Nowo odkryty organ śródmiąższe i szczepionki – jest kłuty każdą znaną nam szczepionką podawaną naszym dzieciom – Del Bigtree

 

Del Bigtree: To jest ogromny… Ogromny… Ogromny… przełom w nauce.

Matt Yurus:  „Ostatnie badania naukowe wskazują, że w ludzkim organizmie występuje sieć kanalików wypełnionych płynem, o której istnieniu naukowcy nie mieli wcześniej pojęcia.”

 „Naukowcy twierdzą, że udało im się odkryć nowy organ…”

–  „Wierzą, że udało im się odkryć nowy organ w ludzkim organizmie…”

–  „Nosi on nazwę interstitium (pol. śródmiąższe).”

„Jak twierdzi Neil Theise z New York University School of Medicine, sieci te, zwane śródmiąższem, zostały zidentyfikowane w obszarach tkanki łącznej organizmu ludzkiego, które oplatają np. układ pokarmowy czy płuca. Obszar ten zawiera w sobie 1/5 wszystkich płynów znajdujących się w organizmie człowieka.”

„W istocie organ ten funkcjonuje na zasadzie swoistej sieci transportowej, która może brać czynny udział w procesach takich jak rozprzestrzenianie w organizmie komórek układu immunologicznego czy komórek rakowych.”

Nowo odkryty organ śródmiąższe i szczepionki

Del Bigtree: Jeśli dalej chcecie wierzyć, że nauka o szczepionkach jest rozstrzygnięta i solidnie ugruntowana, że naukowcy w pełni rozumieją funkcjonowanie układu immunologicznego człowieka, że kiedy podają Wam szczepionkę mają całkowitą pewność, że ten wzrost powikłań w postaci dolegliwości autoimmunologicznych nie są spowodowane przez podane szczepionki, że wzmożona liczba przypadków autyzmu nie jest konsekwencją szczepionek, że wszystko już ustalono, a wnioski są metodologicznie poprawne i spójne.

Przypadkiem jednak, naukowcy „zajmując się tą dziedziną nauki” przeoczyli największy organ w ciele ludzkim. Spójrzmy na to z innej perspektywy.

Czy jesteście w stanie wyobrazić sobie sytuację, kiedy wstajecie rano z łóżka, włączacie CNN [TVP, TVN, Polsat], a reporter podaje, że odkryto nową planetę – największą z odkrytych do tej pory. Jednak nie była ona “ukryta”. Cały czas znajdowała się pomiędzy Ziemią a Marsem.

Planeta zwana… Śródmiąższe.

Czy zaczęlibyście się zastanawiać nad tezami Einsteina? Czy zaczęlibyście się zastanawiać nad tym wszystkim, co twierdził Stephen Hawking?

Lub Neil Degrasse-Tyson?

Nie wmówicie mi, że nauka już wszystko ustaliła, kiedy odkrywa się nowy organ w organizmie ludzkim. Dźgaliśmy ten organ każdą znaną  nam szczepionką podawaną naszym dzieciom i nie mieliśmy zielonego pojęcia, że taki organ istnieje.

Proszę bardzo, dalej im ufajcie. Droga wolna – dalej wstrzykujecie sobie i swoim dzieciom te substancje. To jest wolny kraj. Jednak wszystkim tym naukowcom z igłami chcę powiedzieć jedno – POWSTRZYMAJCIE SIĘ.

 

Nowo odkryty organ śródmiąższe jest kłuty każdą znaną nam szczepionką – napisy PL

 

 

Poznaj swój nowo odkryty “organ” – śródmiąższe – Rachael Rettner

Poznaj swój nowo odkryty

Naukowcy odkryli nowy organ, który składa się z przestrzeni wypełnionych płynem, w tkance łącznej organizmu, w tym w skórze właściwej, co pokazano powyżej jako jasnoróżową warstwę na dole tego obrazu.

 

Wiedząc wszystko to, co wiadomo na temat ludzkiej anatomii, nie spodziewałbyś się, że lekarze odkryją nową część ciała w dzisiejszych czasach. Jednak teraz naukowcy twierdzą, że właśnie to zrobili: znaleźli sieć wypełnionych płynem przestrzeni w tkankach, których wcześniej nie dostrzegano.

Według raportu opublikowanego w Scientific Reportsvolume 8, Article number: 4947 (2018)  miejsca te wypełnione płynem zostały odkryte w tkankach łącznych w całym ciele, w tym pod powierzchnią skóry, wyściółką przewodu pokarmowego, w płucach, układzie moczowym oraz otaczają mięśnie.

Structure and Distribution of an Unrecognized Interstitium in Human Tissues
https://www.nature.com/articles/s41598-018-23062-6

Wcześniej naukowcy uważali, że te warstwy tkanek są gęstą “ścianą” kolagenu – silnego białka strukturalnego znajdującego się w tkance łącznej. Jednak nowe odkrycie ujawnia, że zamiast “ściany”, ta tkanka jest bardziej jak “otwarta, wypełniona płynem autostrada”, powiedział współautor badania dr Neil Theise, profesor patologii w New York University Langone School of Medicine. Dr Neil Theise powiedział, że tkanka ta zawiera połączone, wypełnione płynem przestrzenie, które są podtrzymywane przez sieć grubych “wiązek” kolagenu.

dr Neil Theise

dr Neil Theise

 

Naukowcy stwierdzili, że te wypełnione płynem przestrzenie były pomijane od dziesięcioleci, ponieważ nie pojawiają się na standardowych mikroskopijnych szkiełkach, które naukowcy wykorzystują do zaglądania do świata komórkowego. Kiedy naukowcy przygotowują próbki tkanek do takich slajdów, traktują próbki chemikaliami, kroją je na cienkie plasterki i barwią, aby podkreślić kluczowe cechy. Jednak ten proces utrwalania powoduje odpływ płynu i powoduje zapadnięcie się tych nowo odkrytych przestrzeni wypełnionych płynem.

Zamiast używać takich standardowych szkiełek, naukowcy odkryli te wypełnione płynem przestrzenie za pomocą nowej techniki obrazowania, która umożliwia im badanie żywych tkanek na poziomie mikroskopowym.

Naukowcy nazywają tę sieć wypełnionych płynami przestrzeni organem – śródmiąższe. Jest to jednak nieoficjalne rozróżnienie. Dr Neil Theise mówi, że więcej badaczy studiuje to zagadnienie, a żeby jakaś część ciała mogła oficjalnie zostać uznana organem, konsensus musiałby rozwinąć się wokół idei. Dodał również, że obecność tych wypełnionych płynem przestrzeni powinna również zostać potwierdzona przez inne grupy badawcze.

Odkrycia te mogą mieć wpływ na różne dziedziny medycyny, w tym badania nad rakiem. Na przykład odkrycia te wydają się wyjaśniać, dlaczego guzy nowotworowe, które atakują tę warstwę tkanki, mogą rozprzestrzenić się na węzły chłonne. Według naukowców dzieje się tak dlatego, że te wypełnione płynem przestrzenie są źródłem płynu zwanego limfą i wpływa on do układu limfatycznego. (Limfa to płyn, który zawiera zwalczające infekcję białe krwinki).

Nowy organ?

Ciało ludzkie to około 60% wody. Około dwie trzecie tej wody znajduje się w komórkach, ale trzecia część znajduje się poza komórkami i znana jest jako płyn “śródmiąższowy”. Chociaż naukowcy już wiedzieli, że istnieje płyn między poszczególnymi komórkami, to idea większej, połączonej tkanki śródmiąższowej – w której znajdują się wypełnione płynem przestrzenie w tkankach – została jedynie mgliście opisana w literaturze. To nowe badanie, jak powiedział dr Neil Theise, rozszerza pojęcie śródmiąższa poprzez pokazanie tych uporządkowanych, wypełnionych płynem przestrzeni w tkankach i jako pierwsze definiuje śródmiąższe jako organ sam w sobie.

Nowa praca opiera się na wykorzystaniu stosunkowo nowej technologii zwanej “opartą na sondzie laserowej endomikroskopii konfokalnej [probe-based confocal laser endomicroscopy]” lub w skrócie pCLE. To narzędzie łączy endoskop z laserem i czujnikami analizującymi odbite wzory fluorescencyjne i daje naukowcom mikroskopowy obraz żywych tkanek.

dr Petros Benias i dr David Carr – Locke

dr Petros Benias i dr David Carr – Locke

                               

W 2015 roku dwóch autorów badań – dr David Carr-Locke i dr Petros Benias, którzy byli w tym czasie w Mount Sinai-Beth Israel Medical Center w Nowym Jorku – korzystali z tej technologii, gdy zaobserwowali coś nietypowego podczas badania przewodu żółciowego pacjenta z rozprzestrzeniającym się rakiem. Zgodnie z raportem, zauważyli szereg połączonych ze sobą wnęk w warstwie tkanki, które nie pasowały do ​​żadnej znanej anatomii. Kiedy patolog zrobił slajdy z tej tkanki, zagłębienia zniknęły – tajemnica, która później okazała się być konsekwencją procesu tworzenia slajdów.

W nowym badaniu naukowcy po raz pierwszy zastosowali metodę pCLE u pacjentów z nowotworem, którzy byli poddawani zabiegom chirurgicznym w celu usunięcia trzustki i przewodu żółciowego. Technika obrazowania rzeczywiście pokazała wypełnione płynem przestrzenie w tkance łącznej. Kiedy próbki tkanek zostały usunięte z ciała i badacze szybko je zamrozili, to pozwoliło, aby przestrzenie wypełnione płynem pozostały otwarte, a badacze mogli je zobaczyć pod mikroskopem.

Dr Theise  powiedział, że z czasem naukowcy dostrzegli te same przestrzenie wypełnione płynem w innych próbkach tkanki łącznej pobranych z innych części ciała, u ludzi bez raka, a “im więcej tkanek widziałem, tym bardziej zdawałem sobie sprawę, że to występuje wszędzie”.

Naukowcy uważają, że wypełnione płynem przestrzenie mogą działać jak amortyzatory do ochrony tkanek podczas codziennych czynności.

Dr Teise zauważył, że może istnieć sporo informacji o tej wypełnionej płynem przestrzeni; po prostu naukowcy “nie wiedzieli, na co patrzyli”. Rzeczywiście, naukowcy planują przeprowadzić przegląd literatury naukowej “dla wszystkich rzeczy, które wiemy o tej części ciała, ale nie wiedzieliśmy, że o tym wiemy”.

Nowe pytania

dr Michael Harris Nathanson

dr Michael Harris Nathanson

 

Pomysł przedstawiony w badaniu wydaje się być “całkowicie nową koncepcją“, powiedział dr Michael Nathanson, szef sekcji chorób przewodu pokarmowego w Yale University School of Medicine, który nie był zaangażowany w badanie. “Z dowodów, które przedstawili, jest całkiem możliwym iż są poprawne” – powiedział Nathanson dla “Live Science”.

Wcześniej lekarze mieli nieco mgliste pojęcie o przestrzeni śródmiąższowej, powiedział Nathanson. Wiedzieli, że to przestrzeń z płynem znajdującym się poza komórkami, ale nikt nigdy nie wyjaśnił w pełni, co to oznacza. Nowe badanie “wykonało dobrą robotę” próbując to zdefiniować.

Te wyniki są zgodne z tym, co zaobserwowali Nathanson i współpracownicy w badaniu opublikowanym w 2011 roku.

Confocal endomicroscopic examination of malignant biliary strictures and histologic correlation with lymphatics.
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/21063210

W tym czasie Nathanson i współpracownicy zaobserwowali sieć ciemnych włókien, ale nie byli w stanie dokładnie określić, co to było. “Byłem zadowolony tym, że uzasadnili nasze wrażenie, że ta sieć istnieje” i byli w stanie to zdefiniować, powiedział Nathanson.

Dr Michael Nathanson mówi, że to nowe odkrycie “pozwala nam zadawać wszelkiego rodzaju pytania, o których istnieniu nie mieliśmy wcześniej pojęcia”. Na przykład, czy ten obszar może się zmienić podczas choroby lub odgrywać rolę w kierowaniu chorobą.

 Rachael Rettner

Rachael Rettner

 

Źródło: Meet Your Interstitium, A Newfound ‘Organ’

Zobacz na: Wątpliwości związane ze szczepieniami – dr Charles Cyril Okell
Niebezpieczeństwa nadmiernych szczepień w trakcie rozwoju mózgu – dr Russell Blaylock
Odporność niemowląt z dr Suzanne Humphries i Hilary Butler

%d bloggers like this: