Naukowiec z CDC Poul Thorsen, badający związek szczepień z autyzmem, poszukiwany za defraudacje milionów dolarów

Naukowiec z CDC Poul Thorsen - autyzm badania

Naukowiec z Centrum Kontroli i Prewencji Chorób (CDC) kradnie miliony dolarów

Wraz z waleniem się muru kłamstw wokół CDC dowiadujemy się coraz to nowych, niepokojących informacji dotyczących pracującego w tej agencji naukowca medycznego.
Po pojawieniu się zarzutów, że dr Poul Thorsen ukradł od tej agencji miliony dolarów, teraz okazuje się, że przeprowadzone przez niego badania mające na celu udowodnienie braku jakiegokolwiek związku pomiędzy szczepionkami i autyzmem, zaczynają być kwestionowane.

Thorsen, Duńczyk z pochodzenia, przeprowadził serię eksperymentów, które jak twierdził, wykazały brak związku pomiędzy autyzmem i szczepionkami oferowanymi na rynku.
Krytycy twierdzą, że badacz był uwikłany w wiele konfliktów interesów, a same badania roją się od oszustw. Departament Sprawiedliwości wystosował akt oskarżenia w sprawie zaginionych funduszy,
niemniej CDC do tej pory nie podjęła względem oskarżonego czynności mających na celu postawienie go przed sądem. Obecnie znajduje się on w Kolding w Danii, gdzie w tamtejszym szpitalu nadal prowadzi badania. Pracując w Danii uzyskał on od CDC fundusze na badania, które miały udowodnić, że szczepionki nie są przyczyną autyzmu.

Wielka ława przysięgłych stanu Georgia wydała akt oskarżenia wobec dawnego badacza CDC, zarzucając mu przyjmowanie niezgodnie z prawem grantów, pranie pieniędzy oraz oszustwo telekomunikacyjne. Grozi mu grzywna w wysokości 22,5 miliona USD oraz 22 lata więzienia jeśli zostanie skazany za wszystkie zarzucane mu czyny, a sąd orzeknie maksymalną karę.

OIG Fugitive: Poul Thorsen

https://oig.hhs.gov/fraud/fugitives/profiles.asp

  • From approximately February 2004 until February 2010, Poul Thorsen executed a scheme to steal grant money awarded by the Centers for Disease Control and Prevention (CDC). CDC had awarded grant money to Denmark for research involving infant disabilities, autism, genetic disorders, and fetal alcohol syndrome. CDC awarded the grant to fund studies of the relationship between autism and the exposure to vaccines, the relationship between cerebral palsy and infection during pregnancy, and the relationship between developmental outcomes and fetal alcohol exposure.
  • Thorsen worked as a visiting scientist at CDC, Division of Birth Defects and Developmental Disabilities, before the grant was awarded.
  • The initial grant was awarded to the Danish Medical Research Council. In approximately 2007, a second grant was awarded to the Danish Agency for Science, Technology, and Innovation. Both agencies are governmental agencies in Denmark. The research was done by the Aarhaus University and Odense University Hospital in Denmark.
  • Thorsen allegedly diverted over $1 million of the CDC grant money to his own personal bank account. Thorsen submitted fraudulent invoices on CDC letterhead to medical facilities assisting in the research for reimbursement of work allegedly covered by the grants. The invoices were addressed to Aarhaus University and Sahlgrenska University Hospital. The fact that the invoices were on CDC letterhead made it appear that CDC was requesting the money from Aarhaus University and Sahlgrenska University Hospital although the bank account listed on the invoices belonged to Thorsen.
  • In April 2011, Thorsen was indicted on 22 counts of Wire Fraud and Money Laundering.
  • According to bank account records, Thorsen purchased a home in Atlanta, a Harley Davidson motorcycle, an Audi automobile, and a Honda SUV with funds that he received from the CDC grants.
  • Thorsen is currently in Denmark and is awaiting extradition to the United States.

 

William Thompson - badanie autyzmu i MMR

William Thompson, również naukowiec z CDC, ostatnio wystąpił przeciwko agencji, publicznie oświadczając, że CDC fałszowała badania i manipulowała danymi w celu osiągnięcia pożądanych wyników.

Napisał on:

“Żałuję, że wraz z moimi współautorami pominęliśmy statystycznie istotną informację
w naszym artykule z 2004 roku, opublikowanym w czasopiśmie Pediatrics. Pominięte dane sugerowały, że czarni Amerykanie płci męskiej, którzy otrzymali szczepionkę MMR przed 36 miesiącem życia, wykazywali podwyższone ryzyko zachorowania na autyzm.”

Kiedy Amerykanie robią porządki ze szczepionkami, okazuje się, że CDC musi porządki zrobić także u siebie.

Zobacz na: Oświadczenie dr Williama W. Thompsona
Naukowiec z „Big Pharma” przyznaje się do sfałszowania kilkudziesięciu prac badawczych dla Pfizer’a i Merck’a
Badania bezpieczeństwa leków – od zaniedbania do oszustwa – John Braithwaite
Bezpieczeństwo szczepień – jak sprawdzane są szczepionki pod kątem bezpieczeństwa?
Wyznania medycznego heretyka – dr Robert S. Mendelsohn
LEKI… trzecia przyczyna śmierci w XXI wieku
Medyczny monopol – Eustace Mullins
GSK – W Argentynie zmarło 14 dzieci po testach szczepionki
Pfizer – 2009 – Rekordowa kara dla koncernu farmaceutycznego
Pfizer – Nigeria – firma wypłaci 75 milionów odszkodowania za eksperymenty na nigeryjskich dzieciach
Afera szczepionkowa w Chinach – aresztowano 202 osoby [04.2016]

 

Naukowiec z CDC Poul Thorsen

 

 

CDC SPIDER – PAJĄK kąsa CDC

W październiku 2016 roku na stronie Huffington Post opublikowało artykuł o grupie kilkunastu naukowców, którzy nazwali się CDC Scientists Preserving Integrity, Diligence and Ethics in Research – SPIDER [Naukowcy Zachowujący Integralność, Staranność i Etykę w Badaniach]. Wysłali oni listę ze skargami do szefa sztabu CDC oraz instytucji nadzorującej U.S. Right to Know (USRTK). Członkowie grupy postanowili złożyć skargę anonimowo z obawy przed odwetem.

W piśmie stwierdzają, że:

“Wygląda na to, że nasze działania i misja jest kształtowana przez ośrodki zewnętrzne i nieuczciwe interesy… a wytyczne Kongresu wobec naszej agencji są ignorowane przez niektórych naszych przełożonych. To co nas najbardziej niepokoi, to to, że stało się to normą, a nie rzadkim wyjątkiem.

“Te wątpliwe i nieetyczne praktyki zagrażają naszej wiarygodności i reputacji jako zaufanemu liderowi zdrowia publicznego.”

“Definicje są zmieniane, a dane “urabiane”, aby wyniki wyglądały lepiej niż to jest w rzeczywistości.”

 “Kiedy przeprowadzono „wewnętrzny przegląd”, który obejmował pracowników  CDC to jego ustalenia zostały w istocie stłumione, dzięki czemu media i/lub członkowie Kongresu nie dowiedzieli się o problemach dotyczących agencji. “

W skardze wymieniono między innymi “tuszowanie” kiepskiej skuteczności programu o nazwie Well-Integrated Screening and Evaluation for Woman Across the Nation – WISEWOMAN [Dobrze Zintegrowany Przesiew i Ocena dla Kobiet w całym Kraju]. Program zapewnia standardowe usługi prewencyjne, które pomagają kobietom w wieku od 40 do 64 lat zmniejszyć ryzyko zachorowania na choroby serca oraz promować zdrowy tryb życia. Obecnie CDC finansuje 21 programów WISEWOMAN poprzez organizacje stanowe i plemienne.  Naukowcy w skardze twierdzą, że prowadzono skoordynowane wysiłki w celu przedstawienia błędnych danych, przekazanych Kongresowi, w rezultacie czego wyglądało na to, że z programu korzysta więcej kobiet niż miało to miejsce w rzeczywistości.

Źródło: http://www.huffingtonpost.com/carey-gillam/spider-bites-cdc-ethics-c_b_12525012.html

 

Vaccines Don’t Cause Autism Says CDC Criminal