Najazd policji na sklep z nieprzetworzoną żywnością w Los Angeles

Najazd policji na sklep z nieprzetworzoną żywnością w Los Angeles

 

Prezenterka RT: Sytuację tę można by określić jako rażące przekroczenie kompetencji przez organa stojące na straży prawa. Mieszkańcy dzielnicy Venice w Los Angeles są wściekli po najeździe policji na sklep z nieprzetworzonymi produktami spożywczymi. Poszło o zaledwie kilka butelek mleka. Czy to jest oznaka tego, że policja „naciąga” swoje uprawniania?

Więcej na ten temat opowie nam nasz gość w studiu w Los Angeles, George Hemminger, który jest założycielem Survive and Thrive TV. George, o co w ogóle chodzi w całej tej sytuacji? Czy policja w L.A. nie ma ważniejszych spraw na głowie, niż nachodzenie sklepów i magazynów z żywnością organiczną/ekologiczną?

Raw-food raid highlights a hunger
http://articles.latimes.com/2010/jul/25/business/la-fi-raw-food-raid-20100725

Police Raid Raw Milk Hippie Club For Your Health
https://www.eater.com/2010/7/26/6725345/police-raid-raw-milk-hippie-club-for-your-health

 

Najazd policji na sklep z nieprzetworzoną żywnością w Los Angeles

Najazd policji na sklep z nieprzetworzoną żywnością w Los Angeles

George Hemminger: Kiedy w L.A. Times ukazał się materiał poświęcony tej sytuacji, najbardziej szokujące w całym tym zdarzeniu było to, że policjanci ci wchodzą do wspomnianego sklepu spożywczego, sklepu sprzedającego nieprzetworzoną żywność organiczną, z podniesioną bronią. Materiał ten umieściliśmy na naszym kanale Survive and Thrive TV i niedługo trzeba było czekać, aż zrobi się w sieci szum wokół całej tej sytuacji. Ludzie w internecie są doprawdy zszokowani faktem, że policja i prokurator okręgowy nie mają nic lepszego do roboty, niż nachodzenie lokalnych spółdzielni i sklepów zajmujących się handlem żywnością.

Prezenterka RT: Rozumiem.

George Hemminger: Po prostu szokujące.

Prezenterka RT: Nasi widzowie mają szansę obejrzeć teraz to nagranie – rzeczywiście robi to wrażenie, gdy oglądamy policjantów z podniesioną bronią, jakby przeprowadzali akcję w kryjówce handlarzy narkotyków. Tak sobie myślę – poruszaliśmy już wielokrotnie tematy związane z konfliktami różnego rodzaju, mówiliśmy o imigracji, opiece społecznej czy wojnie w Afganistanie.

Opowiedz nam proszę o toczącej się walce z producentami żywności organicznej. Co leży u podstaw tego gorącego konfliktu?

George Hemminger: Otóż w Ameryce mamy do czynienia z wielkimi przedsiębiorstwami rolnymi, wielkimi korporacjami, które upatrują w tego typu spółdzielniach zagrożenie dla swojego biznesu. Podmioty te kontrolują większość rynku produkcji żywności w Stanach Zjednoczonych, opanowali FDA i inne organa regulacyjne. Gdyby tak się nad tym zastanowić, te wszystkie osoby, które posiadają skrawek ziemi czy krowę i dzielą się z innymi ludźmi tym co wyprodukują, są oni zagrożeniem dla udziałów tych korporacji; takie inicjatywy nie wpisują się w ich model korporacyjny, dlatego trzeba je zniszczyć, jak to zresztą widać.

Prezenterka RT: Wróćmy do materiału wideo, który oglądaliśmy przed chwilą. Mam wrażenie, że policja stosuje środki nieadekwatne i nadużywa siły a jest to temat regularnie pojawiający się na antenie RT. Powiedz proszę, jaki jest powód stosowania przez policję metod z użyciem broni w przypadku takiej interwencji, jak ta? Chciałabym jednocześnie przypomnieć, że nie jest to pierwszy taki przypadek, gdy policja z L.A. pojawia się w mediach z powodu takich ekscesów. Dlaczego tak się dzieje? Możesz opowiedzieć nam trochę o reputacji tych policjantów i dlaczego incydenty tego typu regularnie mają miejsce?

George Hemminger: Jasne. Uważam iż mamy tu do czynienia bardziej z próbami zastraszania przez policję. Moim zdaniem nie było absolutnie konieczności interwencji policjantów z użyciem broni – to nie jest jakaś nadzwyczajna, nielegalna inicjatywa, broń w tej sytuacji jest absolutnie zbędna.

Rozmawiałem z właścicielem „Rawesome Foods” (nazwa sklepu) i powiedział mi, że był zszokowany oglądając to nagranie. Wielu internautów początkowo uważało, że to jest włamanie czy coś w tym rodzaju; nie mogli uwierzyć, że to jest autentyczna akcja policji, ta, która została opisana w L.A. Times. Właściciel „Rawesome Foods” powiedział mi także, że pracownicy sklepu wyposażeni są w specjalne laserowe urządzenia do pomiaru temperatury żywności wyglądem przypominające broń krótką – teraz proszę sobie wyobrazić, że z magazynu wychodzi pracownik z takim urządzeniem w ręku, które przypomina broń palną i napotyka policjanta z wymierzoną w niego bronią – ryzyko poważnego incydentu jest ogromne.

Teraz departament policji i prokurator okręgowy mają nie lada problem przez to nagranie rozpowszechniane w internecie. Jak sądzę, mogą mówić o sporym szczęściu, że nie stało się nic poważniejszego.

Prezenterka RT: George, miałam okazję odwiedzić Twoją witrynę internetową i uważam, że jest świetna. Opowiedz nam proszę trochę o sobie; wiem już, że – cytuję: „zrezygnowałeś z tradycyjnego amerykańskiego stylu życia w roku 2008”. Co skłoniło Ciebie do podjęcia takiej decyzji? Osobiście miałam szansę poznać ludzi podobnych do Ciebie, którzy także postąpili tak, jak Ty. Jedni nazywają siebie „prepersami”, inni określają siebie mianem „surwiwalistów”. Kiedy widzisz sceny takie jak te z Los Angeles, czy nie utwierdzasz się w przekonaniu, że podjąłeś słuszną decyzję opuszczając „Amerykę głównego nurtu”?

George Hemminger: Otóż „Ameryka głównego nurtu” wybrała kierunek, którego nie da się utrzymać. Jak już wspomniałem, korporacje kontrolują organa regulacyjne i chcą, by ludzie podporządkowali się ich korporacyjnemu modelowi, w ramach którego wszystko można regulować, kontrolować, opodatkować, a największym zagrożeniem dla rządu federalnego i korporacji jest to, że istnieją ludzie i inicjatywy lokalne, które dzielą się żywnością i zasobami. Są to rzeczy, które staram się promować na Survive and Thrive TV. To, co jest tak bardzo szokujące w całym tym zdarzeniu z najazdem policji jest to, że tego typu inicjatywy dzielenia się żywnością i powracania do w pełni naturalnej i nieprzetworzonej żywności są nam potrzebne i powinny mieć miejsce. Bez tego… przepraszam, oddaję głos Tobie…

Prezenterka RT: To, o czym mówisz wydaje się sensowne, ale niestety nasz czas antenowy dobiega końca. To wspaniałe, że udało się Tobie dotrzeć do tego nagrania i podzieliłeś się nim ze światem. Naszym gościem był George Hemminger, założyciel Survive and Thrive TV.

 

Najazd policji na sklep z nieprzetworzoną żywnością w Los Angeles – napisy PL

 

Zobacz na: Ratujmy się: Elementarz Medycyny Ekologicznej – Dr Józef Krop
Kolektywizm: Rodzina czy państwo? Esej o obowiązkowych szczepieniach. Dr Russell Blaylock

%d bloggers like this: