Dwóch liderów Ruchu Narodowego Górny Śląsk o szczepionkach

29 października o godzinie 18:51 na profilu FB Ruch Narodowy Górny Śląsk pojawił się materiał, w którym liderzy Ruchu Narodowego w województwie Śląskim Jacek Lanuszny i lekarz Paweł Mazur poruszają temat szczepień oraz burzy, która wokół nich ostatnimi czasy się rozpętała.

 

Materiał ten ma ponad 30 minut, ale obejrzenie tylko pierwszych trzech minut dało mi zajęcie na ponad godzinę jeżeli chodzi o podawanie kontrargumentów – za każdym razem gdy zmienił się slajd. Film komentowałem z profilu Wybudzeni i Łukasz Kifer, ale wszystkie wpisy z profilu Wybudzeni i prawie wszystkie z Łukasz Kifer zostały usunięte. Ostatni wpis, napisany z profilu Wybudzeni 2, również został skasowany. Uważam, że fanpage StopStopNop nie powstydziłby się tego materiału. Jednak jak to bywa w oficjalnej “obiektywnej” debacie na temat szczepień, aby ich bronić trzeba się zniżać do cenzury. Stało się to samo co podczas dyskusji na BlogOjciecZaszczep się wiedzą czy Lekarz Łukasz Durajski.

W odpowiedzi na pierwsze twierdzenie, czyli “W Polsce coraz głośniej o sobie dają znać tzw. ruchy antyszczepionkowe” dodałem komentarz:

“Nie wszyscy antyszczepionkowcy zgadzają się we wszystkich kwestiach, nasze postawy obejmują szerokie spektrum przekonań, ale w ogólności uważamy, że szczepionki nie działają tak skutecznie, jak to jest reklamowane, że wbrew powszechnemu przekonaniu szkodzą częściej, niż ludzie zdają sobie z tego sprawę. Uważamy, że wcale nie są tak niezbędne, jak się powszechnie uważa.”

Dostałem odpowiedz zachęcają do dodawania kolejnych wpisów:

“A my chcielibyśmy zaznaczyć, że na filmie przedstawione są poglądy autorów na tę kwestię i nie zamykamy się na dyskusję z innymi środowiskami. Uważamy, że w temacie szczepionek w PL narosło wiele mitów, które są wykorzystywane przez obie strony sporu. Chętnie będziemy dyskutować ze wszystkimi, którzy rzeczywiście dyskutować chcą. Pozdrawiamy.”

Do każdego slajdu dodałem kontrargument/y. Po czym moje komentarze zostały skasowane, a konto zbanowane. Z drugiego profilu dodałem komentarz, który został usunięty, a konto zbanowane:

“Witam jeszcze raz. Dziękuje bardzo za skasowanie ponad 20 moich komentarzy [innych ludzi również] kwestionujących po kolei to co mówicie, z linkami głównie do międzynarodowych czasopism medycznych – pisanych przez profil Wybudzeni i Łukasz Kifer. Kolejny raz widać, że aby udowodnić jak szczepienia są cudowne to trzeba kłamać (choć czasem jako pozyteczny ignorant) albo uciszać/cenzorować tych co podają niewygodne fakty, burzące oficjalną wersję. Cenzura jeśli byłaby na tej piramidzie to byłaby na samym spodzie Jeśli brak argumentów to używa się argumentu siły – cenzura oraz blokowanie możliwości komentowania Tym razem zrobię sobie zrzut.” 🙂

 

Po zaistniałej sytuacji odezwał się do mnie inny komentator [ze zrzutami], który również został zbanowany. To dało mi podstawę do napisania tego artykułu, ponieważ bez tego byłoby to tylko na słowo. Poniżej wrzucam otrzymane zrzuty ekranu [nie są to wszystkie dodane komentarze].

Ruchu Narodowego Górny Śląsk o szczepionkach

Ruchu Narodowego Górny Śląsk o szczepionkach

 

Zobacz na: Sterowanie społeczne – pośrednie i bezpośrednie – Józef Kossecki
 Nauka dawniej i dziś – Marian Mazur
Magia słów – Marian Mazur
Zagadnienie prawdy w nauce – Marian Mazur
Sześć rodzajów problemów – Marian Mazur
Rozumienie pojęcia prawdy w różnych systemach sterowania społecznego – Józef Kossecki
Myślenie pojęciowe, a myślenie stereotypowe
O tworzeniu pojęć klasowych oraz teoriach adekwatnych, kulawych i skaczących – Leon Petrażycki
Niszczenie nauki polskiej – Józef Kossecki

 

%d bloggers like this: