W Nowej Zelandii otwarto bank nasienia zakażonego wirusem HIV

 

W Nowej Zelandii otwarto bank nasienia zakażonego wirusem HIV

 

Pierwszy na świecie bank nasienia dla dawców HIV-pozytywnych został uruchomiony w Nowej Zelandii, aby zwalczać piętno otaczające tę chorobę.

Trzech mężczyzn HIV-pozytywnych już zapisało się jako dawcy – wszyscy mają niewykrywalne miano wirusa.

Oznacza to, że poziom wirusa we krwi jest tak niski, że HIV nie może zostać przeniesiony drogą płciową ani podczas porodu.

 

W Nowej Zelandii otwarto bank nasienia zakażonego wirusem HIV

 

Bank nasienia o nazwie Sperm Positive został założony przez trzy organizacje charytatywne przed Światowym Dniem AIDS 1 grudnia.

Body Positive, New Zealand Aids Foundation i Positive Women mają nadzieję, że projekt będzie edukował społeczeństwo w zakresie przenoszenia wirusa HIV i zmniejszy piętno u osób chorych.

Bank nasienia twierdzi i wyjaśnia, że wszyscy dawcy są HIV-pozytywni, ale po skutecznym leczeniu, które zapobiega przenoszeniu wirusa.

Chociaż ten bank nasienia nie działa jako klinika płodności, Sperm Positive zapewni ludziom kontakt z lokalnymi klinikami płodności, jeśli zgodzą się na skorzystanie z dobrodziejstwa jakie oferują.

Jeden z trzech dawców, Damien Rule-Neal, powiedział Radio Nowej Zelandii, że po ujawnieniu swojej choroby swojemu pracodawcy stał się obiektem gnębienia i ostatecznie postanowił odejść z pracy. Powiedział, że:

„Dysponujemy nauką, by stwierdzić, że leki które przyjmujesz sprawiają, że  nie zarażasz. Widziałem wiele moich przyjaciółek zarażonych wirusem HIV mających dzieci, co pokazuje, że nauka i leki zatrzymały nosicielstwo.”

Zdiagnozowany w 1999 roku pan Rule-Neal jest zdrowy i żonaty, ma dwoje dzieci i troje wnuków.

W ostatnich latach odnotowano szereg postępów w leczeniu HIV, w tym pierwszy na świecie przeszczep nerki od jednego pacjenta HIV-pozytywnego do drugiego w marcu 2019 roku.

World first as living HIV patient donates kidney in US
https://www.bbc.co.uk/news/world-us-canada-47739866

Terapia przeciwretrowirusowa – codzienna kombinacja leków, które zapobiegają replikacji wirusa HIV w organizmie – może obniżyć ilość wirusa we krwi do niewykrywalnego poziomu.

Jednak HIV nadal stanowi jedno z najpoważniejszych wyzwań dla zdrowia publicznego na świecie. W 2018 roku około 38 milionów osób miało HIV/AIDS.

The Global HIV/AIDS Epidemic
https://www.hiv.gov/hiv-basics/overview/data-and-trends/global-statistics

Źródło: HIV-positive sperm bank opens in New Zealand

 

Zobacz na: Zaskarżyć „Planowana Rozwiązłość”! – dr Judith Reisman

 

 

„Badanie kliniczno-kontrolne 101 dawców krwi, którzy zostali zaszczepieni przeciwko grypie i 191 osób dopasowanych jako grupa kontrolna, wykazało iż niedawne zaszczepienie dowolną marką szczepionki przeciw grypie było istotnie związane z fałszywie dodatnim testem przesiewowym na przeciwciała HIV.”Influenza Vaccination and False Positive HIV Results; N Engl J Med 2006; 354:1422-1423 https://www.nejm.org/doi/full/10.1056/NEJMc053417

%d bloggers like this: