Nastolatka zmarła 5 dni po otrzymaniu szczepionki przeciwko rakowi szyjki macicy. A lekarze powiedzieli, że była LENIWA i zgonili to na grypę żołądkową…

Nastolatka13 letnia Shazel Zaman zachorowała już po kilku godzinach od otrzymania szczepionki przeciwko HPV. Jej bóle i zawroty głowy, oraz wymioty były tak intensywne, że rodzina zabrała ją do szpitala Fairfield w Bury. Lecz lekarze od razu odrzucili jakikolwiek związek ze szczepieniem, odesłali ją do domu przypisując jej objawy grypie żołądkowej. Po godzinie już leżała nieprzytomna w domu, została przewieziona do szpitala i po 4 godzinach już nie żyła.

To była jej druga dawka szczepionki przeciwko HPV, którą otrzymała w szkole 13 kwietnia 2016, w środę.

W piątek żaliła się na ból ramienia, a w sobotę na ostre bóle głowy i zaczęła wymiotować. W niedzielę była już bardzo blada i jej ciotka zawiozła ją do Fairfield, gdzie zbadano jej krew, tętno i wszystko było w normie. Poproszono o próbkę moczu, ale dziewczyna ledwo była w stanie dojść do toalety i musiała jej w tym pomóc ciotka, po czym lekarz skomentował to, że Shazel wyglądała na leniwe dziecko, a jedna z pielęgniarek jeszcze dodała, że “nic jej nie jest”, co całkowicie zszokowało Saimah, ciotkę dziewczynki.

Po powrocie do domu, Shazel była w coraz gorszym stanie i po godzinie już była sina na twarzy, więc przyjechała po nią karetka. W szpitalu wykonano badanie tomografem komputerowym, które nic nie wykazało. Potem rodzina zapłaciła £670 za MRI (obrazowanie rezonansu magnetycznego), ale to również niczego nie rozstrzygnęło, więc teraz czekają na wyniki autopsji, co może potrwać do kilku miesięcy. Jednak rodzina wierzy, że istnieje związek ze szczepionką, ponieważ dziewczynka była wcześniej zupełnie zdrowa i aktywna. Nawet jej lekarz rodzinny był w szoku, że ona nie żyje. Śledztwo trwa, lecz znając podobne przypadki, to pewnie niczego nie wykaże.

A jaką puentą zakończony jest artykuł? Czy przyznano, że szczepionka niesie poważne ryzyko i trzeba ją wstrzymać do czasu wyjaśnienia sprawy?

Oczywiście, że nie! Poświęcono kilka akapitów, aby dalej zachęcać do szczepienia, strasząc rakiem szyjki macicy i jak to wspaniale, że Anglia ma jedno z najwyższych wskaźników wyszczepialności (87%), gdyż dzięki temu uratują wiele kobiet… Takie są właśnie media głównego nurtu.

Na podstawie: http://www.dailymail.co.uk/news/article-3581681/Teenage-girl-dies-five-days-having-cervical-cancer-jab-doctors-dismissed-illness-stomach-bug.html

%d bloggers like this: