Cyber ​​Poligon 2020 – ćwiczenia symulacyjne

Cyber Poligon 2020 - światowe forum ekonomiczne

 

Cyberprzestrzeń z natury nie ma granic, co pozwala przestępcom przeprowadzać ataki z dowolnego miejsca na świecie, w dowolnym momencie. Ponieważ parametry prawne nie są w stanie nadążyć za tempem proliferacji technologicznej, brak międzynarodowych przepisów mogących ograniczyć działania napastników niezależnie od ich geolokalizacji, daje tym przestępcom poczucie absolutnej bezkarności. Aby skutecznie temu przeciwdziałać, należy pilnie nauczyć się podstaw współpracy.

Co to jest Cyber ​​Poligon?

 

Cyber ​​Poligon to wyjątkowe wydarzenie z zakresu cyberbezpieczeństwa, które łączy największe na świecie szkolenie techniczne dla zespołów korporacyjnych oraz konferencję online z udziałem wyższych urzędników z organizacji międzynarodowych i czołowych korporacji.

Każdego roku szkolenie gromadzi szeroką gamę globalnych firm i struktur rządowych, a transmisja na żywo przyciąga miliony widzów z całego świata.

Wyniki w 2020

 

W 2020 roku głównym tematem transmisji na żywo Cyber ​​Poligon 2020 było zapobieganie „pandemii cyfrowej”: jak zapobiegać kryzysowi i wzmacniać cyberbezpieczeństwo na wszystkich poziomach.

W ramach szkolenia technicznego uczestnicy musieli zmierzyć się z ukierunkowanym atakiem, który w rzeczywistości zagroziłby reputacji firmy i danym. Najpierw zespoły ćwiczyły powstrzymywanie ataku w czasie rzeczywistym, następnie zbadały incydent, a na koniec utworzyły dokumentację zawierającą informacje zebrane dla INTERPOL-u, aby pomóc im rozpocząć dochodzenie i zapobiec podobnym atakom w przyszłości.

W szkoleniu technicznym z zakresu cyberbezpieczeństwa wzięło udział 120 zespołów z 29 krajów. Oglądalność transmisji na żywo osiągnęła 5 milionów w 57 krajach. Podczas tej transmisji na żywo 20 wybitnych ekspertów podzieliło się swoimi poglądami na najpilniejsze kwestie związane z cyberbezpieczeństwem oraz przeanalizowało aktualne trendy i zagrożenia związane z rozwojem technologicznym.

Obszerny raport ze szczegółowymi wynikami Cyber ​​Poligon 2020 jest dostępny tutaj.

Zapraszamy na kolejne szkolenie w 2021 roku. Szczegóły wkrótce.

Źródło: Cyber Polygon

 

Zobacz na: Wydarzenie 201 [Event 201] – ćwiczenia symulacyjne [18 październik 2019]
Wybrane momenty z Wydarzenia 201

%d bloggers like this: