Film Odzyskaj Swoją Moc – „Take Back Your Power” – szkodliwość promieniowania mikrofalowego

Odzyskaj Swoją Moc –  „Take Back Your Power” – szkodliwość promieniowania mikrofalowego

„Władza nie rezygnuje z niczego bez powodu. Nigdy tego nie czyniła i nigdy nie uczyni. Wystarczy sprawdzić, na co ludzie są w stanie wyrazić milczącą zgodę, by przekonać się o stopniu niesprawiedliwości i zła, które na tych ludzi spadnie.” – Frederick Douglass (1818-1895), pisarz, były niewolnik

 

10 maja 2012 – Sąd Najwyższy Stanu Maine.

Jordan McColman: Pan Freedman ma obawy o bezpieczeństwo związane z inteligentnym licznikiem, którego nie musi mieć.

Sędzia 1: Czy to Public Utilities Commission (PUC, pol. Komisja ds. Usług Komunalnych) podjęła decyzję o możliwości “rezygnacji” z usługi, która pozwala jej uniknąć obowiązku rozważenia ew. problemów związanych ze szkodami dla zdrowia czy wkraczania na czyjś teren bez zgody klientów?

Jordan McColman: Wysoki Sądzie, wszystkie te kwestie były prezentowane wcześniej przed komisją na poprzednich posiedzeniach. Komisja… odbyła posiedzenie w tej sprawie i…

Sędzia 1: Ale nie podjęła żadnych decyzji w tych kwestiach.

Jordan McColman: Nie, Wysoki Sądzie, nie podjęła.

Sędzia 1: Komisja w istocie odmówiła wykonania analizy, podjęcia jakichkolwiek działań dotyczących ochrony zdrowia i bezpieczeństwa użytkowników.

Jordan McColman: Receptą na wszystkie wątpliwości dotyczące tej sprawy była możliwość wypisania się z tej usługi.

Sędzia 2: A co w przypadku obywateli, którzy nie zamierzają zrezygnować? Czyż nie jest obowiązkiem komisji dbanie o zdrowie i bezpieczeństwo tych obywateli oraz dokonanie oceny, czy nie są oni przypadkiem nieodpowiedzialnie wystawieni na działanie częstotliwości radiowych [RF]?

Jordan McColman: Wysoki Sądzie, nie ma na świecie rzeczy 100% bezpiecznych.

Sędzia 1: Czyli przyznaje Pan, że te liczniki nie są bezpieczne? Czy stanowisko PUC w tej sprawie brzmi “są wystarczająco bezpieczne”?

Jordan McColman: Wysoki Sądzie, obywatele mają prawo… mieć… dowolne wątpliwości co do tych urządzeń.

Sędzia 3: Komisja, według tego co Pan mówi, twierdzi, że odmówiła wykonania analiz dotyczących bezpieczeństwa i zdrowia – innymi słowy – obywatel jest zdany sam na siebie.

Jordan McColman: Komisja wydała polecenie, aby w ramach strategii informacyjnej dostawcy usług komunalnych informowali wszystkich swoich klientów odnośnie inteligentnych liczników i wskazywali na stosowne źródła naukowe.

Sędzia 2: Ale Panie McColman, co z tymi osobami, które nadal mają wątpliwości? Chce Pan powiedzieć, że wszyscy ci ludzie… że komisja nie może podjąć żadnych kroków w kwestii ich bezpieczeństwa?

Sędzia 1: I oddaje sprawę w ręce dostawców usług komunalnych?

 

ODZYSKAJ SWOJĄ MOC – TAKE BACK YOUR POWER

 

Josh del Sol – szkodliwość promieniowania mikrofalowego

 

Josh del Sol: Jakiś rok temu moja serdeczna przyjaciółka zachorowała – przyczyn choroby nie ustalono. Po czasie zorientowała się, że jej dostawca energii elektrycznej zainstalował w jej mieszkaniu nowy, cyfrowy inteligentny licznik, bezprzewodowy licznik, w tym samym czasie, kiedy zachorowała. Zacząłem się przyglądać tej sprawie i okazało się, że tysiące osób miało podobne doświadczenia. Więc postanowiłem dowiedzieć się, czy taka sytuacja ma miejsce naprawdę? Czy ludzie naprawdę chorują z powodu promieniowania emitowanego z tych inteligentnych liczników? Chwyciłem kamerę i postanowiłem porozmawiać z tyloma ludźmi z całego świata, z iloma będę w stanie, by dowiedzieć się o ich doświadczeniach w tym temacie. I czego się dowiedziałem? Nie zdawałem sobie sprawy, ile zaskakujących informacji uda mi się zdobyć po drodze.

Kevin Grodesky: Słyszałem walenie w drzwi do piwnicy, a które to drzwi prowadzą do liczników wody zlokalizowanych właśnie w piwnicy. Więc wyskakuję z łóżka, idę w kierunku drzwi i siadam na tym tutaj stopniu i myślę sobie: “Dobra, muszę to sfilmować”.

To jest dźwięk naszego dostawcy włamującego się do naszej piwnicy w celu instalacji “inteligentnego licznika”.

Montażystka: O, przepraszam, właśnie instaluję Pański licznik… będzie Pan pozbawiony prądu przez jakieś 20 minut, muszę tylko znaleźć te liczniki – one są tutaj, czyż nie?

Kevin Grodesky:  Pokażę wam drzwi. Usłyszałem walenie, ale dopiero po jej wyjściu okazało się, że ona po prostu wyważyła sobie drzwi. Po jej wyjściu zastałem to na ziemi. Pomyślałem sobie: “O rany, ona zwyczajnie wyważyła drzwi”. Drzwi naprawiliśmy sobie sami. Na drzwiach umieściliśmy napis “Nie instalować inteligentnych liczników”.

Josh del Sol: I jak się okazuje, nasz przypadek włamania przez osoby z przedsiębiorstwa użyteczności publicznej nie jest odosobniony.

 

INTELIGENTNE PRAWO WŁASNOŚCI

 

Gomer Semerdjian: Tego dnia, gdy przyszedł facet by wymienić liczniki, zniszczono to. Facet zabrał nożyce do metalu i przeciął łańcuch i po prostu wyważył drzwi i wszedł do środka. Kiedy sobie poszedł, zostawił łańcuch na ziemi, przecięty… zamek również zniszczył. Zniszczył moje mienie i wkroczył na moją posesję bez jakiejkolwiek próby zadzwonienia dzwonkiem czy domofonem.

Josh del Sol:  Tak więc miliardy dolarów wydawane są na całym świecie bez jakichkolwiek konsultacji z obywatelami, a na dodatek rodzi się szereg wątpliwości związanych z tym programem wymiany liczników. Zdałem sobie sprawę, że za tym wszystkim stoi silna determinacja i interes w przepchnięciu projektu tej sieci.

Blake Levitt: Inteligentny licznik jest tylko elementem szerszej akcji i większego projektu. Inteligentny licznik jest tylko przystawką instalowaną na zewnątrz mieszkania czy firmy. To urządzenie transmisyjne wysyłające i odbierające sygnały, nadajnik połączony z większą inteligentną siecią budowaną na całym świecie.

Inteligentny licznik jest tylko elementem szerszej akcji i większego projektu

Josh del Sol: W trakcie mojego śledztwa w sprawie tych liczników dowiedziałem się, że dostawcy usług komunalnych na całym świecie zapewniali, że sieć inteligentnych liczników zapewni: zwiększone bezpieczeństwo energetyczne, ograniczenie emisji gazów cieplarnianych, poprawę jakości powietrza w miastach oraz zoptymalizuje funkcjonowanie sieci dostarczających media. Brzmiało to wspaniale… ale tylko na papierze.

Blake Levitt: Niestety istnieją problemy z funkcjonowaniem tego systemu. Sieć tych inteligentnych urządzeń jest pełna “błędów”.

Foster Gamble: Istnieje przypuszczenie, że te tak zwane “inteligentne” liczniki posiadają wadę systemową. Powodują one nawet pożary instalacji, na których są zamontowane. Po kilkuset pożarach, przy czym tylko w kilku przypadkach  poświadczono o winie urządzenia, likwidatorzy szkód zaczęli się interesować tą sprawą.

Michell Capetto: Mówi do mnie: “Wskakuj do samochodu, dostaliśmy telefon o pożarze twojego domu.”

Prezenter FOX4: To była prawda. Dom Michella Capetto w Upper Makefield płonął, a przyczyną pożaru był nowo zainstalowany inteligentny licznik energii elektrycznej.

Prezenter TV: Dziś wieczorem PECO wreszcie zajęło stanowisko w tej sprawie. Po ostatnich przynajmniej dwudziestu kilku pożarach oraz kilkudziesięciu przypadkach przegrzania się urządzenia, spółka energetyczna wstrzymuje program instalacji kontrowersyjnych inteligentnych liczników.

(To nie jest technik. Ta osoba przeszła 2-tygodniowe – dosłownie –  szkolenie.)

Blake Levitt: Urządzenia te instalowane są przez osoby, które nie mają przede wszystkim wystarczającego przeszkolenia.

Prezenter TV: BC Hydro oznajmiła, że wycofuje 1.000 inteligentnych liczników zainstalowanych w domach w całej prowincji. Spółka twierdzi, że robi to w celu rutynowej kontroli.

Joshua Hart: Ile odnotowano do tej pory przypadków pożarów spowodowanych przez te inteligentne liczniki?

Brittany McKannay: Zainstalowaliśmy ok. 9 milionów inteligentnych liczników i nie zgłaszano nam przypadków pożarów spowodowanych przez te liczniki.

Joshua Hart: Żadnego zgłoszenia?

Brittany McKannay: Żadnego.

Poszkodowana: Na tym zdjęciu widać tę mniej zniszczoną część garażu. Nie wiem, czy dobrze to widać. Liczniki były tutaj.

Joshua Hart: Czy strażacy powiedzieli, że to właśnie liczniki były przyczyną pożaru?

Poszkodowana: Popatrzał tylko na spaloną część i bez wahania powiedział: “inteligentne liczniki”, po czym odszedł i już nigdy nie pojawił się ponownie, nie zadzwonił.

Joshua Hart: Brittany, powiedziałaś wcześniej, że nie odnotowano żadnych pożarów spowodowanych przez liczniki, choć ta oto tu kobieta ma ze sobą zdjęcia licznika, który wybuchł w jej domu.

Brittany McKannay: Josh, czy mogę Cię prosić o zaprzestanie filmowania…

Patrick Wrigley: PG&E zdaje sobie świetnie sprawę, że te liczniki wzniecają ogień, gdy włącza się je zdalnie, kiedy klient zwlekający z opłatami w końcu reguluje rachunek. Te liczniki zapalają się.  Oni o tym wiedzą i próbują to ukryć.

Blake Levitt: Pieniądze podatnika zostały wydane na rzecz jednych z największych korporacji świata. General Electric, dla przykładu, jest największym wytwórcą inteligentnych sieci energetycznych. Produkuje się je w Chinach.

Josh del Sol: W ramach programu ratunkowego dla gospodarki Stanów Zjednoczonych, w roku 2009 na stymulację rozwoju systemu inteligentnych sieci energetycznych przeznaczono 3.4 miliarda USD; kwotę później zwiększono do 11 miliardów USD.
http://nationalaglawcenter.org/wp-content/uploads/assets/crs/R40412.pdf

„…200 milionów dolarów ze środków federalnych na rozwój inteligentnych sieci. W ramach tej dotacji Peco obiecuje zainstalować 600 000 inteligentnych liczników do kwietnia 2014 roku.” – Peco to resume smart-meter installations with new manufacturer http://www.philly.com/philly/business/20121010_Peco_to_resume_smart-meter_installations_with_new_manufacturer.html

Josh del Sol: To spowodowało sytuację, gdzie dostawcy usług komunalnych otrzymali zachętę, aby wdrażać ten system.

Thelma Taormina: A ponieważ ci dostawcy rzucili się na pieniądze w ramach programu stymulacji, potrzebowali oni zainstalować pewną ilość takich liczników, zanim otrzymali pomoc w pokryciu kosztów inwestycji. Co więcej, dostawcy zaczęli obciążać klientów kosztami instalacji tych liczników na miesiące, miesiące wstecz – jeszcze zanim zainstalowano liczniki w mieszkaniach tych ludzi. Tak więc klienci płacili za te inteligentne liczniki nawet jeśli nie posiadali ich w swoich domach.

Josh del Sol:  Jak podaje magazyn Time. Prezydent Obama na początku sugerował, by wyłożyć na system inteligentnych sieci 100 miliardów dolarów w czasie panującego kryzysu gospodarczego, który nastał zaraz po wyborach prezydenckich w 2008 roku.

„Obama… Zasugerował, aby przelać 100 miliardów dolarów. Powiedział do swojego zespołu “Po prostu to zbudujmy!”.”  – Rise of the Smart Grid http://business.time.com/2012/07/26/obamas-smart-electrical-grid-plan/

Josh del Sol:   Wikipedia podaje, że głównym powodem decyzji rządu Stanów Zjednoczonych na przekazanie funduszy publicznych był plan redukcji zużycia energii elektrycznej o ponad 4%.
https://en.wikipedia.org/wiki/Energy_policy_of_the_Barack_Obama_administration

Jednak realne dowody wskazują, że instalacja inteligentnych liczników nie przyczyniła się do jakiegokolwiek zredukowania zużycia energii.

„Parlamentarzystom  powiedziano, że plan wprowadzenia inteligentnych liczników do każdego domu w Wielkiej Brytanii jest “stratą pieniędzy.”Smart meters ‘a waste of money’, MPs told  http://www.bbc.co.uk/news/uk-politics-22528144

Jak twierdzi starszy asystent adwokata  Przedsiębiorstwa Użyteczności Publicznej stanu Illinois:

“To porażka tego planu. Dane wskazują na brak jakiejkolwiek statystycznie istotnej różnicy.”  – Pilot test of ComEd’s smart grid shows few consumers power down to save money http://www.chicagobusiness.com/article/20110528/ISSUE01/305289982/pilot-test-of-comeds-smart-grid-shows-few-consumers-power-down-to-save-money

Prokurator Generalny stanu Connecticut George Jepsen powiedział, że “pilotażowe wyniki nie wykazały korzystnego wpływu na całkowite zużycie energii” – Jepsen opposes smart metres http://www.hartfordbusiness.com/article/20110208/NEWS01/302089973/jepsen-opposes-smart-meters

„Premier Dalton McGuinty, który w Ontario wprowadził w życie wart 1 miliard dolarów eksperyment z inteligentnymi licznikami teraz przyznaje, że plan mający na celu oszczędzanie energii elektrycznej nie działa.” – Dalton McGuinty’s shocking admission: Editorial http://www.torontosun.com/comment/editorial/2010/09/17/15392101.html

Blake Levitt: Okazuje się, że te inteligentne sieci wcale nie przyczyniają się do oszczędniejszego wykorzystania energii.

Josh del Sol: Więc kto na tym wszystkim korzysta?

Poszkodowany: Dostałem w grudniu rachunek na 1.107 USD. To musi być jakiś błąd.

Prezenter TV: Nie ma żadnego błędu, twierdzi PG&E. Po ponownym przyjrzeniu się rachunkom spółka stwierdziła, że wszystkie liczniki działy poprawnie… podobnie sytuacji wyglądała w przypadku pozostałych 1.500 Kalifornijczyków, którzy zgłosili zażalenie.

 

INTELIGENTNE RACHUNKI ZA ENERGIĘ

 

Prezenterka TV: Rzecznik Praw Konsumenta Mindy Spatt twierdzi, że jeszcze inna kwestia pozostaje niewyjaśniona.

Mindy Spatt: Klienci posiadający inteligentne liczniki twierdzą, że ich zużycie energii niewytłumaczalnie wzrosło od momentu zainstalowania u nich tych liczników.

Prezenterka TV: Innymi słowy, wygląda na to, że nagle zużywają dwa razy więcej energii, niż wcześniej.

Mindy Spatt: Dokładnie tak.

Prezenter TV: Eksperyment przeprowadzony przez studentów z Uniwersytetu Stanforda pozwala nam na postawienie nowych pytań odnośnie dokładności nowych, kontrowersyjnych inteligentnych liczników PG&E.

Prezenterka TV: Osoby z całego stanu narzekają na zawyżone rachunki z energię. Michel Finney z serwisu 7 On Your Side przybliży nam nieco ten eksperyment studencki.

Michel Finney: Podobnie jak w przypadku innych osób, rachunek za energię od PG&E tych studentów poszybował w górę dokładnie w czasie, gdy zainstalowano im nowy, inteligentny licznik.

Experiment Raises Questions About Smartmeters
http://abc7news.com/archive/7424533/

Prezenter TV: Ten tydzień zaczynamy od sprawy ogromnych błędów w naliczaniu rachunków za energię. Poważne błędy, dotykające każdego użytkownika energii elektrycznej, zostały odkryte w inteligentnych licznikach. Kiedy jeden z pracowników spółki [informator], który postanowił całą sprawę nagłośnić, powiedział o tym pracodawcy, ten w odpowiedzi zaproponował mu pieniądze za milczenie. To dochodzenie przeprowadzone przez James Thomasa stało się przyczynkiem do śledztwa w tej sprawie na skalę całego kraju.

Brian Thiesen: Dlaczego w Ontario, Kalifornii, Teksasie, Australii, we wszystkich pozostałych rejonach, opłaty za energię wzrosły dwukrotnie czy trzykrotnie? Takie są fakty. A mówiono nam, że rachunki się nie zmienią, a nawet zmaleją… Ta sieć jest bardziej wydajna i tego typu rzeczy. A kiedy rachunki wzrosły, pojawiają się wyparcia i zaprzeczenia. “Właściwie to zużyliście więcej energii…” Ale najlepsze jest twierdzenie, że “licznik jest po prostu bardziej  precyzyjny”.

CMP Facing Audit Over Smart Meters as Bills Go Up
https://freepressonline.com/Content/Features/Features/Article/CMP-Facing-Audit-Over-Smart-Meters-as-Electricity-Bills-Go-Up/52/78/26558

 

Josh del Sol: Rosnące koszty wynikające z systemowych niedokładności inteligentnych liczników to jedno, natomiast dodatkowe koszty naliczane w oparciu o czas użytkowania, to drugie.

Bill Vander Zalm: Tu chodzi wyłącznie o pieniądze. Pewnego dnia będziemy płacić za czas użytkowania. I to już niedługo.

Josh del Sol: Ale chwileczkę. Czy w całym tym przedsięwzięciu nie chodziło o to, by rachunki za energię elektryczną zmalały?

„Badanie przeprowadzone przez firmę Toronto Hydro wykazało, że u około 80 % osób korzystających z inteligentnych liczników rachunki wzrosły a nie zmalały.” – End smart meter hydro program: Ont. Opposition
http://www.cbc.ca/news/canada/toronto/end-smart-meter-hydro-program-ont-opposition-1.938350

Chodzi mi o to, że obserwowane przez nas większe rachunki to chyba tylko tymczasowa sytuacja… czyż nie?

Obama, 17 stycznia 2008: Hmm… wiecie Państwo… Według założeń mojego planu dotyczącego pakietów emisyjnych, opłaty za energię elektryczną muszą gwałtownie wzrosnąć.

“Dostawcy usług komunalnych nie zaprezentowali żadnego dowodu na rzekome wielomiliardowe korzyści dla klientów wynikające z instalacji tych nowych liczników. Pokazali natomiast, że potrafią na tym zarobić. Pytanie brzmi: Czy wydaje im się, że jesteśmy aż tak głupi?” – Lisa Madigan, prokurator generalny stanu Illinois, Chicago Tribune (21 czerwiec 2011 roku) – An experiment too expensive for consumers
http://articles.chicagotribune.com/2011-06-21/opinion/ct-oped-0621-madigan-20110621_1_smart-grid-ameren-comed

Josh del Sol: Kolejną rzeczą którą usłyszałem było to, jak cały ten program inteligentnych sieci energetycznych jest podatny na ataki cyberterrorystów.

 

INTELIGENTNE LUKI W ZABEZPIECZENIACH

 

James Woolsey: To co teraz się robi, to tworzona jest cała ta infrastruktura “inteligentnych sieci”. Że będzie nam łatwiej za pomocą telefonu komórkowego połączyć się z naszym domem i w upalny wieczór włączyć klimatyzację bez konieczności znajdowania się w mieszkaniu. Świetnie. Ale to oznacza również, że haker z Szanghaju może za pomocą swego telefonu dokonać tego samego albo nawet czegoś znacznie gorszego. Cała ta tak zwana “inteligentna sieć” jest tak podatna na ataki. Inteligentna to ona jest tylko z nazwy. Tak naprawdę jest to “debilna” sieć.

David Chalk: Słabości internetu zostają przeniesione na cenną infrastrukturę energetyczną. Bez 100% gwarancji, że połączenie sieciowe czy internetowe jest bezpieczne, potencjalnie narażamy się na ataki na infrastrukturę energetyczną naszego kraju.

Mike Mitcham: Takie inicjatywy inteligentnych sieci energetycznych realizowane są obecnie w każdym rozwiniętym kraju na świecie. To z kolei potencjalnie może doprowadzić do katastrofy na olbrzymią skalę.

FBI: Smart Meter Hacks Likely to Spread 
https://krebsonsecurity.com/2012/04/fbi-smart-meter-hacks-likely-to-spread/

Josh del Sol: Nawet rząd Stanów Zjednoczonych przyznaje, że te inteligentne sieci otwierają drogę dla cyberterroryzmu na wielką skalę. Washington Post podaje, że Prokurator Generalny ustalił, że dostawcy usług komunalnych wraz z rządem najwidoczniej nie przejmują się zagrożeniem hakerskim.

“Oficjele wiedzieli o słabościach systemu, ale i tak dali mu zielone światło…” – Power grid updates left system vulnerable to cyberattacks, auditors say
https://www.washingtonpost.com/politics/power-grid-updates-left-system-vulnerable-to-cyberattacks-auditors-say/2012/02/07/gIQAMxBVxQ_story.html?utm_term=.7209aa5a514d

GAO-12-926T, Cybersecurity: Challenges in Securing the Electricity Grid
http://www.gao.gov/assets/600/592508.pdf

Moje śledztwo w sprawie tego globalnego programu zaczęło się w Kolumbii Brytyjskiej.

Bill Vander Zalm: Wiedzieli o defektach inteligentnych liczników lata temu. Mogli o tym mówić, ale postanowili to ukryć.  Myśleli pewnie, że uda im się je wprowadzić po cichu, tak, aby nikt nie zauważył, by później wszyscy o sprawie zapomnieli. Więc wprowadzili ustawy mające na celu realizacje tych planów, planów instalacji inteligentnych liczników, ponieważ bez odpowiedniego prawa sprawą musiałaby zająć się Komisja ds. Usług Komunalnych (PUC). Komisja przyjrzałaby się sprawie, oceniłaby ją, przestudiowała ją dokładnie, po czym podniosłaby te wszystkie kwestie, o których obecnie rozmawiamy. Taka jest rola tej komisji… ale wyeliminowano ją z tego procesu.

Clean Energy Act an Assault On Democracy
http://www.avtimes.net/opinion/editorial/clean-energy-act-is-an-assault-on-democracy-1.201286

John Horgan: To był fatalny pomysł. Bez dostępu obywateli do szczerych odpowiedzi od rządu i BC Hydro, pozostawiono nas zdanymi na własne działania.

Prezenterka TV: Co dla wielu klientów BC Hydro oznaczało poruszenie tej sprawy na łamach Internetu.

John Horgan: Szybki przegląd wyszukanych w Google informacji na temat inteligentnych sieci ukazuje tysiące stron omawiających wiele złych rzeczy związanych z tymi licznikami. Mamy do czynienia z dużą liczbą mieszkańców Kolumbii Brytyjskiej, ponad 100.000, którzy nie otrzymali jeszcze inteligentnych liczników i to dlatego, że ich zwyczajnie nie chcą; nie ma to nic wspólnego z brakiem odpowiedniej technologii czy z brakiem rąk do pracy. Klienci po prostu mówią “NIE”.

James S. Turner: To jest czerwona kartka. Cała ta akcja to nic innego jak narzucanie z góry, działanie przez niewrażliwe spółki, przez nieodpowiedzialny rząd i ma znamiona zmowy mającej na celu podważenie praw osobistych każdego z członków społeczności w kraju i na świecie.

Josh del Sol: Władze prowincji zmieniły prawo, ignorują wyniki demokratycznych głosowań wśród burmistrzów i radnych, mają za nic rezolucje przegłosowane w ponad 50 lokalnych gminach moratoria w sprawie instalacji tych liczników w podległym im miastach. Pomimo usilnych starań i wielu telefonach, BC Hydro odrzuciło naszą propozycję udzielenia wywiadu. CORIX Utilities, spółka która instaluje te liczniki, w ogóle nie odpowiedziała na nasze telefony.

Dziennikarka: Czy ci ludzie mają prawo odmówić instalacji tych nowych liczników?

Cindy Verschoor: Liczniki te są niezbędne do unowocześnienia sieci elektrycznej.

Dziennikarka: W porządku, ale czy jest to obowiązkowe, czy każdy musi mieć ten nowy licznik?

Cindy Verschoor: Są one niezbędne do unowocześnienia sieci elektrycznej.

Dziennikarka: Dobra, zapytam jeszcze raz. W sensie prawnym, czy można odmówić instalacji tego nowego licznika? Zadałam Pani niewygodne pytanie…

Cindy Verschoor: Ja tylko próbuję znaleźć najlepszą odpowiedź na to pytanie.

Josh del Sol: Jak to świadczy o naszym systemie politycznym? Czy oddaliśmy się całkowicie w ręce korporacji? Czy jeszcze ktokolwiek dba o interes obywateli?

John Horgan: Staram się powstrzymać  od używania słowa “faszyzm [kolektywizm]”. Jako historyk, sadzę że do faszyzmu jeszcze nam daleko. Ale “korpokracja” to odpowiednie słowo.

 

INTELIGENTNA KORPOKRACJA

 

Rafe Mair: Mamy do czynienia na całym świecie z obszernym planem prywatyzacyjnym. W rzeczywistości, jak sądzę, jest to nową formą korporacjonizmu (korporatywizmu), gdzie rządy nie decydują już o własnych losach.

Josh del Sol:  Przy czym staje się też jasnym, że te same niedemokratyczne procesy, mające na celu sekretną instalację inteligentnych liczników w Kolumbii Brytyjskiej, pojawiają się także w Kalifornii, w Ameryce Północnej, na całym świecie. Więc jak jest to możliwe, by te korporacje, które przepychają plan globalnej, inteligentnej sieci energetycznej, zarzuciły swój plan z powodu całej listy potencjalnie dewastujących efektów jego wdrożenia?

Ian R. Crane: Ogromną częścią całego tego planu inteligentnych liczników jest dosłownie możliwość śledzenia każdego ruchu w mieszkaniach. Za każdym razem, gdy ktoś zapali światło, włączy jakieś urządzenie, każde z tych urządzeń wysyła unikalny kod poprzez inteligentny licznik do sieci. Tak więc każdy, kto tylko się dostatecznie postara, może namierzyć sygnał z konkretnego lokalu i dosłownie śledzić każdy ruch w mieszkaniu.

„Europejski Inspektor ds. Ochrony Danych Osobowych ostrzega o “ogromie gromadzenia danych osobowych” do których dostęp możliwy jest bez żadnych zabezpieczeń.” – Energy smart meters are a threat to privacy, says watchdog
https://www.theguardian.com/environment/2012/jul/01/household-energy-trackers-threat-privacy

 

James S. Turner: Mogą oni dowiedzieć się kiedy korzystasz z lodówki, kiedy masz włączony telewizor, na co zużywasz energię elektryczną. Następnie zaczną sporządzać wasze indywidualne profile.

Josh del Sol: Konkluzja raportu Kongresu była taka, że inteligentne liczniki naruszają Czwartą Poprawkę do Konstytucji Stanów Zjednoczonych. Sąd jednoznacznie stwierdził co następuje:

“U samej istoty Czwartej Poprawki leży prawo każdego obywatela do czucia się bezpiecznym we własnym domu oraz bycia wolnym od nieuzasadnionej ingerencji władz.”

“Inteligentne liczniki umożliwią policji dostęp do danych, które mogą posłużyć do śledzenia codziennego życia mieszkańców w ich domach, ich nawyków, w tym nawyków żywieniowych, godzin snu, kiedy biorą prysznic, z jakich urządzeń i kiedy korzystają, oraz czy preferują telewizję zamiast bieżni do ćwiczeń, żeby tylko wymienić niektóre rzeczy.” – Smart Meter Data: Privacy and Cybersecurity https://fas.org/sgp/crs/misc/R42338.pdf

Choć dostawcy usług wciąż zapewniają, że gromadzone dane na twój temat są bezpiecznie przechowywane, sprawa jednak wygląda zupełnie inaczej.

Smart meter data shared far and wide
http://www.smh.com.au/it-pro/government-it/smart-meter-data-shared-far-and-wide-20120922-26dvp.html

Joshua Hart: W Kalifornii już teraz dostawcy sprzedają dane dotyczące naszego zużycia energii elektrycznej osobom trzecim – korporacjom. Dla zysku. Zamiast zapobiegać takim praktykom, Kalifornijska Komisja ds. Usług Komunalnych wręcz zachęca do takiego procederu.

Josh del Sol: W materiałach prasowych z 2011 roku zatytułowanych “Kalifornijska Komisja wprowadza rozporządzenia mające na celu ochronę prywatności i bezpieczeństwa danych dotyczących zużycia energii elektrycznej przez klientów”, czytamy: Dyrektor CPUC, Micheal Peevey:

“Nasze dzisiejsze działania zapewnią ochronę prywatności i bezpieczeństwo danych dotyczących zużycia energii elektrycznej, a zarazem umożliwią autoryzowanym osobom trzecim na korzystanie z tych informacji.”

Komisarz Timothy Alan Simon dodał:

“W pełni popieram dzisiejszą decyzję, ponieważ umożliwia ona szerszy dostęp do informacji o zużyciu energii  elektrycznej zarówno dla konsumentów, jak i osób trzecich. Mam nadzieję, że ta decyzja wzbudzi zainteresowanie rynku.” – California Commission Adopts Rules to Protect the Privacy and Security of Customer Electricity Usage Data http://docs.cpuc.ca.gov/PUBLISHED/NEWS_RELEASE/140316.htm

Latem 2013 roku te intencje stały się faktem.

The San Francisco Chronicle ujawniło, że dostawcy usług komunalnych w Kalifornii udostępniły dane dotyczące zużycia energii oraz inne dane osobowe tysięcy klientów agencjom rządowym Stanów Zjednoczonych.

Is your smart meter spying on you? 
http://blog.sfgate. com/energy/2013/06/20/is-your-smart-meter-spying-on-you/

INTELIGENTNA RZĄDOWA INWIGILACJA

 

James S. Turner: Jak powiedział generał Petraeus:

Żeby było jasnym – posiadamy narzędzia pozwalające szpiegować was w waszych domach poprzez urządzenia w nich się znajdujące. A jeśli taką możliwość posiadamy, to nie zawahamy się z niej skorzystać. – CIA Chief — Spy through your dish washer
http://www.huffingtonpost.com/2012/03/15/cia-chief-smart-homes-spying_n_1349810.html

Ian R. Crane: To jakaś obsesja kontroli. Mokry sen technokratów. Ludzi, którzy zamknęli się w lewej półkuli mózgu i nie dopuszczają jakiegokolwiek objawu życia duchowego.

Mike Mitcham: W zeszłym roku udało nam się dowiedzieć, że Verizon posiada patent na technologię, którą nazywam “telewizyjną strefą inteligentnej detekcji”.  Urządzenie to będzie sobie stało koło waszego telewizora i będzie w stanie podsłuchiwać was podczas oglądania telewizji. Będzie więc w stanie określić, na przykład, kto znajduje się w domu, kto ogląda telewizję, z kim oraz o czym rozmawiacie. Gdzie jest granica tego procederu? Gdzie to się kończy? Gdzie znajduje się granica, kiedy w końcu powiemy “NIE”?

The CIA wants to spy on you through your TV: Agency director says it will ‘transform’ surveillance
http://www.dailymail.co.uk/sciencetech/article-2115871/The-CIA-wants-spy-TV-Agency-director-says-net-connected-gadgets-transform-surveillance.html

Congressional Act to require on-screen notification ‘We Are Watching You’ when you are being recorded!
https://climateviewer.com/2013/11/28/congressional-act-to-require-on-screen-notification-we-are-watching-you-when-you-are-being-recorded/

Foster Gamble: Spójrzmy dla przykładu na ustawę CISPA. Czyli Cyber Intelligence Sharing and Protection Act – ustawa o dzieleniu się i ochronie danych wywiadu cyfrowego, której celem była legalizacja przekazywania wszelkich danych z megakorporacji do rządu. Obecnie wygląda to na pogwałcenie Czwartej Poprawki dotyczącej nieuzasadnionego przeszukania i zatrzymania mienia, ale ustawa już przeszła przez Izbę Reprezentantów. Na szczęście Senat jak na razie odmówił głosowania nad tą ustawą. Zdając sobie sprawę z możliwości odrzucenia CISPA, administracja Obamy weszła w tajny układ z Departamentem Sprawiedliwości, mający na celu zapewnienie nietykalności wszystkim tym spółkom komunikacyjnym oraz internetowym, które dzieliły się tymi danymi. W dniu dzisiejszym, tj. 12 czerwca 2013 roku, mamy do czynienia z kolejnym aspektem tej sprawy, która zaczyna dotyczyć rozszerzenia autoryzacji aby ukrywać całą krytyczną infrastrukturę.

CISPA - ustawa o dzieleniu się i ochronie danych wywiadu cyfrowego

CISPA – Cyber Intelligence Sharing and Protection Act
https://intelligence.house.gov/bill/cyber-intelligence-sharing-and-protection-act-2013

CNET – US Give Big, Secret Push to Internet Surveillance
http://www.cnet.com/news/u-s-gives-big-secret-push-to-internet-surveillance/

NSA Data Center — Bluffdale, Utah
http://nsa.gov1.info/utah-data-center/

 

Thomas A. Drake: To, z czym mamy do czynienia, to budowanie fundamentów nadzoru społeczeństwa. Mamy do czynienia z powstawaniem sieci nadzoru. To rodzi obawy powstania miękkiej tyranii. Obawy w stylu: “Jesteś z automatu podejrzany dopóki my nie stwierdzimy, że jesteś niewinny.” To rodzi obawy dotyczące jak ja to nazywam “powszechnego podsłuchu”. Powszechnego ciągłego podsłuchu dotyczącego każdego człowieka. Jeśli jeszcze takowego nie ma, to łatwo mogą taki podsłuch wprowadzić. A co jeśli Was nie lubią? Co się stanie, jeśli będziecie wygłaszać  negatywne opinie na temat rządu? Co się stanie, jeśli uznają coś, co powiedzieliście, za “nielojalność”? Nie takiemu krajowi czterokrotnie w ciągu mojej kariery rządowej przyrzekałem służyć.

Josh del Sol: Co planują te gigantyczne korporacje, które najwidoczniej już zaczynają współpracować z rządem?

For Google, a Toehold Into Goods for a Home – Link, NYTimes

Prezenterka: Eric Schmidt jest dyrektorem generalnym Google. Ludzie traktują Google jak swojego najbardziej zaufanego przyjaciela. A powinni?

Eric Schmidt - czipowanie ludzkości

Eric Schmidt: Jeśli jest coś, o czym nie chcesz by wiedzieli inni, lepiej po prostu tego nie rób.

Josh del Sol:  Google zostało już raz przyłapane – na spółkę nałożono karę za systematyczne włamywanie się i wykradanie haseł z milionów prywatnych sieci wi-fi za pomocą samochodów używanych do tworzenia map Google oraz za nielegalne przekazywanie prywatnych danych użytkowników iPhonów.

Google finally admits that its Street View cars DID take emails and passwords from computers
http://www.dailymail.co.uk/sciencetech/article-1323310/Google-admits-Street-View-cars-DID-emails-passwords-computers.html

Eric Schmidt: Nie musicie nawet nic wpisywać na klawiaturze, ponieważ i tak wiemy, gdzie się znajdujecie… za waszą zgodą zresztą. Wiemy, gdzie byliście… również za waszą zgodą.  Możemy mniej więcej zgadnąć, o czym myślicie.

Alyona Minkovski: Tak więc Schmidt traktuje ten atak na prywatność jako sposób na zdobycie przez giganta internetowego większej ilości informacji na wasz temat, po czym dane te pozwolą wyszukiwarce wspomóc was w waszym codziennym życiu. Nie widzicie tego? Łapiecie o co chodzi? Google próbuje zgromadzić olbrzymią ilość osobistych danych na wasz temat, by Wam pomóc. Oczywiste!

Eric Schmidt: Istnieje granica, zwana przeze mnie “granicą obrzydliwości”. Polityka Google dotyczy wielu rzeczy i zbliża się do tej granicy, ale nigdy jej nie przekracza. Według mnie instalację czipów w waszych mózgach uznać można za przekroczenie tej granicy.

Reporter: W moim mózgu?

Eric Schmidt: Tak, na razie tak… dopóki nie będziemy w posiadaniu odpowiedniej technologii. Podyskutujmy trochę o informacji jako takiej i…

Josh del Sol: Chwila, co on powiedział przed chwilą?

Eric Schmidt: Według mnie instalację czipów w waszych mózgach uznać można za przekroczenie tej granicy. Tak, na razie tak… dopóki nie będziemy w posiadaniu odpowiedniej technologii.

Josh del Sol: Czy on nie mówi czasem, że ta nieprzekraczalna granica obrzydliwości dla Google definiowana jest wyłącznie w kontekście obecnie dostępnej technologii? Co wspólnego z etyką i moralnością ma wyższy poziom technologiczny?

Jeffrey Armstrong: W Dolinie Krzemowej dowiedziałem się, że nie ma czegoś takiego jak moralny wymiar technologii, chyba że ludzie wymuszą istnienie takowego.

CIA’s Gus Hunt On Big Data: We ‘Try To Collect Everything And Hang On To It Forever’
http://www.huffingtonpost.com/2013/03/20/cia-gus-hunt-big-data_n_2917842.html

Jerry Day: Czego nam trzeba wiedzieć więcej? Niestety większość ludzi woli odwrócić uwagę od tych spraw i powiedzieć: “Rząd by czegoś takiego nie zrobił albo “To nie może być prawda”. Ale to jest prawda i kiedy przekonacie się o tym, zrodzi się w waszych głowach pytanie: “Czy im się wydaje, że ujdzie im to na sucho? Co oni mają zamiar zrobić z całą tą masą informacji?” Po co im cała ta ogromna wiedza na temat waszego życia?

Foster Gamble: Moje badania doprowadziły mnie do przekonania, że elity kontrolujące świat zamierzają stworzyć globalny system walutowy pozbawiony gotówkowego pieniądza, a jedną z dróg realizacji tego zamiaru  jest oparcie tego systemu na handlu emisjami zanieczyszczeń (tzw. kredyty węglowe). Oznacza to po prostu, że oni udzielą ci ilość zużycia energii w zależności od tego, jak się będziesz zachowywał. I chcą ten proces sami kontrolować. Tak więc te instalowane urządzenia i liczniki, które są wyposażone w nadajniki i odbiorniki, umożliwią im nie tylko monitoring, ale także kontrolę każdego urządzenia w waszych domach. Cóż takiego kieruje rządem, iż wydaje im się, że mogą wprowadzić ustrój totalitarny bez oporu ze strony obywateli, albo że tego nawet nie zauważą?

“Może wyłączyć zasilanie bez ostrzeżenia – lub Twojej zgody.” – Big brother to switch off your fridge: Power giants to make millions – but you must pay for ‘sinister’ technology
http://www.dailymail.co.uk/news/article-2315863/Big-brother-switch-fridge-Power-giants-make-millions–pay-sinister-technology.html

Josh del Sol: Wydaje mi się, że bez względu czy powodem jest zagrożenie terrorystyczne, kryzys energetyczny, obsesja bezcelowej modernizacji technologicznej, bezustannie kładą nacisk na to, że musimy zrzec się naszych podstawowych praw ludzkich. Zastanawia mnie, czy ta systematycznie przekazywana nam narracja to nie jest czasem fałszywy paradygmat?

Joel L. Bellenson: Pojęcie niedostatku to koszmar zatruwający ludzkie umysły. To właśnie ona często jest przyczyną naszych czysto emocjonalnych reakcji na wiele spraw. To właśnie ten lęk, że w końcu zasoby się kiedyś skończą. Takie obawy to oczywiście nic złego. Ale niestety przesłaniają one naszą zdolność patrzenia na rzeczywistość, w której wcale nie mamy do czynienia z niedostatkiem. Na naszej planecie nie ma deficytu energetycznego. Słońce jest źródłem wszelkiej energii. A Słońce wytwarza kwadryliony razy więcej energii, niż nam potrzeba.

„W sobotę 22 gigawaty z energii słonecznej na godzinę było wprowadzane do krajowej sieci co stanowiło prawie 50 % zapotrzebowania na energię elektryczną w godzinach południowych.” – Germany sets new solar power record, institute says –
http://www.reuters.com/article/us-climate-germany-solar-idUSBRE84P0FI20120526

Foster Gamble: Miałem osobiście przyjemność odwiedzić wiele laboratoriów, w których wynalazcy tworzyli nowe technologie pozwalające na korzystanie z energii spoza sieci i było to niezwykłe doświadczenie. Niestety wiele z tych laboratoriów zostało siłą zamkniętych. Federation of American Scientists (Federacja Naukowców Amerykańskich) publicznie przyznała na swojej stronie internetowej, że ponad 5.000 tych technologii zostało wygaszonych, skonfiskowanych w procesach patentowych. Całe to fiasko z inteligentnymi licznikami mogłoby szybciutko odejść w niepamięć, gdyby tylko pozwolono tym nowym technologiom energetycznym rozwinąć skrzydła. Ale to nie jest częścią agendy kontrolujących elit. Ta sprawa leży w naszych rękach.

„Ustawa Invention Secrecy Act [o utajnianiu wynalazków] z 1951 roku  była wykorzystywana przez ponad pół wieku w celu ograniczenia ujawniania wniosków patentowych, które mogą być “szkodliwe dla bezpieczeństwa narodowego”. Pod koniec ostatniego roku budżetowego obowiązywało nie mniej niż 5.321 postanowień o tajności.”A Fresh Look at Invention Secrecy  https://web.archive.org/web/20220813083400/https://fas.org/blogs/secrecy/2013/04/invention-cir/

Josh del Sol: Przyjrzałem się bliżej tej sprawie i okazuje się, że rząd Stanów Zjednoczonych wprowadził prawo dotyczące ”wygaszania/tłumienia” wynalazków. Prawo patentowe pozwala każdemu zainteresowanemu podmiotowi, w tym także komisji ds. energii atomowej, na wykluczenie patentów, które uznają za zagrożenie dla “bezpieczeństwa narodowego”. – Title 35.U.S.C. 181 — Patents — Secrecy of certain inventions and withholding a patent. refer to Appendix L –
http://www.gpo.gov/fdsys/granule/USCODE-2011-title35/USCODE-2011-title35-partII-chap17-sec181/content-detail.html

Biorąc pod uwagę, że 6 z 7 największych spółek [ w 2013] na świecie działa w sektorze paliwowym, czy nie jest czasem tak, że mają one interes w zapobieganiu decentralizacji sektora energetycznego i dlatego ciągną za wszystkie sznurki?

https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_largest_companies_by_revenue

I co niesamowite, w lipcu 2013 roku Hiszpania opodatkowała energię słoneczną, ustalając karę w wysokości 30 milionów euro za wykorzystywanie energii słonecznej do celów prywatnych.

„Zbieranie fotonów słońca na własne potrzeby może doprowadzić do grzywny w wysokości 30 milionów euro.” Spain taxes sunlight
http://www.mining.com/spain-taxes-sunlight-91423/

European Commission wants another $700 Billion for smart grid upgrades –
http://web.archive.org/web/20130715044749/http://www.smartgridnews.com/artman/publish/Business_Markets_Pricing/European-Commission-wants-another-700-billion-for-smart-grid-upgrades-5868.html

Kiedy miliardy dolarów z pieniędzy podatników wydawane jest na centralnie sterowaną sieć energetyczną, nadal mamy wierzyć, że ma to  coś wspólnego z inwestowaniem w “zieloną energię“?

Jeffrey Armstrong: Kiedy tylko człowiek miał żywotny interes w inwestowaniu w konkretną technologię, niezwłocznie powstawały wokół niej struktury władzy walczące o swoje interesy, zwłaszcza w momentach, gdy proponowano lepsze rozwiązania w tych kwestiach. Oni walczą o swoje przetrwanie tak jak walczy o przetrwanie każda istota. Oni są jak dinozaury, którzy przeczuwają swój rychły koniec, dlatego też potrzebują scentralizowanej kontroli nad energią. Stąd cały ten plan instalacji urządzeń w domach, mający na celu zarówno kontrolę, jak i możliwość transmitowania danych z i do naszych mieszkań.

James S. Turner: To, co obecnie dotyczy Amerykanów, zaczyna mieć miejsce także w skali globalnej. Każda ze spółek energetycznych w Stanach Zjednoczonych jest częścią międzynarodowej sieci energetycznej i każda z nich zmierza do kontrolowania za pomocą tej technologii każdego domostwa w każdym zakątku świata.

Jeffrey Armstrong: Chwila! Nie o to was prosiłem! Wszystko o co was prosiłem, to dostarczenie do mojego domu energii elektrycznej. Nie prosiłem o monitoring mojego domu, ani o wysyłanie z niego danych. Kiedy w roku 1980 byłem w Dolinie Krzemowej, temat ten był już szeroko dyskutowany. Dyskusja dotyczyła tego, kto mógłby sprawować kontrolę nad moim mieszkaniem. Spółki energetyczne? Spółki telekomunikacyjne? Czy mają to być spółki energetyczne? Czyja sieć będzie miała wyłączny dostęp do naszych domów? Nikt nie miał wtedy złudzeń, że ktokolwiek taki dostęp by otrzymał, narzucałby nam całkowite uzależnienie, miałby całkowity dostęp – ale działałoby to w obie strony. Ale nikt wtedy nie zdawał sobie sprawy z tego, że efektem ubocznym tej technologii będzie promieniowanie.

Prowadzący: Pani Lawson?

Pani Lawson: Odcięto nam prąd 11 lutego 2013 roku, od 7 tygodni nie mamy prądu. A od kiedy zainstalowano nam ten nowy licznik na fale radiowe, moja siostra gorączkuje i ma temperaturę ponad 39 st. C i wciąż rośnie. To nie jest normalne! Trzeba coś z tym zrobić!

Prowadzący: W porządku, żądam, aby z tą rodziną skontaktował się ktoś wysoko postawiony w DWP (Departament Wody i Energii). Niech dowie się w czym problem i niech natychmiast to naprawią.

Poszkodowana: Niestety, kiedy składałam zażalenie w sprawie inteligentnego licznika na naszej posesji, powiedziano mi, że na mojej posesji nie ma inteligentnego licznika. ”To jest licznik radiowy”, że to nie ma sensu oraz, że wszystko to zmyśliłam. Wraz z mężem gościliśmy u siebie wiele osób które tłumaczyły nam, że to musi być coś innego. Więc zaczęłam wysyłać korespondencję do dyrektora generalnego, pana Nicholsa. Ale on ignorował moje maile. Miesiącami błagałam i błagałam DWP, aby zabrali to urządzenie z naszej posesji. Od 7 tygodni i jednego dnia nie mamy prądu. A święta Wielkanocne… to była tragedia dla naszych dzieci.

Prowadzący: W porządku, dziękuję Pani. Zajmiemy się tą sprawą jeszcze dzisiaj. Niech ktoś wykona telefon.

Wygląda na to, że Tom już dzwoni.

Prowadzący: Panie Bouscaino, zajmę się tym i w taki, czy inny sposób dowiem się o co chodzi ze sprawą pani Lawson. Dowiem się jeszcze dzisiaj.

Poszkodowana: Następnego dnia po posiedzeniu rady miasta przywrócono nam prąd. LADWP przyszło do nas, więc od 1 kwietnia 2013 roku mamy wreszcie prąd.

Dobra. Aminah, jakie to uczucie walczyć o swoje i wygrać?

Aminah Abdul-Mujeeb: Cóż, to świetne uczucie móc wyjść i walczyć o to, w co wierzysz. Zamiast tylko patrzeć z boku i mówić: “Cóż, stało się i nic nie mogę już z tym zrobić”, uwierzyć, że naprawdę mogę coś z tym zrobić i się nie poddawać. Zawsze walczcie o to, w co wierzycie.

Josh del Sol: W maju 2011 roku WHO (Światowa Organizacja Zdrowia) zaklasyfikowała promieniowanie radiowe jako potencjalny czynnik rakotwórczy klasy 2B. Dostawcy usług komunalnych wmawiają wam, że te liczniki włączone są przez jakieś 45-60 sekund w ciągu dnia i że są całkowicie bezpieczne. Kolejnym etapem weryfikacji faktów w mojej podróży jest spotkanie z dr Davidem Carpenterem, badaczem z Uniwersytetu Harvarda, obecnie pracującym na Uniwersytecie w Albany, stan Nowy Jork.

Radio Frequency Radiation (RFR) – WHO / IARC class II b cancer causing carcinogenic
http://www.iarc.fr/en/media-centre/pr/2011/pdfs/pr208_E.pdf

Dr David O. Carpenter: Pod nakazem sądowym PG&E przyznało, że ich inteligentne liczniki generują 14.000 sygnałów komunikacyjnych dziennie. Dostawcy często twierdzili, że inteligentne liczniki nie stanowią problemu, gdyż komunikują się z centralą raczej rzadko, może kilka razy na godzinę. Ale częstość komunikowania się z centralą nie ma znaczenia. Znaczenia ma to, jak często wytwarzają pole elektromagnetyczne o częstotliwościach radiowych. I jasnym jest, że dostawcy ukrywali fakt, te inteligentne liczniki generują pola elektromagnetyczne, prawie bezustannie. Mają one charakter pulsacyjny, ale są bardzo często generowane.

CNW – TELBEC – Sept 24, 2012 – Health experts from 20 countries caution about smart meter risks
http://www.newswire.ca/en/story/1041159/health-experts-from-20-countries-caution-about-smartmeter-risks

PG&E — 14000 pulses / day — Other smart meters 190000 pulses / day
http://www.bcuc.com/Documents/Proceedings/2012/DOC_32544_C6-4_JF-Submission-Kelowna.pdf

Josh del Sol: Według dokumentów przedstawionych przez PG&E w sądzie, liczniki te działają od 45 do 60 sekund dziennie, ale z premedytacją nie powiedzieli nam, że te 45 do 60 sekund rozkłada się na 10.000 lub więcej pulsów, z których każdy trwa 4.5 milisekundy, emitując cały czas, co kilka sekund, 24 godziny na dobę. Niektóre inteligentne liczniki generują nawet do 190.000 pulsów na dzień.

Skrzynka z inteligentnymi licznikami

Kristin Fisher:  To jest skrzynka z inteligentnymi licznikami, która znajduje się w lokalu w północno-wschodniej części miasta Waszyngton; w budynku tym znajdują się 32 takie inteligentne liczniki. Przyniosłam ze sobą miernik służący do pomiaru poziomu promieniowania elektromagnetycznego. I okazuje się, że te inteligentne liczniki emitują promieniowanie radiowe co kilka sekund. Choć Pepco twierdzi, że “inteligentne liczniki komunikują się co 4 do 6 godzin”. Z wynikami mojego małego eksperymentu udałam się do rzecznika prasowego Pepco, pana Marcusa Beala, który powiedział mi:

Marcus Beal: Nie mogę ocenić pani testów… istnieje wiele różnych czynników i zmiennych mających wpływ… nie mogę odnieść się do Pani wyników, gdyż nie braliśmy udziału w tych testach. Ale jesteśmy w pełni przekonani co do specyfikacji naszych urządzeń i ich bezpieczeństwa.

Kristin Fisher: Więc spytałam czy istnieje możliwość, aby Pepco wysłało swoich ekspertów i by wykonali taki test. Powiedzieli mi, że rozważą taką możliwość. I żeby mieć jasność – nie poruszamy tu kwestii szkodliwości tego promieniowania bądź jego braku. To zadanie dla naukowców. Obecnie toczy się gorąca debata na ten temat.

Blake Levitt: Definicja inteligentnej sieci energetycznej brzmi mniej więcej tak: system bezprzewodowy, który zamieni każde urządzenie w waszym domu w coś w stylu transmitera podobnego do telefonu komórkowego. Oznacza to, że każdy komputer, każdy telewizor, każdy piec, klimatyzacja, ekspres do kawy, każda drukarka, każde urządzenie, które macie w domu w końcu, będąc częścią inteligentnej sieci, zostanie wyposażone w nadajnik, który będzie transmitował dane dotyczące użycia do inteligentnego licznika zainstalowanego na zewnątrz waszego domu, a który to licznik przekaże te dane dalej do wieży odbiorczej, a następnie dane te zostaną przekazane spółce dostarczającej usługi komunalne w celu wystawienia rachunku. Nie wszystkie sygnały będą dotyczyły indywidualnego użycia energii. Zagregowane liczniki przekazywać będą sygnały od domu do domu w danej dzielnicy, po czym te zakumulowane dane zostaną przesłane do dostawcy energii. Doprowadzi to do tego, że system liczników będzie przekazywał dane za pomocą fal radiowych wielokrotnie w ciągu sekundy, co spowoduje wykładniczy wzrost sytuacji, kiedy mieszkańcy wystawieni są na działanie fal radiowych w domach.

 Mszyce i mikrofale

John Ott: Na filmie widzimy mszyce na liściach drzewa pomarańczy, które rośnie niedaleko lotniska na którym kilka lat wcześniej zainstalowano radar. Spostrzegłem, że co kilka sekund mszyce wykonują skoordynowane ruchy, trochę przypominające taniec. Po bliższym przyjrzeniu się temu zjawisku odkryłem, że czas pomiędzy tymi ruchami odpowiada dokładnie rotacji radaru na lotnisku, które zlokalizowane jest około 22 km od tego miejsca.

Dancing Aphids – Radar Excitation – John Ott

Josh del Sol: Obecnie mamy dostęp do mnóstwa publikacji i badań naukowych dotyczących wpływu mikrofal na organizm. Przyjrzymy się informacjom będącym zarówno wynikami badań naukowych i testów oraz oficjalnym normom dotyczącym dopuszczalnego promieniowania.

 

Szkodliwość promieniowania mikrofalowego

 

Na końcu skali promieniowania, zwanej “gęstością mocy”, inaczej siłą sygnału, mamy minimalny poziom niezbędny do działania telefonów komórkowych, który wynosi 0.0000000002 mikrowatów na centymetr kwadratowy.

Igły sosnowe starzeją się przedwcześnie pod wpływem działania promieniowania o sile 0.000027.

Przy wystawieniu dzieci w wieku 8-17 lat na krótkotrwałe działanie promieniowania o sile 0.05 stwierdzono pojawienie się u nich bólu głowy, irytacji, zaburzeń koncentracji, zaburzeń behawioralnych.

Poziom 0.1 uważa się w Baubiologie (architektura przyjazna środowisku) za “znaczący problem”.

Poziom 1.0 powoduje fragmentacje DNA nasienia. Nasienie to nie spełnia kryteriów wymaganych w procesie in vitro.

Według źródeł naukowych promieniowanie na poziomie 1.0 może spowodować następujące objawy: bóle głowy, zawroty głowy, zmęczenie, bezsenność, bóle w klatce piersiowej, problemy z trawieniem i oddychaniem.

Poziom 2.5 wywołuje zaburzenie metabolizmu wapnia w komórkach mięśnia sercowego.

Poziom 4.0 wywołuje zmiany w hipokampie, co wpływa na uczenie się i pamięć.

Poziom 6.0 powoduje uszkodzenie DNA komórek.

Gdzie na tej liści znajdują się inteligentne liczniki? W grudniu 2010 roku Instytut Badań nad Energią Elektryczną wykonał pomiary pojedynczego inteligentnego licznika firmy Itron, uzyskując wyniki pulsów na poziomie 7.93 mikrowata na centymetr kwadratowy. Wykonane przez nas pomiary pewnego licznika dały rezultaty na poziomie około 8.0.

Testy te wykonano w niewielkiej odległości od licznika – około 30 cm, ale kołyska dziecięca może znajdować się przecież tuż przy ścianie, na której zainstalowano taki licznik, bądź skrzynkę z licznikami.

Choć posiadamy wiedzę o negatywnych skutkach zdrowotnych dla znacznie niższych poziomów promieniowania, mimo to Szwajcaria, Lichtenstein i Luksemburg standardowo dopuszczają promieniowanie na poziomie 9.5, a Chiny, Polska i Rosja – 10.0.

To są poziomy, na których obserwowano zmiany w zachowaniu, w tym odruch ucieczki, w trakcie 30-sto minutowej ekspozycji badanych na działanie tego promieniowania. W pomieszczeniu z 12 takimi licznikami, które spotyka się często w wielu budynkach mieszkalnych, choć to trochę zaniżona średnia, odnotowaliśmy promieniowania na poziomie 19.8 mikrowata na centymetr kwadratowy.

Telefony komórkowe -

Są to poziomy setki razy wyższe od tych, dla których zaobserwowano szkodliwe działanie. Jak więc to możliwe, że dostawcom i rządom udaje się forsować instalację tych liczników w naszych domach? Otóż w ten sposób: w Kanadzie, USA oraz innych krajach “rozwiniętych” bezpieczny limit ustalony została na poziomie od 600 do 1.000 mikrowatów na centymetr kwadratowy. Ten tak zwany “bezpieczny” limit jest dosłownie dziesiątki tysięcy razy wyższy niż poziomy, o których wiadomo, że są niebezpieczne dla zdrowia według opublikowanych recenzowanych badań naukowych.

Comments on the Draft Report by the California Council on Science and Technology “Health Impacts of Radio Frequency from Smart Meters”
http://www.committeetobridgethegap.org/pdf/110212_RFrad_comments.pdf

FCC – Aug 1997 — 84 pages – Compliance FCC Guidelines Biological Effects RF EMF
http://transition.fcc.gov/Bureaus/Engineering_Technology/Documents/bulletins/oet65/oet65.pdf

International guidance levels
http://www.powerwatch.org.uk/science/intguidance.asp

Blake Levitt: Istniała kiedyś organizacja zwana The Committee On Man and Radiation (Komisja ds. Człowieka i Promieniowania). W gruncie rzeczy komisja ta przedstawiła całą sprawę jako wielce kontrowersyjną, sprawę nieistnienia tzw. efektu nietermicznego. Tylko efekty termiczne zasługiwały na miano ”rzetelnej” nauki, a “rzetelna” nauka był po ich stronie, więc każdy, kto twierdził inaczej był albo stuknięty, albo został skazany na ostracyzm środowiska.

Josh del Sol:  Na pewnej stronie internetowej umieszczono ponad 300 listów mieszkańców środkowej Kalifornii, otrzymanych od osób cierpiących z powodu upośledzenia funkcjonowania mającego źródło w tych “udoskonalonych” licznikach. Co łączyło wszystkie te osoby? Dostawca usług nie poinformował ich w ogóle w kwestii zagrożeń związanych z tymi nowymi licznikami.

Dr David O. Carpenter: Naszym głównym zarzutem jest to, że te inteligentne liczniki dodają tylko kolejne sztuczne źródło promieniowania do i tak już sporej liczby urządzeń emitujących promieniowanie radiowe. Wiemy o wielu negatywnych biologicznych skutkach promieniowania radiowego dla organizmów i posiadamy silne dowody na to, że powoduje różne choroby, zwłaszcza raka mózgu, a także wiele innych.

 

INTELIGENTNE SZKODY ZDROWOTNE

 

Bibliography of reported biological phenomena (“effects”) and clinical manifestations attributed to microwave and radio-frequency radiation 2 editions – Zorach R. Glaser
https://openlibrary.org/works/OL10949003W/Bibliography_of_reported_biological_phenomena_(_effects_)_and_clinical_manifestations_attributed_to_

Josh del Sol:  Obecnie mamy do dyspozycji ponad 6.000 opublikowanych badań naukowych na temat wpływu fal mikrofalowych na zdrowie, począwszy od lat 30-stych XX wieku. Większa część tych badań wskazuje na uszkodzenia biologiczne powodowane przez to promieniowanie, więc nie można od tak twierdzić,  że dyskusja nad jego szkodliwością jest bezzasadna. Już odtajniony raport Marynarki Wojennej Stanów Zjednoczonych  z 1972 roku na temat wpływu promieniowania mikrofalowego na zdrowie organizmu ludzkiego, streszczając ponad 2.300 zebranych publikacji, że istnieje zagrożenie.

5 stron tej publikacji zawiera zaobserwowane skutki tego promieniowania, a wśród nich:

Josh del Sol:  Bóle głowy i bezsenność.

Poszkodowana: Przechodziłam obok i nagle zabolała mnie mocno głowa. Bardzo bolało.

Reporterka: Ile razy się to zdarzyło?

Poszkodowana: Zawsze kiedy przechodziłam obok, czyli kilka razy.

Josh del Sol:  Działanie wagomimetyczne lub nieregularna praca serca.

Poszkodowana: Niedługo po zainstalowaniu licznika w moim domu doświadczałam dosyć znaczących palpitacji serca.

Josh del Sol:  Lęk.

Poszkodowana: Byłam bardzo poddenerwowana i nie mogłam spać.

Josh del Sol:  Bóle w klatce piersiowej.

Poszkodowana: Zaczęłam odczuwać intensywne bóle w okolicach klatki piersiowej.

Josh del Sol:  Zmiany w działaniu kardiostymulatorów [rozrusznik serca].

 Mikrofale, Inteligentny licznik - Zmiany w działaniu kardiostymulatorów [rozrusznik serca].

Louis Donovan: Cóż, tętno skakało mi do 170 uderzeń na minutę. Wcześniej udawało mi się kontrolować moją arytmię poprzez medytację i odpoczynek. Ale gdy zainstalowano mi inteligentny licznik, nie udawało mi się to. Nie byłem w stanie zbić tętna.

FreedomTaker:  I okazało się, że znajdując się w tym  polu elektromagnetycznym, serce pracowało arytmicznie?

Louis Donovan: Tak. Ale nie zawsze. Pierwszy raz zdarzyło się to po 8 miesiącach od instalacji licznika. Drugi raz po kolejnych 6 miesiącach. Następnie po kolejnych 4 miesiącach. Później znów po następnych 2 miesiącach.

FreedomTaker: Pański organizm stał się bardziej wrażliwy?

Louis Donovan: Tak, z czasem bardziej wyczulony.

FreedomTaker: I okazało się, że po usunięciu licznika stan wrócił do normy?

Louis Donovan: Tak, zgadza się.

Smart meter effecting heart pacemaker – Inteligentny licznik wpływa na rozrusznika serca

Josh del Sol:  Inną przyczyną narzekań na stan zdrowia z powodu tych urządzeń jest tzw. “brudny prąd”, który ma swoje źródło w konwerterach prądu stałego na zmienny. Wygląda na to, że dostawcy energii wolą, aby kwestie zdrowotne z tym związane nie znalazły większego oddźwięku w społeczeństwie.

Samuel Milham: Nie potrafię nawet zliczyć osób, które zwracały się do mnie w sprawie nagłych zachorowań po instalacji tych urządzań w ich domach. Brudny prąd to… najlepszy synonim to “zanieczyszczenie elektryczne”. Wiemy, czym jest zanieczyszczenie powietrza. Mamy czyste powietrze i zanieczyszczone powietrze. Mamy czysty prąd i brudny prąd. Brudny prąd to główne źródło zanieczyszczenia jakie pojawia się w instalacji elektrycznej waszego mieszkania, które wkrada się w 60 Hz cykl. Prawdziwym złem inteligentnych liczników jest to, że są montowane w każdym mieszkaniu. Całe sąsiedztwa je mają. Każdy nowo budowany dom ma takowe, każde mieszkanie ma takie urządzenie. Każde z tych urządzeń ma wbudowany zasilacz impulsowy, który jest sporym źródłem brudnego prądu. I jestem pewien, że jest to przetwornik AC/DC.

Dirty Electricity — Eric Windheim — GS meter 

 

Josh del Sol: Po tym, jak na ścianie sypialni pani Rosy Peric zainstalowano 12 takich liczników, zaczęła ona cierpieć na bóle głowy i bezsenność.

Rosa Peric: Przeżyłam nazistów, komunistów, żołnierzy, Kozaków i nikt nie popsuł mi tyle zdrowia, ile te “inteligentne liczniki”. To miały być moje złote lata. A zamiast tego są to moje krwawe lata. Nie daliście mi żadnego wyboru, kiedy instalowaliście te urządzenia. Nie daliście mi żadnego wyboru. Nie miałam żadnego wyboru. Uczepiliście się mnie, oszukaliście mnie. Mam coś Wam do pokazania. To moje… nie panuję nad krwawieniami, gdy zaczynam krwawić z nosa. Oto krew z mojego nosa. Nie mogę już nawet spać w swoim łóżku. Muszę zamykać drzwi do sypialni i iść spać na fotelach w moim pokoju gościnnym. Albo rozłożyć materac i spać w śpiworze na podłodze.

Asystent: Czy zdarzyło się Pani mieć krwotok z nosa poza swoim mieszkaniem?

Prowadząca: Przepraszam, ale Pani czas już minął.

Prowadzący: Bardzo dziękuję.

Prowadząca: Dziękuje Pani za przybycie. Pani czas się skończył.

Rosa Peric: Dziękuję.

Michele Hertz: Wykonałam telefon do agencji rządowej. Zaczęłam mówić o problemach z tymi licznikami, a mężczyzna po drugiej stronie stawał się coraz bardziej agresywny i powiedział: “One są podobne do telefonów komórkowych. Nic z nimi złego się nie dzieje. Są jak telefony komórkowe.”  A ja:  “Nie, to nie prawda.” “Te liczniki mają problem tkwiący w ich zasilaczach impulsowych.”  A on na to: “Skąd pani wie o zasilaczu impulsowym?” “Jak się Pan nazywa?”, odparłam. Po czym on odłożył słuchawkę i po około 10 minutach zadzwonił do mnie z innego numeru i powiedział mi: “Problem z zasilaczem impulsowym istnieje.” On wie o tym, ale nie może o tym mówić. Wydaje mi się, że wiele osób boi się o tym mówić, wiele osób wie o całej sprawie. Elektrycy wiedzą. Osoby z Con Edison wiedzą, ale sądzę, że nie mają pojęcia co z tym zrobić. Według mnie powinno się zawsze robić to, co słuszne, bo gdy ludzie będą milczeć… wiele osób może umrzeć.

Josh del Sol:  Dzisiaj udajemy się samolotem do Salt Spring. Już nie mogę się doczekać. Po kilku perypetiach porannych, dotarliśmy na miejsce; cóż za piękny dzień. Postanowiliśmy przyjrzeć się jak ta sprawa wygląda w obszarach z dala od miasta, więc przyjrzymy się małej społeczności zamieszkującej Salt Spring Island, gdzie jak doszły nas słychy, około 30% populacji postanowiło zablokować swoje analogowe liczniki lub jednoznacznie dać do zrozumienia dostawcom usług, że nie życzą sobie instalacji tych nowych liczników. Osobiście bardzo się ucieszyłem, mogąc udać się do jednego z najcichszych miejsc na Ziemi i móc oczyścić umysł, a zarazem dalej drążyć temat naszego materiału.

Stan Boychuk: Dowiedzieliśmy się, że odmówili Państwo instalacji inteligentnego licznika.

Właścicielka: Zgadza się.

Stan Boychuk: Licznik, który zainstalowany będzie w tym miejscu waszej posesji, nie będzie działał jak inteligentny licznik, gdyż w okolicy nie ma żadnych odbiorników. Otrzymacie Państwo to co wszyscy określają mianem inteligentnych liczników, choć żadne z nich nie są jeszcze inteligentne, ponieważ…

Właścicielka: Daje mi Pan gwarancję, że to urządzenie nie będzie działać jako inteligentny licznik…

Stan Boychuk: Ponieważ “zrezygnowali” Państwo…

Właścicielka: Tak, bo zrezygnowaliśmy z programu.

Stan Boychuk: Tak, oczywiście, gwarantuję to Państwu.

Właścicielka: Daje Pan gwarancję?

Stan Boychuk: Jeśli Państwo sobie życzą, to przekażę BC Hydro, przekażę Garemu, aby przygotował odpowiedni list w tej sprawie oraz przesłał go listem poleconym.

Właściciel: Chris, ten licznik będzie funkcjonował jako inteligentny licznik czy jako zwykły licznik?

Chris Anderson: Będzie działał tak jak standardowy licznik cyfrowy, podobnie jak te instalowane w domach od 2008 roku.

Właściciel: Chris ma odpowiedni miernik i zmierzy teraz ten licznik.

Chris Anderson: Dobra, oni kłamią! Ten licznik nadaje! Tak. Oni kłamią! Mam odczyt – ponad 20.000 mikrowatów. BC Hydro oficjalnie skłamało, przy wszystkich tych ludziach; okłamało właścicieli tego domu odnośnie tego, że te liczniki nie będą emitować fal radiowych. Emituje i to jeszcze jak!

Kłamali! Kłamali! Ty skurczybyku, okłamałeś nas. Ty i Twoi kolesie!

Właścicielka: To naprawdę straszne! Jestem taka wściekła. Wściekła! Okłamałeś nas! Okłamałeś!  Mówiłeś, że ten licznik nie emituje żadnego promieniowania! Po prostu skłamałeś!

Stan Boychuk: Nie mam pojęcia o sposobie oraz działaniu tego pomiaru. Nie mam pojęcia, kim Pan jest.

Właścicielka: Czy wiesz, jak się teraz czuję? Ufałam Ci, ufałam… Wiesz jak się czuję? Czuję się jakby ktoś mnie zgwałcił.

Saltspring Island woman launches class action lawsuit over smart meters

Saltspring Island woman launches class action lawsuit over smart meters

Chris Anderson: Ten program inteligentnych liczników to przekraczanie granicy, z demokracji stajemy się korpokracją, a to jest przerażające. Osobą, która wynalazła słowo korporacjonizm, był Benito Mussolini. Termin ten znany jest także pod nazwą faszyzm i choć wiele osób dosyć swobodnie posługuje się tym pojęciem, w tym przypadku pasuje ono idealnie. Jeśli nie masz zagwarantowanych praw do zdrowego środowiska, to w efekcie odebrano ci wszystkie twoje prawa. Osoby, które nie mają najmniejszego pojęcia, że zainstalowano u nich inteligentne liczniki nagle zaczynają chorować i zastanawiają się, dlaczego. Nagle do nich dociera, że “coś ten mój licznik energii elektrycznej jest jakiś inny”.

Richard Cooney: Jestem hodowcą pszczół, a raczej byłem hodowcą pszczół. Przez 10 lat miałem dwa ule na mojej posesji. Jakiś roku temu zainstalowano u mnie inteligentny licznik, bez mojej wiedzy. Emitujący pole elektromagnetyczne EMF. Tej zimy straciłem wszystkie moje pszczoły. Nie mam pojęcia czy przyczyną był zespół masowego ginięcia rodzin pszczelich, czy może przyczyną było promieniowanie elektromagnetyczne emitowane prze ten licznik, ale tak czy inaczej wydaje mi się to podejrzane.

Dutch court overturns cell permit on concerns for bees — Nov, 2012
http://www.telecompaper.com/news/dutch-court-overturns-cell-permit-on-concern-for-bees–906102

‘Smart meters’ evidence check
https://www.parliament.uk/business/committees/committees-a-z/commons-select/science-and-technology-committee/science-and-technology-evidence-check-forum/smart-meters-evidence-check/?page=8″

SmartMeters are Hurting Bees

SmartMeters are Hurting Bees

Bees, Birds and Mankind – Destroying Nature by ‘Electrosmog’  http://www.naturalscience.org/publications/brochure-bees-birds-mankind-destroying-nature-electrosmog/

Josh del Sol: Konsekwencje takich działań były już przewidywane dekady temu i dzisiaj już nie można tego ignorować. Pszczoły oraz inne owady znikają, ptaki unikają pewnych obszarów, a w innych są zdezorientowane. Ludzie cierpią z powodu różnych zaburzeń i chorób. A te przypadłości, które są dziedziczne, przechodzą na kolejne pokolenia w postaci defektów. Pomimo miażdżących dowodów na temat szkodliwego wpływu tego typu promieniowania elektromagnetycznego na organizmy, branża usług komunalnych bez żadnych uprzednich testów założyła, że inteligentne liczniki są bezpieczne. Przez ostanie 29 lat dr De Kun Li przeprowadzał autorskie badania, także w zakresie epidemiologii, dla Kaiser Permanente w Oakland w Kalifornii.

Dr De Kun Li: Nie są znane mi żadne badania dotyczące bezpieczeństwa inteligentnych liczników. Według mnie, producent chce zaoferować konsumentom produkt, w tym przypadku każdej osobie, narzucić im ten produkt i to na producencie spoczywa ciężar dowodu – to producent musi udowodnić, że jego produkt jest bezpieczny zanim wprowadzi go na rynek. To nie konsument ma udowadniać ewentualną szkodliwość produktu. Jest to technologia pochodząca od prywatnych firm.

Dr Dietrich Klinghardt: Te spółki dostarczające energię elektryczną – to prywatne przedsięwzięcia – mają prawo zainstalować te urządzenia w waszych domach, niszczyć wasze zdrowie i nie ponoszą za nic odpowiedzialności.

Josh del Sol:  Choć przemysł zaniedbał przeprowadzenie rzetelnych badań naukowych dotyczących wpływu inteligentnych liczników na zdrowie, pojawiają się coraz to nowe, niezależne badania w tej kwestii.

Dr Dietrich Klinghardt:  Z doświadczenia, jako lekarze, wiemy, że każdy z nas jest w równym stopniu “elektrowrażliwy”. Gdy zainstalują wam te urządzenia, zaczniecie wyraźnie tracić na zdrowiu. Obecnie zajmujemy się monitorowaniem pewnych wrażliwych parametrów. Jednym z nich jest marker stanów zapalnych zwany transformującym czynnikiem wzrostu beta 1 (TGF-beta 1), którego poziom w organizmie znacząco wzrasta po zainstalowaniu inteligentnego licznika. Poziom metaloproteinazy macierzy pozakomórkowej 9 (MMP-9) również znacząco wzrasta – to także marker. Poziom miedzi w osoczu krwi również wzrasta. To są oznaki przewlekłego stanu zapalnego  spowodowanego przez coś. Poziom hormonów również się dereguluje. Neuroprzekaźniki również funkcjonują nieregularnie. Mamy wyniki badań laboratoryjnych, które może przedstawić. Jest u nas taki pacjent, jest pod obserwacją od 10 lat. Przedtem jego stan był zupełnie normalny. Zainstalowano inteligentny licznik i po 6 miesiącach pacjent ten wyglądał jak osoba umierająca. Takie zmiany odnotowujemy także w przypadku innych osób, które mówią nam:

“Moja żona ciągle choruje odkąd zainstalowano nam ten inteligentny licznik, ale ja jestem zupełnie zdrowy.”

Ale po przeprowadzeniu badań w laboratorium okazuje się, że ich stan jest równie zły. Tak więc niektórzy mają świadomość swojego stanu zdrowia, samopoczucia, a inni nie. Ale z naszego doświadczenia wynika, że ten problem (z licznikami) dotyka każdego. “Elektrowrażliwość” nie dotyczy tylko niektórych osób, tych rzekomych 3% populacji.

TGF-beta 1 – http://en.wikipedia.org/wiki/TGF_beta_1
MMP-9 http://en.wikipedia.org/wiki/MMP9
Copper – http://web.archive.org/web/20121129012937/http://lpi.oregonstate.edu/fw08/copper.html
HSP – Białka szoku cieplnego  http://apps.fcc.gov/ecfs/document/view?id=7520940054

Josh del Sol: Czy zgłaszali się do Pana ludzie, którzy narzekali na jakieś choroby, stan zdrowia?

Dr Frank H. Springob: Zwrócono nam uwagę na liczne zażalenia związane z instalacją tych inteligentnych liczników, więc postanowiliśmy zweryfikować bezpośrednio te doniesienia. Zmierzyłem pole około 30 ludzi, kiedy stały one w odległości 30 cm od takiego inteligentnego licznika i w każdym przypadku ich ludzkie pole energetyczne zostało kompletnie stłamszone, kiedy stali przed tym licznikiem. Postanowiliśmy zweryfikować to zjawisko na poziomie fizycznym przy użyciu mikroskopii ciemnego pola. Dobraliśmy grupę kontrolną by przekonać się, czy te stare analogowe liczniki mają taki sam wpływ na krew badanych, jak te inteligentne liczniki.

Inteligentne liczniki - normalna próbka krwi

Na pierwszym slajdzie widzimy normalne komórki, ich struktura jest nietknięta – w normie. Tak wyglądać powinna normalna próbka. Kiedy badany stał w odległości 30 cm od analogowego licznika nie zaobserwowano żadnych znaczących zmian w żadnym z tych 3 przypadków.

W drugim etapie badania użyliśmy inteligentnych liczników. Przed ekspozycją na promieniowanie z licznika obserwowaliśmy sytuację podobną do tej w przypadku pierwszych próbek. Normalne ścianki komórkowe, odseparowane, wszystko wygląda poprawnie. Po 2 minutowej ekspozycji na działanie inteligentnego licznika w odległości 30 cm sprawa wygląda zupełnie inaczej.

Inteligentne liczniki - krew - degradacja ścianek komórkowych

W pierwszej próbce widzimy wyraźną degradację ścianek komórkowych. Ścianki zostały uszkodzone i możemy zaobserwować zmiany w tych komórkach, które nazywamy Mycoplasmae. Mamy tu do czynienia z mutacją.

W próbce drugiej widzimy inny rodzaj degradacji ścianek komórkowych. Widzimy tu pofałdowania. Takie zjawisko jest zwane “układem kapsla od butelki” i znane jest z tego, że powstaje w wyniku oksydacji lub wystawienia na działanie wolnych rodników.

Trzecia próbka natomiast – musieliśmy badaną osobę odciągnąć od licznika po 45 sekundach, ponieważ zaczęła narzekać na ostre bóle głowy. Widzimy tu przykład zjawiska zwanego jako “rolowanie/sklejanie”, polegającego na nakładaniu się na siebie ciałek czerwonych krwi, co powoduje utrudnienia w transporcie tlenu do tkanek. Każda z tych sytuacji to przykład degradacji. Każda z nich oznacza uszkodzenie komórek krwi. Wszystkie te efekty powstały w wyniku działania jednej zmiennej – inteligentnego licznika. Dobra wiadomość jest taka, że wszystkie te zmiany ulegają odwróceniu po odsunięciu badanego od źródła bodźca.

Josh del Sol:  Więc jak to jest z tą “elektrowrażliwością” – dotyczy ona tylko 3-5% populacji, czy wszystkich? Co Pan sądzi na ten temat?

Dr Frank H. Springob: Zmiany występują bez względu na to czy je odczuwamy, czy nie. Być może niektórzy ludzie nie narzekają na te zmiany, a niektórzy starają się w ten sposób zwrócić uwagę  innych na negatywny wpływ tych urządzeń, ale niemniej skutki tych liczników u nich występują.

Josh del Sol:  Choć przemysł nadal stosuje triki w postaci  “pisania cienkim druczkiem” lub wykorzystania luk prawnych by uniknąć odpowiedzialności.

Belgian telecoms chief removes Wi-Fi and says mobile phone signals are “dangerous”

Belgian telecoms chief removes Wi-Fi and says mobile phone signals are “dangerous”

Electromagnetic Fields and Health: Executive Report – Andrew Goldsworthy
http://web.archive.org/web/20110102095557/http://www.hese-project.org/hese-uk/en/papers/emf_health_summary0109.pdf

The Dangers of Electromagnetic Smog
http://web.archive.org/web/20071019060606/http://www.hese-project.org/hese-uk/en/papers/electrosmog_dangers.pdf

The Biological Effects of Weak Electromagnetic Fields
http://web.archive.org/web/20070729125919/http://www.hese-project.org/hese-uk/en/papers/goldsworthy_bio_weak_em_07.pdf

Tak czy inaczej nieuchronnie zbliża się  globalna zmiana paradygmatu. 60.000 lekarzy z Amerykańskiej Akademii Pediatrycznej trzyma rękę na pulsie. Związki nauczycielskie, kolejne 45.000 osób, już występują przeciwko instalacji Wi-Fi w klasach szkolnych. W niektórych regionach podejmuje się starania redukcji mocy masztów telefonii komórkowej o 90%, a w wielu regionach dąży się do całkowitej likwidacji takich masztów przekaźnikowych. Ale rządy takich krajów jak USA chcą, by inteligentne sieci oraz wysokiej mocy sieci Wi-Fi pokryły wszystko i wszędzie. Przemysł sprytnie ukrywa szkody, które wyrządza i co gorsza, w szpitalach planuje się umożliwienie skąpania noworodków w sieci bezprzewodowej. Ten proceder ma nadal miejsce, gdyż oficjalna wykładnia mówi, że promieniowanie mikrofalowe jest “wystarczająco bezpieczne”.

iPads Help New Moms Bond With Their Infants in the Neonatal Intensive Care Unit
https://www.cedars-sinai.edu/About-Us/News/News-Releases-2013/iPads-Help-New-Moms-Bond-With-Their-Infants-in-the-Neonatal-Intensive-Care-Unit.aspx

Dr Jerry L. Phillips: Badanie dotyczące promieniowania radiowego wykonane zostało przy wsparciu spółki Motorola. Nasze relacje były bardzo serdeczne i bez większych napięć, ale tylko do momentu, gdy zaczęliśmy otrzymywać pierwsze wyniki. Ci ludzie zaczęli być bardzo poddenerwowani i źli, zaczęli mówić:

“Co z tym zrobimy? Jak to sprzedamy ludziom? Co z tego wyniknie?”

Od tego momentu nasze stosunki uległy zmianie. Motorola zaczęła domagać się coraz większej kontroli nad badaniami, mówili nam co mamy robić, jak pisać abstrakty, co umieszczać w abstraktach, o czym pisać w artykułach, jak wykonywać naszą pracę.

“Nie, tego nie róbcie. Róbcie to w ten sposób.”

To było nie do zaakceptowania. Ukończyłem badanie dotyczące uszkodzeń DNA i przekazałem ostateczny raport Motoroli. I nie otrzymałem nic w odpowiedzi. Zwyczajnie nie byli w stanie zaakceptować mojej interpretacji mojego badania, mojej oceny tego badania mojej wiedzy w temacie i starali się odwieść mnie od publikacji tej pracy. Nie powiedzieli mi wprost, abym nie publikował. Powiedzieli: “Nie, ten materiał jeszcze nie jest gotowy do publikacji” i chcieli, bym wykonał więcej badań. Wydaje mi się, że w tej kwestii trzeba być ostrożnym. Tym, co czyni obszar badań nad telefonią komórkową tak trudnym obecnie, jest fakt, że finansowanie badań pochodzi wyłącznie od samego przemysłu. Do czego to prowadzi? Nie ufam w ogóle tym badaniom. Absolutnie im nie ufam. Nie po tym, czego doświadczyłem w pracy z tym przemysłem.

Elisa Boxer-Cook: Kiedy złożyłam pisemny pozew, Central Miane Power odpowiedziało mi za pomocą 250 stronicowego wywodu, właściwie to argumentacji dotyczącej tego jak bezpieczne są inteligentne liczniki. Zatrudnili Exponent, firmę konsultingową, która reprezentowała przed sądem spółki z branży tytoniowej. Reprezentowali także przemysł azbestowy. Jest to w zasadzie firma, którą zatrudnia się do udowodnienia, że produkty niebezpieczne są bezpieczne.
https://en.wikipedia.org/wiki/Exponent_(consulting_firm)
http://articles.latimes.com/2010/feb/18/business/la-fi-toyota-exponent18-2010feb18

“Wątpliwości to nasz produkt,
gdyż jest to najskuteczniejsza metoda na walkę z dowodami,
które istnieją w świadomości obywateli.”

– Brown & Williamson Tobacco Corporation, 1969

 

Camilla Rees: W roku 1996 Kongres uchwalił Ustawę Telekomunikacyjną, która zawierała postanowienie zwane Sekcją 704, które odbierało stanom i rządom lokalnym prawo do odmówienia instalacji anten na gruncie troski o zdrowie i środowisko.

Telecommunication Act 1996 – Sec 704 http://web.archive.org/web/20010104154100/http://www.mttlr.org/volthree/mclaren_art.html

Blake Levitt: Ten zapis był w istocie napisany i posunięty przez przemysł. To był zresztą pierwszy taki przypadek w historii, kiedy przemysł wszelkiej maści został zaproszony do Izby Kongresu w celu wysłuchania ich próśb. Przemysł telekomunikacyjny, jak inne gałęzie przemysłu, zwyczajnie udał się na obrady i przekazał swoją ”listę życzeń”.

Camilla Rees: Ustawa ta odebrała stanom i lokalnym władzom możliwość chronienia swoich obywateli, ochrony dzieci, szkół, dowolnego środowiska społecznego przed tego typu promieniowaniem.

Dr David O. Carpenter: To przecież oburzające, to wbrew Konstytucji. Ale to pokazuje, jaką władzę posiada przemysł telekomunikacyjny w naszym Kongresie.

Josh del Sol: Teraz mamy do czynienia z kolejną ustawą, zwaną “Smart Grid Advancement Act of 2013” (Ustawa o Rozbudowie Inteligentnej Sieci Energetycznej z roku 2013). To prawo odda w ręce rządu federalnego bezprecedensową władzę pozwalającą siłą rozbudowywać inteligentną sieć w ramach programu mikrofalowego i monitoringowego [szpiegowania] w każdym stanie, regionie i w całym kraju.

Smart Grid Advancement Act 2013 – HR 2685 
https://www.govtrack.us/congress/bills/113/hr2685/text

Jeffrey Armstrong: O co tu chodzi? Mamy do czynienia z urządzeniem bezprzewodowym, nieprzetestowanym w sposób naukowy, a co do którego wszystkie obecnie dowody wskazują, że jest niebezpieczne lub budzi szereg wątpliwości, w związku z czym powinno być rzetelnie przestudiowane zanim wypuści się je na rynek. Sprytni ludzie nazwali tę technologię “inteligentną”, aby wywołać wrażenie skomplikowania i odstraszyć potencjalnych krytyków. Jakiś “inteligentny” spec od reklamy wymyślił ten termin i dostał powiedzmy 300.000 USD za nazwę “inteligentny licznik”, która miała wywołać u nas wrażenie niewiedzy, z którego oni świetnie sobie zdają sprawę, żebyśmy nie zadawali pytań w momencie instalacji tych urządzeń w naszych domach przez “inteligentnych” ludzi! Ja te liczniki nazywam nie “inteligentnymi”, ale “niebezpiecznymi”.

Josh del Sol: Zacząłem się zastanawiać, jaki wpływ te liczniki będą miały na przyszłe pokolenia, jakie skutki będzie miało całe do wzmożone pole elektromagnetyczne?

Virginia Farver: Miałam syna na Uniwersytecie Stanowym w San Diego, który zadzwonił do mnie pewnego razu i powiedział: “Mamo, strasznie boli mnie głowa”. Mówił: “Bezustannie wymiotuję w moim mieszkaniu”. “Idź do szpitala”, powiedziałam. Doktor z ostrego dyżuru ze szpitala Sharp Memorial w San Diego zadzwonił do mnie i powiedział: “Pani syn ma krwotok w mózgu”. “Już jedziemy”, odpowiedziałam. Mój syn był tego wieczora operowany. Dr Tantuwaya po wyjściu z sali operacyjnej, powiedział nam, że syn ma raka mózgu i że jest to najgorsza lub prawie najgorsza forma raka mózgu. Te ostanie 7 miesięcy to był istny chaos. Sprowadziliśmy go do domu rodzinnego, zabraliśmy wszystkie jego rzeczy z Kalifornii, zabraliśmy go do domu. Udało mu się przeżyć niecałe 7 miesięcy. Zmarł 11 października 2008 roku.

7 sierpnia 2009 wpisałam w wyszukiwarkę “cancer clusters” (klasteryzacja występowania przypadków nowotworów podobnych do siebie) i ujrzałam artykuł  “SDSU San Diego State University, brain cancer cluster”.
http://mieuxprevenir.blogspot.co.uk/2012/11/san-diego-state-university-brain-cancer.html

Cancer clusters
http://web.archive.org/web/20130314031601/http://clusteralliance.org/clusters/

Przeczytałam ten artykuł wielokrotnie i po prostu… byłam zszokowana, resztę dnia spędziłam na podłodze… Przepraszam… Zdałam sobie sprawę, że w tym artykule pisali o moi synu. Od razu zaczęłam kontaktować się z władzami SDSU, odsyłano mnie od osoby do osoby.  Nikt nie chciał ze mną rozmawiać. Więc w październiku 2009 roku wsiadłam w samochód i pojechałam na cały miesiąc do San Diego. Udałam się na kampus uniwersytecki. W tamtym artykule pisano o maszcie sieci komórkowej. Udałam się więc w tamto miejsce, i ujrzałam tę ogromną wieżę ulokowaną na budynku tuż obok Nasatir Hall i pokoju 131, gdzie mieszkały wszystkie te osoby, które zmarły na raka mózgu.

Nasatir Hall, pokój 131 - Lista osób, które zmarły na raka mózgu.

  • Mój syn, Rich Farver, zmarł 11 października 2008 roku, mieszkał w Nasatir Hall, pokój 131.
  • Profesor Charles Cutter zmarł 19 czerwca 2008 roku, mieszkał w Nasatir Hall, pokój 131.
  • Lou Terrell, u którego zdiagnozowano chłoniaka mózgu w 2008 roku. Mieszkał tuż obok pokoju 131.
  • Dwight Anderson zmarł w 2008 roku – mieszkał w Nasatir Hall
  • Pani Laurel Amtower zmarła 29 sierpnia 2010 roku.
  • Richard Funstone – zmarł, mieszkał także w Nasatir Hall, pokój 131.

Moim zdaniem cała ta sprawa z urządzeniami bezprzewodowymi wymaga uwagi z naszej strony i musimy ostrzec obywateli o tym zagrożeniu. Zależy mi tylko na tym, aby rodzice i dzieci byli świadomi zagrożeń ze strony tych urządzeń, a dotyczy to wielu, wielu koledży. Dziennikarz z San Diego Tribune, z którym się kontaktowałam, zadzwonił do mnie i powiedział: “Ta historia nigdy nie wyjdzie poza San Diego”.  “Dlaczego”, odpowiedziałam. “Pieniądze” – odpowiedział.

Josh del Sol: Po wysłuchaniu historii ponad 70 osób z 4 krajów, doświadczając naocznie cierpień tych ludzi, ich zrujnowanych żyć, zastanawiam się, czy kiedykolwiek będę w stanie wygrać w walce z korporacjami, które są tak potężne i przedkładają pieniądze nad życie ludzkie.

Widzimy tu monterów z UPA przechodzących przez ogrodzenie, bez zgody właściciela.

Jerry Schilling: 23 stycznia zarządca naszego miasta z premedytacją, w zmowie z szefem miejskiej policji nakazał bezwzględny atak na posesje wielu obywateli miasta przecinając kłódki, wkraczając nielegalnie na posesje, zastraszając płacących podatki mieszkańców, zwłaszcza kobiety i osoby starsze. Dokonał aresztowania dwóch gospodyń domowych na podstawie wydumanych zarzutów odmówienia instalacji inteligentnych liczników.

Wynocha z mojej posesji. Nie! Nie!

Jerry Schilling: Kiedy cała lokalna policja zwraca się przeciwko obywatelom, to najwyższy czas na radykalną, natychmiastową zmianę.

Dana Kozlov, CBS: Przed chwilą rozmawiałam z zarządcą miasta Naperville, który powiedział, że miasto ma prawo wejść na prywatną posesję w celu zainstalowania inteligentnych liczników. Liczniki, jak twierdzą, są własnością miasta. Zapewnił również, że te liczniki są bezpieczne. Powiedział także, że kobiety zasługują na areszt, jeśli złamały prawo. Ale jakie zarzuty im postawiono, tego nie wiemy.

Naperville, IL – 20111117 – http://chicago.cbslocal.com/tag/kim-bendis/

Miasto Naperville 18 lutego 2014 roku postawiło zarzuty Kim Bendis.
Postawiono jej zarzut “próby podsłuchiwania”.
To aresztowanie trafiło do nagłówków na całym świecie,
szerząc strach w związku z odmową oraz iluzję tego,
że “inteligentne” liczniki są przymusowe.

Jerry Schilling: Jestem jedynym z tych, na których posesję włamano się choć wcześniej wysłałem oficjalny dokument do urzędu miasta z informacją, że nie będę brał udziału w tym sponsorowanym przez rząd federalny, dobrowolnym programie i że nie akceptuję takich sposobów nacisku. W związku z tym proszę Radę Miasta o zwolnienie zarządcy miasta, szefa policji, policjantów, którzy brali udział w tym procederze oraz każdego pracownika urzędu miejskiego, który zapewniał ich, że mają pełne prawo do tego, co robią. Z tego co wiem, nadal żyjemy w Stanach Zjednoczonych, a nie w komunistycznych Chinach. Dziękuję.

Jerry Schilling Addresses Naperville City Council 

Przewodniczący: Zarządzam 5 minut przerwy na uspokojenie emocji. Proszę o przestrzeganie reguł, w innym wypadku nie będziemy kontynuować posiedzenia. 5 minut przerwy.

Josh del Sol: Na szczęście taka sytuacja jest rzadkością. W większości uświadomionych radach miejskich sprawa wygląda inaczej. Jednym z pierwszych stanów, w których wprowadzono te liczniki, była Kalifornia, gdzie różne władze na szczeblach lokalnych wystąpiły o moratorium w sprawie instalacji tych urządzeń.

Charles McGlasham: Wspieram z całego serca dzisiejsze działania, będę głosował “za”, zarówno w sprawie moratorium, jak i propozycji nadzorcy Kinsey’a, by wysłać stosowne listy do gubernatora.

Judy Arnold: Dzisiejsze działania, które popieram, mają charakter działań politycznych i proszę nie ulegajcie wrażeniu, że działania polityczne nie skutkują. Pomyślcie o rewolucji amerykańskiej (wojna o niepodległość USA).

Greg Caput: Jesteśmy przedstawicielami obywateli i musimy wywierać presję do momentu, aż w końcu powiedzą “mamy tego dosyć”. Wydaje mi się, że tak się właśnie stanie.

Josh del Sol: Wiele władz traktuje instalację liczników jak przestępstwo i nakładają kary pieniężne na dostawców usług za każde takie urządzenie przez nich zainstalowane. Skutkiem ruchów oddolnych, mających na celu informowanie ludzi o skutkach instalacji tych liczników, jest to, że w wielu stanach amerykańskich i prowincjach kanadyjskich ludzie organizują się w grupy oporu. Na świecie trend także jest obserwowany. Wiele osób walczy o swoje prawa po raz pierwszy w swoim życiu. Ale dostawcy usług komunalnych się nie poddają. W wielu regionach stosują grzywny wobec tych, którzy nie chcą tych tak zwanych “udogodnień”.

City of Ojai First So Cal Government to Criminalize Meters

City of Ojai First So Cal Government to Criminalize Meters

Sebastopol makes Smart Meter installations illegal- $500 fine 
http://emfsafetynetwork.  org/sebastopol-makes-smart-meter-installations-illegal-500-fine/

Germany Rejects EU Smart-Meter Recommendations on Cost Concerns
https://www.bloomberg.com/amp/news/articles/2013-08-01/germany-rejects-eu-smart-meter-recommendations-on-cost-concerns

Tens of thousands join electricity protests across Bulgaria
http://www.reuters.com/article/us-bulgaria-protests-electricity-idUSBRE91G0C520130217

 

Jerry Day: Klauzula “wyłączenia/rezygnacji” to porozumienie na mocy którego płacimy, aby nie zostać poszkodowanym. To takie dobrowolne wyłudzenie. Klauzula ta mówi, że jeśli ja tobie nie zapłacę, to ty masz prawo mnie skrzywdzić. Więc to… to nie działa.

 

INTELIGENTNE WYMUSZENIE

 

Len Miller:  Oni realizują plan oszustwa na ogromną skalę. Mówią ci jedno, ale ty dostajesz coś zupełnie innego. Dla mnie to forma wyłudzenia. Albo zgadzasz się na nasz sposób dostarczanie energii, albo cię odcinamy od sieci. To jest wymuszenie. I jest na to paragraf. Jako policjant z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą zastanawiam się, kiedy wreszcie świat się obudzi. Mieliśmy narrację. Jest fałszywa, ale co tam. Trzymamy się planu. Będziemy patrzeć wam prosto w oczy i bezczelnie kłamać. I co nam zrobicie?

FreedomTaker: Co mógłbyś poradzić, z własnego doświadczenia, albo czego ludzie mogą nie rozmieć, a czym mógłbyś się podzielić – Co ludzie powinni robić i czego się dowiedzieć?

Louis Donovan: Powinni uświadomić sobie, że mogą zmienić liczniki i to powinni zrobić. To najważniejsza sprawa. Zmienić licznik.

Chris Anderson: Dostawcy posługują się takim mechanizmem prawnym, zwanym “domniemanie zgody”, gdzie nasze milczenie jest dla nich złotem. Dajemy im milczącą zgodę. Nie możemy sobie w tej sprawie pozwolić na milczenie. Musimy działać. To zmienia wszystko.

Mike Mitcham: Te spółki liczą na nasze milczenie. Liczą na milczącą zgodę na instalacje tych inteligentnych liczników w naszych domach. Macie prawo na odmowę instalacji inteligentnego licznika z dowolnej przyczyny.

Russell Irwin: Oni zainstalowali u nas te inteligentne liczniki bez poinformowania nas o tym i bez pytania o naszą zgodę. Więc powiedzieliśmy im, że mają zdjąć te inteligentne liczniki i założyć z powrotem te stare  – jeśli tego nie zrobią, nie będziemy płacić.

Dwayne Huxted: Warto sobie uświadomić ważną rzecz – zawarliście umowę z dostawcą usług komunalnych. Jeśli tylko dostawca postanowi zmienić warunki tej umowy, musi uzyskać waszą zgodę. To jest bardzo ważne. Jeśli nie wyrazicie zgody na nowe warunki umowy, to jest ona nieważna. Wystosowaliśmy do nich oficjalny list z informacją, że nie zgadzamy się na instalację tych liczników. Nie wyrażamy zgody na nowe warunki. Naszym zdaniem czyni to umowę nieważną. Grozili nam odcięciem od energii, odcięciem od sieci. Wysłali nam 2 powiadomienia w ciągu ostatniego roku, z informacją, że odetną nam energię jeśli rachunek nie zostanie uregulowany. Wysłaliśmy do nich list z odpowiedzią, że nie zapłacimy rachunku, a oni i tak nie odcięli nam energii. Nie ma takiego prawa, które nakazuje godzenie się na instalację inteligentnego licznika. Nie ma.

Josh del Sol: Co by się stało, jeśli dziesiątki tysięcy osób postąpiłoby w ten sam sposób?

Jerry Day: Cała ta sprawa skończyła by się w ciągu jednego dnia. Nie można ot tak instalować urządzeń śledzących, emitujących promieniowanie, w każdym domu, jeśli ludzie chcą utrzymać swoje prawa.  Znajdujemy się więc w dziwnym momencie historii, gdzie spółki energetyczne, których zadaniem jest nieszkodliwe dostarczanie energii elektrycznej do odbiorców, stały się naszymi oprawcami. I aby się bronić, musicie postawić się i powiedzieć: “Nie! To jest złe. Nie wyrażamy na to zgody”.

Jeffrey Armstrong: Sprawa z tymi urządzeniami nadawczo-odbiorczymi działającymi bezprzewodowo, zainstalowanych potajemnie w waszych domach, niepotrzebnie, bez waszej zgody, bez niezbędnych atestów. Jeśli to nie jest test dla demokracji technologicznej, to nie wiem, co nim jest.

Drogi “Wielki Bracie”,

chciałbym móc powiedzieć, że jesteś jak starszy brat, ale niestety jesteś Wielkim Bratem jakim go widział Orwell. Twoim problemem jest to, że założyłeś, iż masz prawo podejmować decyzje szkodliwe dla nas i jakości naszego życia, naszego zdrowia i dla naszych dzieci. A wszystko to wyłącznie na podstawie tego, że zarządzasz zasobami niezbędnymi nam do życia.

Nie ma znaczenia, dlaczego tak postąpiłeś. Nie istnieje coś takiego jak ”słuszna” droga do narzucenia nieprzetestowanej i niebezpiecznej technologii światu. Historia uczy, że przepraszanie po fakcie po szkodach wyrządzonych ludziom poprzez nieprzetestowane leki, technologie, niczego nie naprawi. Nie masz aż tylu pieniędzy, aby zadośćuczynić tym wszystkim, których skrzywdziłeś.

Toksyczne substancje kiedyś uznawane za bezpieczne

Od znanych zagrożeń spowodowanych prze genetycznie modyfikowaną żywność, przez przeszkadzanie ludziom w opracowywaniu alternatywnych źródeł energii, po inwazyjne, nieprzetestowane urządzenia do monitorowania i kontroli, swymi działaniami stworzyłeś szereg problemów i narzuciłeś swoje fałszywe rozwiązania w imię “ratowania planety”, w imię “walki z terroryzmem”, w imię “wzrostu wydajności”.

Zielone pranie mózgu

Oficjalna tabela identyfikująca terrorystów

Bezczelnie działałeś na korzyść korporacyjnych lobbystów, zatrudniając ich na stanowiskach kierowniczych w tych agencjach, których zadaniem była ochrona obywateli. A teraz potajemnie wprowadzasz do każdego domu bezprzewodowe urządzenia służące do śledzenia. To jest atak wyprzedzający przeciwko ideom wolnego społeczeństwa oraz próba odebrania nam prawa od decydowania. Nie Twoi zadaniem jest podejmowanie decyzji za nas.

The Revolving Door: FDA and the Monsanto Company 
https://ivn.  us/2013/02/11/the-revolving-door-fda-and-the-monsanto-company/

Obama nominates former wireless lobbyist Tom Wheeler to lead FCC
https://www.theverge.com/2013/5/1/4290518/obama-nominates-former-ctia-head-tom-wheeler-for-fcc-chair

Postępując w ten sposób, z instytucji społecznej zmieniłeś się w zwykłego tyrana działającego na rzecz korporacji. Z ucieleśniania idei braterstwa ludzi, zmieniłeś się w orwellowskiego “Wielkiego Brata”, który wykorzystuje nasze zaufanie i dobrą wolę w celach zarobkowych i sprawowania kontroli.

„WOJNA TO POKÓJ. WOLNOŚĆ TO NIEWOLA. IGNORANCJA TO SIŁA.” – George Orwell

Tak dalej być nie może. Ty i Twoi agenci zostaniecie pociągnięci do odpowiedzialności karnej i finansowej za swoje działania… zarówno jako korporacje, jak i osoby prywatne. Tłumaczenie się “tylko wykonywałem rozkazy” nie będzie skuteczne wobec tych, których za sobą pociągnąłeś.

Znajdujemy się obecnie w punkcie zwrotnym, gdzie masy ludzi, nawet Twoi pracownicy, ludzie najbardziej podatni na Twoje kłamliwe kampanie i wypaczoną naukę, przejrzały Cię na wylot. Którzy pragną wypowiedzieć się i obalić Twoje sny o dyktaturze, a którzy bezustannie wymyślają nowe rozwiązania ku temu. To dopiero początek.

Jack Moore: Wraz z docieraniem do prawdy, odkrywaniem kolejnych warstw, dochodzimy do wniosku, że sprawa z inteligentnymi licznikami to tylko symptom, a nie choroba. I teraz zaczynamy rozumieć. Widzimy to, co ukryte za kurtyną.

Ian R. Crane: Miliony ludzi budzi się i dostrzega to, co się dzieje. Gra nadal trwa. Piłka jest w grze. Stoimy przed wielką szansą, ale musimy podjąć tę grę.

Josh del Sol: Podczas robienia tego filmu miałem momenty, kiedy chciałem po prostu udać, że nic się nie stało i odwrócić wzrok. Ale kiedy dotarła do mnie skala tego zjawiska, pomyślałem o wszystkich bliskich mi ludziach. I wiedziałem, że muszę się tym podzielić z innymi. Bez względu na to, jakie macie przekonania polityczne, to dotyczy nas wszystkich. I niezależnie od tego, w jaki sposób zainteresowałaś/eś się tą sprawą, czy to z powodu zagrożeń dla praw osobistych, zdrowia, bezpieczeństwa, koszów czy jeszcze czego innego – to nie ma znaczenia. Ważne jest to, że musimy odłożyć nasze różnice na bok i powstrzymać szerzenie się tej technologii. Jedynymi osobami popierającymi ten program, które udało mi się spotkać, to osoby niedoinformowane lub mające w tym interes. Zamiast tych tzw. “inteligentnych” liczników i inteligentnych sieci potrzeba nam mądrych ludzi, którzy widzą co się dzieje, którzy zdają sobie sprawę z tego, że to my mamy władzę, by zmienić sytuację. Zmiana następuje wtedy, kiedy podejmujesz decyzję i mówisz: Nie życzę sobie takiego urządzenia w moim domu.

“Najpowszechniejszym sposobem,
w jaki ludzie oddają swoją moc,
jest myślenie,
że jej w ogóle nie mają.” – Alice Walker

Nie ma żadnego prawa nakazującego instalację takiego licznika, choć dostawcy starają się zastraszać ludzi by je zaakceptowali tak, jak by to było prawo. Aby walczyć o wybór i chronić swoje fundamentalne prawa i zdrowie, musicie powiadomić dostawcę usług komunalnych, inaczej decyzja podjęta będzie za was.

Podzielcie się tym filmem w sieci. Możecie nawet przygotować seanse wśród waszych lokalnych społeczności czy w radzie miasta. Wszystko zaczyna się od nas, ale nie jesteśmy sami. Na całym świecie nastał czas przebudzenia społecznego. Ziemie ogarnia fala inspirująca miliony osób, by przeciwstawić się skorumpowanym, korporacyjnym rządom. Zasłona iluzji opada, a nasz głos zaczyna być słyszany. Ponieważ ten plan jest obecnie wdrażany, musimy walczyć. Nie tyko MOŻEMY uczynić różnicę, ale wręcz MUSIMY. Razem zbudujemy bezpieczniejszy i bogatszy świat, dla nas, dla naszych dzieci, dla przyszłych pokoleń.

Produkcja i reżyseria: Josh del Sol

Osoby występujące w filmie:

Josh del Sol, Thelma Taormina, David Chalk, Cindy Verschoor, Bill Vander Zalm, Kevin Grodesky, Gomer Semerdjian, Brittany McKannay, Jeffrey Armstrong, Joshua Hart, Patrick Wringley, Brian Thiesen, B. Blake Levitt, Foster Gamble, Jerry Day, James Woolsey, Mike Mitcham, John Horgan, James S. Turner, Rafe Mair, Ian R. Crane, Thomas A. Drake, Eric Schmidt, Alyona Minkovski, Joel L. Bellenson, Kristin Fisher, Marcus Beal, Louis Donovan, Samuel Milham, Michele Hertz, Stan Boychuk, Chris Anderson, Richard Cooney, Greg Caput, Judy Arnold, Charles McGlasham, Virginia Farver, Dr David O. Carpenter, Camilla Rees, Elisa Boxer-Cook,  Len Miller, Russell Irwin, Dwayne Huxted, Jack Moore, Jordan McColman, Aminah Abdul-Mujeeb i inni.

Przypisy do filmu Take Back Your Power – Bibliografia:
https://takebackyourpower.net/wp-content/uploads/2015/11/TBYP-film-references.pdf
Power Takeover: Are smart meters part of the largest corporate scam in history?

 

Zobacz na: Związek promieniowania mikrofalowego ze sterylizacją i autyzmem
Opieka zdrowotna przed poczęciem – fragment wywiadu dr Mercoli z dr Klinghardtem
Szkodliwość USG – 50 chińskich wewnątrzmacicznych badań na ludziach – Jim West