Muzeum Oświęcimskie karci antyszczepionkowców za zakładanie żółtej gwiazdy podczas protestu – Allison Kaplan Sommer

31 marca 2019

Po tym, jak okręg nowojorski zakazał dzieciom nieszczepionym przebywania w miejscach publicznych, demonstranci użyli żółtej gwiazdy.

Stephanie Mahairas - No Vaxx

Kobieta sprzeciwiająca się dziecięcym szczepieniom nosiła znak „No Vax” na demonstracji w West Nyack w Nowym Jorku, USA 28 marca 2019 r.

 

 

Demonstranci podczas protestów i wieców przeciwko [przymusowym] szczepieniom w USA w ubiegłym tygodniu włożyli żółte gwiazdy odwołując się do Holokaustu, aby podkreślić swoje „prześladowania” za odmowę zaszczepienia swoich dzieci, inicjując sprzeciw w dalekiej Polsce.

Protesty miały miejsce po tym, jak 26 marca w nowojorskim hrabstwie Rockland ogłoszono stan wyjątkowy w następstwie przerażającego wzrostu liczby przypadków odry. [W hrabstwie od października 2018 roku odnotowano 153 potwierdzone przypadki odry.]

W Teksasie działacz przeciwko [przymusowym] szczepieniom Del Bigtree, z przypiętą żółtą gwiazdą, zwrócił się do tłumu na wiecu zorganizowanym przez Texans for Vaccine Choice. Del Bigtree produkuje programy audiowizualne, argumentując o niebezpieczeństwach związanych ze szczepionkami – którego film z 2016 roku pt. Wyszczepieni – Od Tuszowania Faktów Do Katastrofy [Vaxxed: From Cover-Up to Catastrophe] został wycofany z głównych festiwali filmowych.

Del Bigtree - żółta gwiazda

Tłum osób protestujących przeciwko szczepieniom najwyraźniej zdecydował, że ich prześladowania mogą być wyrażone jedynie w metaforach Holokaustu. Podczas wiecu w Teksasie wczoraj antyszczepionkowa osobowość medialna Del Bigtree przypięła żółtą gwiazdę w połowie przemówienia. https://twitter.com/AuschwitzMuseum/status/1111703636713852928?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1111703636713852928&ref_url=https%3A%2F%2Fwww.haaretz.com%2Fus-news%2F.premium-anti-vaccination-protesters-don-yellow-stars-provoking-ire-from-auschwitz-museum-1.7068078

 

Muzeum Oświęcimskie karci antyszczepionkowców

W odpowiedzi na zdjęcie Dela Bigtree zamieszczone na Twitterze, oficjalne konto Muzeum Oświęcimskiego [Auschwitz Memorial] puściło tweeta:

„Instrumentalizacja losu Żydów prześladowanych przez nienawistną antysemicką ideologię i zamordowanych w obozach zagłady jak # Auschwitz z trującym gazem aby argumentować przeciwko szczepieniom, które ratują życie ludzkie, jest objawem degeneracji intelektualnej i moralnej.”

Teksas nie był jedynym miejscem, w którym osoby demonstrujące swoje prawo do nie szczepienia włożyły żółte gwiazdy. Byli także widziani w hrabstwie Rockland, w proteście przeciwko nagłemu zarządzeniu Eda Day’a, zakazując wszystkim nieszczepionym nieletnim przebywania w krytych przestrzeniach publicznych jak: szkoły, synagogi, restauracje i centra handlowe.

Środki podjęte przez władze hrabstwa Rockland były najbardziej ekstremalnym przykładem dotychczasowego ustawodawstwa lokalnego, mającym na celu zachęcenie rodziców do szczepienia swoich dzieci. Zaszczepione dzieci [w mokrych snach szczepionkowych fanatyków] wzmacniają „odporność stada”, która chroni dzieci, które są zbyt młode, aby mogły być zaszczepione lub nie mogą być szczepione z powodów medycznych przeciwko wysoce zakaźnej chorobie.

Na demonstracji Cywilnego Nieposłuszeństwa związanego z Nieszczepieniem w centrum handlowym w hrabstwie Rockland w czwartek w West Nyack, protestująca o imieniu Stephanie Mahairas nosiła żółtą gwiazdkę z napisem „No Vax” na plecaku, zgodnie z raportem w lokalnym serwisie informacyjnym Lohud.com.

Stephanie Mahairas - West Nyack

https://eu.lohud.com/story/news/local/rockland/2019/03/28/measles-anti-vaccination-rally-palisades-center-mall/3296793002/

 

 

Stephanie Mahairas  powiedziała w wywiadzie, że

„Chodzi o religię, wyróżniającą Żydów. Chodzi o fakt, że państwo ingeruje w integralność cielesną człowieka.”

Określając się jako chrześcijanka, zapytała: „Kto będzie następny? Chrześcijanie, którzy nie chcą uczestniczyć w aborcji?”

Inna protestująca Tamara Silberman wyraziła oburzenie, że dzieciom poniżej 18 roku życia, które nie zostały zaszczepione, odmówiono prawa do uczestniczenia w nabożeństwach religijnych. Powiedziała, że ​​włączenie świątyń było „niesprawiedliwie” skierowane w ultra-ortodoksyjną społeczność żydowską, w której doszło do większości przypadków odry.

Tamara Silberman powiedziała, że

„Nigdy nie słyszałam o grupie osób, które są wykluczane. Mówią, że dzieci nie mogą iść do synagogi. Jakim cudem rząd ma do tego prawo? Amerykanie mają prawo robić, co im się podoba. Amerykanie mają wolność wyznania.”

 

Źródło: Auschwitz Museum Blasts Anti-vaxxers for Donning Yellow Stars in Protest

 

Zobacz na: Kolektywizm: Rodzina czy państwo? Esej o obowiązkowych szczepieniach. Dr Russell Blaylock

 

Jak ktoś nie wie o co chodzi, a zna angielski to proszę obejrzeć poniższe materiały.

Why Del Bigtree Wore A Yellow Star Of David

https://youtu.be/sI8jq3JAB-g

Inside Look: Quarantine In Rockland County

https://youtu.be/0LBnvNSlsP8

 

 

 

 

 

%d bloggers like this: