Amerykańska Akademia Pediatryczna chce, aby wszyscy przestali nazywać karmienie piersią jako “naturalne.” Karmienie piersią jest naturalne!

Szok! Ludzie, czy to szaleństwo ma jakieś granice? Neil Miller (autor książek, najnowsza będzie wydana w Polsce) podesłał taki oto tekst:

Amerykańska Akademia Pediatryczna chce, aby wszyscy przestali nazywać karmienie piersią jako “naturalne”, ponieważ przez to ludzie uwierzą, że naturalne jest lepsze, a to podważa cele zdrowia publicznego w zakresie szczepień (co nie jest naturalne).

Oto cytat z artykułu:

Karmienie piersią jest naturalne!“Jesteśmy zaniepokojeni promocją karmienia piersią, które chwali się jako ‘naturalny’ sposób karmienia niemowląt. Ten przekaz odgrywa rolę w potężnej perspektywie, że ‘naturalne’ podejście do zdrowia jest lepsze, punkt widzenia, który został zbadany w niedawnym sprawozdaniu Nuffield Council on Bioethics (Rady Nuffield ds. Bioetyki). Promowanie karmienia piersią jako ‘naturalne’ może być etycznie problematyczne, a jeszcze bardziej niepokojące jest to, że może wzmocnić przekonanie, iż ‘naturalne’ metody są przypuszczalnie zdrowsze. To może ostatecznie zakwestionować cele zdrowia publicznego w innych kontekstach, zwłaszcza szczepień w dzieciństwie.”

Źfródło: http://pediatrics.aappublications.org/content/early/2016/03/02/peds.2015-4154
Znalezione na: https://www.facebook.com/neilzmiller/posts/10156588240430391?fref=nf


 

American Academy of Pediatrics jest co roku wspierana milionami dolarów od producentów mleka dla niemowląt takich jak Procter & Gamble, Gerber czy Nestle. – Źródło: http://www.cspinet.org/integrity/corp_funding.html

We are also a sponsor of the “Institute for Healthy Childhood Weight”, established by the American Academy of Pediatrics. – Źródło: http://www.nestle.com/asset-library/documents/library/documents/annual_reports/2012-annual-report-en.pdf

Karmienie piersią jest naturalne!

Zobacz na: Mleko Matki Vs. Mleko Modyfikowane – Porównanie Składu.
Jak wychować zdrowe dziecko… WBREW twojemu lekarzowi? – dr Robert S. Mendelsohn

 

%d bloggers like this: