Zachary Vorhies: Informator Google o „Maszynowym Uczeniu Sprawiedliwości”

14 sierpień 2019

Informator Google o „Maszynowym Uczeniu Sprawiedliwości”

Project Veritas, Jen Gennai z Google i Maszynowe Uczenie Sprawiedliwości
Wywiad: Zach Vorhies – Informator z Google – Del Bigtree

Wewnętrzne dokumenty Google są dostępne tutaj.

(San Francisco) Informator, który anonimowo ujawnił wewnętrzne dokumenty Google grupie Project Veritas, podjął decyzję o ujawnieniu się podczas nagrania wideo. Informator, Zachary Vorhies, zdecydował się ujawnić po otrzymaniu listu od Google i po tym, jak firma Google rzekomo wezwała policję, aby przeprowadzić „kontrolę jego stanu zdrowia”.

W trakcie wywiadu, Vorhies poprosił Project Veritas o opublikowanie większej liczby wewnętrznych dokumentów Google, które wcześniej ujawnił. Zachary Vorhies powiedział:

„Przekazałem dokumenty Project Veritas, zbierałem je od ponad roku. A powodem, dla którego zebrałem te dokumenty, było to, że widziałem coś mrocznego i nikczemnego w tej firmie i zdałem sobie sprawę, że nie tylko zamierzali oni manipulować wyborami, ale również wykorzystać tę manipulację, aby zasadniczo obalić rząd Stanów Zjednoczonych.”

[mailpoet_form id=”2″]

 

Informator Google o Maszynowym Uczeniu Sprawiedliwości

 

W czerwcu 2019 roku, Project Veritas opublikował wewnętrzne dokumenty Google ujawniające „algorytmiczną niesprawiedliwość”. Vorhies przekazał Project Veritas, że są to dokumenty szeroko dostępne dla pracowników Google zatrudnionych w pełnym wymiarze godzin:

„Dokumenty te były dostępne dla każdego pracownika zatrudnionego na pełny etat w firmie. Jako pracownik etatowy, szukałem słów kluczowych i te dokumenty same zaczęły się pojawiać. Kiedy więc znalazłem jeden dokument i zacząłem szukać słów kluczowych do innych dokumentów, zapisywałem je i kontynuowałem ten cykl, dopóki nie zgromadziłem skarbnicy informacji i archiwum dokumentów, które wyraźnie opisywały system, co dokładnie firma zamierza zrobić używając bardzo jasnych sformułowań.”

Zastraszenie

 

Krótko po opublikowaniu raportu zawierającego dokumenty dotyczące „niesprawiedliwości algorytmicznej”, Zachary otrzymał list od Google zawierający kilka „żądań”. Zachary Vorhies powiedział Project Veritas, że spełnił żądania Google, w tym prośbę o wszelkie wewnętrzne dokumenty, które mógł osobiście zatrzymać. Z. Vorhies powiedział również, że wysłał te dokumenty do amerykańskiego Wydziału Antymonopolowego Departamentu Sprawiedliwości.

(Project Veritas zatrudnia. Jeśli chcesz zostać tajnym dziennikarzem, aplikuj tutaj!)
(Czy pracujesz dla firmy Big Tech? Project Veritas chętnie przyjmie od Ciebie istotne wszelkie informacje.)

Po zidentyfikowaniu go przez anonimowe konto (które zdaniem Z. Vorhiesa należy do pracownika Google) w mediach społecznościowych jako „kapusia”, organy ścigania pojawiły się pod domem Zachary Vorhiesa w Kalifornii. Według Vorhiesa, policja w San Francisco otrzymała telefon od Google, w którym wezwano go na „kontrolę stanu zdrowia”.

Zachary Vorhies idzie w stronę policji z telefonem w ręku.

Zachary Vorhies idzie w stronę policji z telefonem w ręku.

 

 

Zachary Vorhies w taki sposób opisał ten incydent ludziom z Project Veritas:

„Policjanci weszli przez bramę i zaczęli walić w drzwi… i zdecydowali, że ​​wezwą dodatkowe siły. Wezwali FBI, wezwali zespół SWAT. I wezwali oddział saperów.”

„To jest sposób, w jaki [Google próbuje] zastraszyć swoich pracowników, którzy zdradzają firmę…”

Częściowe wideo z tego wydarzenia zostało dostarczone grupie Project Veritas. Policja w San Francisco potwierdziła, że ​​otrzymała „wezwanie do skontrolowania stanu zdrowia”, i pojawiła się u Zachary Vorhiesa tego dnia.

„Przypadek Snowdena” w Google

 

Project Veritas opublikował setki wewnętrznych dokumentów Google ujawnionych przez Zachary Vorhiesa. Wśród tych dokumentów jest plik o nazwie „aktualna czarna lista stron internetowych w Google”. Dokument ten, według Zachary Vorhiesa, jest „czarną listą”, która ogranicza wyświetlanie niektórych stron internetowych w aktualnościach wśród produktów Google na Androidzie. Lista obejmuje konserwatywne i postępowe strony internetowe, takie jak newsbusters.org i mediamatters.org. Dokument wskazuje, że niektóre strony internetowe znajdują się na tej liście z powodu „wysokiego wskaźnika blokowania użytkowników”.

W innym niedawno opublikowanym dokumencie zatytułowanym „Graniczny ranking/klasyfikator: Definiowanie jakości kanału” wymieniono przykładowy ranking różnych serwisów informacyjnych, w tym CNN i FOX News. Dokument zatytułowany „Nieprawdziwe wiadomości i alternatywy: Tandetne podsumowanie” ujawnia, że ​​materiały filmowe są oceniane przez wielu „oceniających ludzi”.

Jeden wewnętrzny dokument Google zatytułowany ziarna kawy wydaje się ukazywać pracowników Google omawiających różnorodne praktyki zatrudniania. Powiązany wewnętrzny wątek komunikacji pokazuje również pozorną dyskusję na temat dokumentu dotyczącego „ziaren kawy”, w którym jeden pracownik Google wyraża obawy, że dokument „fałszywie przedstawia praktyki zatrudniania w Google w sposób, który mógłby rodzić pytania natury prawnej…”

Graniczny ranking_klasyfikator - Definiowanie jakości kanału

Kolejny wątek dotyczący wewnętrznych dokumentów Google pokazuje pracowników Google omawiających niesławny tweet prezydenta Donalda Trumpa „covfefe” oraz proponowany plan zmiany tłumaczenia tego terminu w tłumaczu Google.

„Zostaniesz bohaterem”

 

Zachary Vorhies powiedział Project Veritas, że ma nadzieję, iż więcej osób w Google zdecyduje się upublicznić i przedstawić nadużycia.

„Moja wiadomość dla tych, którzy są niezdecydowani, jest taka, że opublikowałem te dokumenty. Ludzie mają teraz możliwość zapoznania się z tym, mogą przekonać się, co robi Google, a następnie zderzyć się ze skalą tego przedsięwzięcia. Myślę, że jest wielu inżynierów, którzy mają podejrzenia, że coś jest nie tak, ale nie rozumieją kolosalnej skali tego przedsięwzięcia. I właśnie tym ludziom mówię, przejrzyjcie dokumenty, zobaczcie co się dzieje w Ameryce, przekażcie co wiecie, powiedzcie światu, że już wiecie, co jest prawdą”.

Project Veritas poprosił Google o komentarz na temat tej historii, ale nie otrzymał odpowiedzi w chwili publikacji.

Upublicznione dokumenty

 

Poniżej znajduje się indeks wewnętrznych dokumentów Google, które Project Veritas otrzymał od informatora. Każdy folder można pobrać, klikając w linki poniżej. Project Veritas nie zmienił nazwy żadnego z plików, ale uporządkował dokumenty w poniższe, możliwe do pobrania foldery.

Cenzura
Polityka
Nieprawdziwe wiadomości
Praktyka zatrudniania
Szkolenie liderów
Maszynowe Uczenie Sprawiedliwości
Stronniczość
Badania psychologiczne
Wszystko.zip
Różne i wideo

 Źródło: Google “Machine Learning Fairness” Whistleblower Goes Public, says: “burden lifted off of my soul”