakcja w postaci obniżenia rytmu serca.

Dr Debra Gambrell: Tak, to naturalna odpowiedź zdrowego organizmu. W przypadku dzieci w pełni zaszczepionych ta odpowiedź jest wymazana, nie istnieje. Przepadła.

Stosuję w badaniach nad tym zjawiskiem solidne narzędzia matematyczne, stosowane zresztą w wielu poważnych ośrodkach badawczych zajmujących się chorobami serca, PTSD (stresem pourazowym) czy problemami neurologicznymi. Badałam tymi samymi metodami przypadki, z którymi miałam do czynienia w pracy zawodowej. Istnieje wyraźna różnica.

Del Bigtree: Może jeszcze będziemy mieć szansę spotkać się i porozmawiać nieco dłużej o tej kwestii. To jest przerażające. Jeśli istnieje różnica w rytmie serca pomiędzy dziećmi szczepionymi i nieszczepionymi oczywistym jest, że jeśli nasze organizmy nie funkcjonują tak jak naturalnie powinny funkcjonować, to mamy problem.

 

Źródło:

Zmienność rytmu zatokowego u w pełni zaszczepionych dzieci – dr Debra Gambrell – napisy PL

 

Cały wywiad – The Cathedral Of Vaccine Science Is Crumbling! — HighWire Episode 25

 

Ogólnie biorąc, 16% niemowląt miało związane ze szczepieniem potencjalnie śmiertelne zdarzenia krążeniowo-oddechowe z epizodami bezdechu (zaprzestania oddychania) i / lub bradykardią (nieprawidłowy spowolniony puls). Krwawienie wewnątrzczaszkowe (mózgu) wystąpiło u 17% tych, którzy otrzymali pojedynczą szczepionką oraz u 24% tych, którzy otrzymali więcej szczepionek.
Ponadto w badaniu Massroor Pourcyrous odnotowano, że szczepionka DTaP była związana z największą ilością przypadków zdarzeń sercowo-oddechowych wśród niemowląt, które otrzymały pojedynczą szczepionkę. Wystąpiły takie efekty bezpośrednie:
1.Zapalenie mózgu, na co wskazywały podwyższone poziomy białka C- reaktywnego.
2.Obrzęk mózgu jako jeden z głównych objawów zapalenia.
3.Potencjalnie śmiertelne zdarzenia sercowo – oddechowe.
4.Krwawienie w mózgu.

J Pediatr. 2007 Aug;151(2):167-72. Primary immunization of premature infants with gestational age <35 weeks: cardiorespiratory complications and C-reactive protein responses associated with administration of single and multiple separate vaccines simultaneously.
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/17643770

 

Zobacz na: Mitochondria i szczepionki – dr Russell Blaylock
Szczepionki i zapalenie mózgu – dr Harold E. Buttram i Catherine J. Frompovich
Jak szczepionki powodują mikrouszkodzenia układu krwionośnego – dr Andrew Moulden
Słowa Alergia i Anafilaksja zostały utworzone, aby opisać szkody po szczepionkach
Jak szczepionka może uszkodzić Twój mózg – dr Russell L. Blaylock
Syndrom dziecka potrząsanego, czy skutek szczepień?

 

Vaxxed: Dr Cornelia Franz z Florydy, pediatra z 30 letnim stażem pracy  – od 13:20 jest wzmianka o wychodzeniu z narkozy