Project Veritas: CNN zdemaskowane

 

CZĘŚĆ 1 – Dyrektor CNN PRZYZNAJE, że sieć zaangażowała się w “propagandę” mającą na celu odsunięcie Trumpa od prezydentury

 

Charlie Chester, dyrektor techniczny w CNN: Sądzę, że ta kadencja (Bidena) to nasza zasługa.

– Pokazywaliśmy go (Bidena) podczas joggingu.

– Te przeciwsłoneczne awiatorki to cześć tworzenia mu (Bidenowi) wizerunku “młodego geriatryka”.

– Nakręcaliśmy tę historię (odnośnie stanu zdrowia Trumpa) bez jakichkolwiek faktów. Moim zdaniem to była zwykła propaganda.

– Spójrz na nasze dzieło. Wyrzuciliśmy Trumpa z urzędu. Jestem w 100 proc. przekonany, w 100 proc. wierzę w to, że gdyby nie CNN, to nie wiem, czy udało by się Trumpa pozbawić kolejnej kadencji.

– Naszym celem było usunięcie Trumpa z urzędu, ok? Nikt o tym głośno nie mówił, ale tak to właśnie wyglądało. Następnym tematem będzie problem zmian klimatycznych.

Dziennikarka, Project Veritas: W sensie wzbudzenie strachu o stan klimatu?

– Tak, strach się sprzedaje. Strach się sprzedaje.

– Nikt nie mówi o tym głośno, ale to jest dla wszystkich oczywiste.

– Czym się zajmujesz?

– Jestem dyrektorem technicznym, szczebel niżej od dyrektora głównego.

 

Demaskujemy CNN. Dyrektor techniczny w CNN chwali się propagandą na rzecz wyeliminowania Trumpa

– Na tym będziemy się skupiać. Wcześniej koncentrowaliśmy się na wyrzuceniu Trumpa z urzędu prezydenta. Nikt o tym głośno nie mówił, ale tak to właśnie wyglądało.

– Trumpowi trzęsła się ręka… Traci kontrolę, jest niezdolny do pełnienia swoich obowiązków.

– My (CNN) sztucznie tworzyliśmy materiał wokół tego… Moim zdaniem to zwykła propaganda.

 

James O’Keefe: Jestem na miejscu, pod adresem Hudson Yards 30, siedziba grupy WarnerMedia mieści się tutaj; to jest siedziba główna CNN. Jesteśmy w Nowym Jorku. Przed chwilą właśnie budynek opuszczał Jim Sciutto i zapytałem go o materiał, który właśnie otrzymaliśmy, na którym pojawia jeden z dyrektorów CNN, Charlie Chester. Od lat panuje opinia słyszymy, że CNN należy do jednych z najbardziej darzonych przez obywateli zaufaniem mediów informacyjnych, ale nagrany dyrektor w CNN mówi, że robią propagandę, że wspierają określonego kandydata. Pracownik stacji potwierdza to, co od zawsze wiedzieliśmy, ale tym razem mamy to na taśmie.

Charlie Chester, dyrektor techniczny w CNN: Spójrz na nasze dzieło. Wyrzuciliśmy Trumpa z urzędu. Jestem w 100 proc. przekonany, w 100 proc. wierzę w to, że gdyby nie CNN,, to nie wiem, czy udało by się Trumpa pozbawić kolejnej kadencji. Tak uważam.

Rachelle Hoffman, producent wizualny w CNN: Serio? Według mnie gdyby nie COVID-19, to nie ważne ile czasu antenowego byśmy temu nie poświęcili, to Trump i tak wygrałby 2. kadencję.

– Nie, ja przyszedłem do CNN bo pragnąłem być częścią tego.

James O’Keefe: Chester twierdzi, że CNN przyczyniło się od usunięcia Trumpa z fotela prezydenta oraz pomogło Bidenowi ten urząd zdobyć. Obejrzycie to nagranie, na którym Chester i Hoffman mówią, że uważają, iż CNN pomogło usunąć Trumpa z urzędu, a Chester wprost określa działalność CNN jako propagandę.

– Tak, to znaczy to właśnie zrobiliśmy, gdy Trump… gdy Trumpowi trzęsła się ręka czy coś takiego. Zapraszaliśmy do studio mnóstwo lekarzy i ekspertów i spekulowaliśmy sobie tworząc narrację, że ma jakiś uraz neurologiczny, że traci kontrolę, że nie jest zdolny pełnić obowiązków. Cokolwiek. Kreowaliśmy taką narrację, choć nie mieliśmy żadnego solidnego oparcia w faktach. Moim zdaniem było to nic innego, jak propaganda. Wtedy nie było innych gorących tematów. Rzucaliśmy na oślep w nadziei, że coś trafimy.

– Muszę się do czegoś przyznać. Boję się o Bidena, o stan jego zdrowia.

– O stan zdrowia mediów informacyjnych?

– Co? Nie, mówiła o Bidenie, o naszym prezydencie. Chciała tylko wyrazić troskę…

– Chodzi o jego stan zdrowia? Chciałam tylko wyrazić troskę i upewnić się, że nie ma się co martwić.

– Na pewno… Cała ta akcja z jego bieganiem, jako metafora biegu po prezydenturę, pokazywanie go, gdy uprawia jogging to była zwykła dywersja, odsunięcie na bok tematu jego wieku i pokazanie, że jest sprawny i zdrowy.

– To był celowy zabieg? Wyjaśnij proszę.

– Zawsze pokazywaliśmy go podczas joggingu, kreowaliśmy tym obraz osoby w pełni sprawnej, itd. Te przeciwsłoneczne awiatorki to cześć tworzenia mu (Bidenowi) wizerunku “młodego geriatryka”. Słyszałem mnóstwo argumentów w stylu… Mój ojciec zapytał, czy zdaję sobie sprawę, że głosuję na Kamalę Harris, ponieważ on umrze w trakcie kadencji, na co ja odpowiadam, że on przecież k**rwa nie umrze.

– Nie mówię, że uważam, że umrze…

– Nawet jeśli, to żaden problem.

– Zgadza się.

– Nawet jeśli, to żaden problem. Sądzę, że ona…

– Pewnie byłaby by lepszą osobą na to stanowisko.

James O’Keefe: Pewnie jest wredną suką podczas posiedzeń rady nadzorczej i jako szefowej bym jej pewnie nienawidził, ale ona jest zaj***iście autentyczna i lepsza bez względu na to.. Sądzę, że ta kadencja (Biden) to nasza zasługa. Nawet po zaprzysiężeniu Bidena, CNN nadal było stronnicze w swoich programach – tak twierdzi Chester.

– Pojawiały się zażalenia, że nie zajmujemy się tematem potknięcia się Bidena na schodach.

– A poruszaliście ten temat?

– Mieliśmy krótką wzmiankę na ten temat…

– To jest temat na wzmiankę zaledwie, to nie jest materiał na jakąś wielką historię.

– Tak, ale gdy Trump się potknął… to bardziej zniuansowana historia, ponieważ to miała być oznaka…

– Czy uczepiliśmy się tego incydentu Trumpa z potknięciem się? Trochę ten temat poruszaliśmy. Pokręcimy trochę wokół tego incydentu Bidena i problem z głowy.

– Nie było tego tematu w programie (Dona) Lemona, w ogóle, ale jeśli to Trump potknąłby się na schodach…

James O’Keefe: Chester nie tylko przypisał sobie zasługi za przegraną Trumpa, ale także przyznał, że to był – tu cytat: “priorytet” CNN. Ich celem było pozbawienie Trumpa fotela prezydenta. Chester także wspomina, że w obecnym obiegu informacyjnym mamy do czynienia z – tu cytat: “zmęczeniem tematem COVID-19”. Chester także mówi o tym, że CNN ma plan mający na cel zaadresować ten problem.

– Sądzę, że mamy do czynienia ze zmęczeniem tematem COVID-19. Że gdy tylko pojawi się jakiś nowy gorący temat, to on stanie się przewodnim. W biurze już oficjalnie mówi się, że gdy tylko wszystko się otworzy, zaczniemy się koncentrować głównie na klimacie... Klimacie w sensie globalnego ocieplenia. To będzie nasz następny, nie wiem, brakuje mi słowa… Na tych zagadnieniach będziemy się skupiać, podobnie jak gdy naszym (CNN) głównym celem był usunięcie Trumpa z urzędu, ok? Nikt o tym głośno nie mówił, ale tak to właśnie wyglądało. Następnym tematem będzie problem i świadomość zmian klimatycznych.

– Czyli co dokładnie?

– Nie wiem, nie mam do końca pojęcia. Mam przeczucie, że to będzie ciągłe pokazywanie materiałów wideo obrazujących zanik pokrywy lodowej, ocieplanie się klimatu i wpływ tego zjawiska na gospodarkę. Tego typu rzeczy…

– Kto decyduje o tym?

– Tego typu rzeczy…

– Kto decyduje o tym?

– Dyrektor sieci.

– Czyli? Zucker?

– Tak, Zucker. Jak sądzę, on wraz ze swoimi doradcami doszli do wniosku, że w ich opinii…

– Czyli to będzie następny…

Następny temat na miarę pandemii, który będziemy wałkować do zmęczenia, ale ten temat jest znacznie bardziej żywotny, rozumiesz, co mam na myśli? Pandemia ma przecież swój określony koniec, w pewnym momencie wygaśnie i nie będzie już problemem, a zmiany klimatyczne to proces trwający latami. Temat ten będzie więc eksploatowany przez długie lata.

– Czyli przeładowanie tematyką zmian klimatycznych?

– To nas właśnie czeka. Obecnie, jeśli chodzi o tematy, to obecnie opracowujemy ścieżkę stawiającą na dwa tematy. Zmiany klimatyczne to będzie kolejny duży temat w CNN, podobnie jak COVID-19. Na tym będziemy się skupiać.

– Na tym się skoncentrujemy.

– I to mi się podoba.

– Ale to jest słuszny temat to dyskusji.

– Ale żeby jako sieć informacyjna stawiać sobie ten temat jako najważniejszy?

– Powiedziałeś, że to będzie temat na miarę COVID-19.

– Tak to właśnie zostało zaprezentowane. chyba że było to tylko gadka motywacyjna, by zmobilizować ekipę do stworzenia jakiś projektów, które potem zostaną poddane ocenie w tym kierunku? Trudno powiedzieć.

W sensie wzbudzenie strachu o stan klimatu?

– Tak, strach się sprzedaje.

James O’Keefe: Panie Jeffie Zucker, wydaje mi się, że powinien Pan zmienić motto swojej korporacji: “Medium cieszące się największym zaufaniem”. Twoi pracownicy, jeden z dyrektorów, zostali uchwyceni przez kamerą mówiąc to, co Amerykanie już dawno wiedzieli, pytanie brzmi:

– Naszym celem było usunięcie Trumpa z urzędu, ok? Nikt o tym głośno nie mówił, ale tak to właśnie wyglądało.

James O’Keefe: Dlaczego Charlie Chester nie chce powtórzyć tych słów wypowiedzianych w sytuacji prywatnej publicznie? Prywatnie nie ma z tym problemów, ale nalega, by ukryć ten materiał przed opinią publiczną. Oto jest pytanie, Panie Zucker. Dlaczego tak ważne jest dla Pana ukrywanie prawdy odnośnie waszych zamiarów przed obywatelami?

 

Cz. 2 – Dyrektor CNN ujawnia, że sieć stosuje “sztukę manipulacji”, aby “zmienić świat”.

 

Charlie Chester, dyrektor techniczny w CNN: COVID? Ostro nakręca oglądalność. Ostro nakręca oglądalność, zgadza się? To dlatego u boku ekranu bezustannie wyświetlana jest statystyka zgonów (z powodu COVID-19). Naszym celem było ciągłe pompowanie tej liczby, bezustanne podwyższanie jej. Wyższa liczba skuteczniej wspiera naszą argumentację.

– Strach. Strach skutecznie nabija wyniki (oglądalności).

– To właśnie strach nie pozwala ci się oderwać od ekranu.

– Śmierć i przemoc się sprzedają.

Dziennikarka, Project Veritas: Śmierć i przemoc się sprzedają?

– Tak. Nikt o tym głośno nie mówił, ale tak to właśnie wyglądało.

– Oni (CNN) w istocie dyktują widzom, w jaki sposób mają postrzegać daną rzecz. To jest forma sztuki.

– To zawsze przybiera formę… naprowadzania widza w określonym kierunku, zanim ci zdąża sformułować swoje zdanie.

– Strach. Strach skutecznie nabija wyniki (oglądalności).

– To właśnie strach nie pozwala ci się oderwać od ekranu.

James O’Keefe: Jakie są skutki tego, gdy stacja bardziej skupia się na wynikach oglądalności, niż na prawdzie? W przypadku stacji CNN, będącej własności spółki WarnerMedia zdaje się jednak, że stacja ta sięga po inne środki, by przyciągnąć nas przed ekrany telewizorów.

(Dyrektor techniczny w CNN przyznaje, że stacja dobiera treści kierując się ich potencjałem strachogennym)

Materiał, który za chwilę zobaczycie jest szokujący – szczere wyznania odnośnie COVID-19, skutków tej choroby, stronniczości oraz innych kwestii, które od dawna podejrzewaliśmy, lecz nigdy nie byliśmy w stanie jasno potwierdzić. Aż do teraz.

– Strach. Strach skutecznie nabija wyniki (oglądalności). Taka jest prawda. Sielankowe wiadomości powodują, że ludzie wyłączają telewizor i wracają zajmować się rodziną. Telewizja ich nie przyciąga, chyba, że mamy coś takiego, co ludzi jednoczy, jak lądowanie na Księżycu czy coś w tym stylu.

– To właśnie strach nie pozwala ci się oderwać od ekranu. Tak sądzę. Jaka straszna rzecz będzie następna?

– Smutne wiadomości nie są dobre dla oglądalności. Jeśli znajdziesz kogoś… mocno zaangażowanego, to jest to z korzyścią dla oglądalności. Smutne wiadomości puszczane bez przerwy nie są skuteczne, chyba, że dotykają one widzów bezpośrednio.

– COVID? Ostro nakręca oglądalność. To dlatego u boku ekranu bezustannie wyświetlana jest statystyka zgonów (z powodu COVID-19). Z czym przyznaję sam mam problem, z takim zliczaniem, ile osób zmarło danego dnia. Czasami patrzę na te liczby i myślę sobie, dlaczego tak nisko, rośnijcie liczby. Wyższa liczba skuteczniej wsparłaby naszą argumentację, po czym reflektuję się i zastanawiam się, za czym ja k**wa kibicuję? To jest problem, te nasze działania.

– Cóż, to nabija oglądalność.

– Tak, owszem, ale jakim kosztem? Mam pracę, owszem. Nie cieszę się specjalnie. W sumie nie wiem.

– Kto decyduje, jak długo takie rzeczy są na antenie?

– Szef stacji. Wiele razy byłem w sytuacji, gdzie mój przełożony mówi mi, że mam zdjąć (statystykę zgonów) z wizji, więc tak właśnie robię. Za chwilę dzwoni telefon, dzwoni telefon specjalnej “linii nietoperza”, dosłownie taki “czerwony telefon”, telefon gorącej linii. Producent odbiera więc ten telefon. Słyszymy jakieś tam pomrukiwania. Czasami przełączają ten telefon na tryb głośnomówiący. Szef stacji dzwoni i mówi, że ogląda program i nic go nie zachęca do pozostania na tym kanale, że mamy przywrócić planszę ze statystykami, ponieważ to jest najbardziej absorbujący element programu. I każe przywrócić te statystyki. Tego typu rzeczy są normą.

Rachelle Hoffman, producent wizualny w CNN: To najprawdopodobniej dzwoni Jeff Zucker. Jeff Zucker, dyrektor CNN decyduje, jakimi tematami się mamy zajmować.

– To szef stacji dzwoni na gorącą linie, ten czerwony telefon?

– Tak, właśnie tak.

James O’Keefe: W pierwszej części materiału Charlie Chester i Rachelle Hoffman dali nam informacje z pierwszej ręki odnośnie tego, jak szef CNN, Jeff Zucker, skrupulatnie obserwuje i ingeruje nawet w takich aspektach, jak grafiki wyświetlane na ekranie, grafiki związane z COVID-19.  Charlie Chester wspomina o “czerwonym telefonie”, kiedy dzwoniąca osoba domaga się zmiany grafiki na ekranie, bo jak wiemy, wyniki oglądalności są najważniejsze.

– Dlaczego ekipa w CNN nie pokazuje chociaż statystyk ozdrowień?

– Statystyki ozdrowień? Chodzi o osoby, które zachorowały…

– I wyzdrowiały.

– Wyzdrowiały. Ponieważ to nie wzbudza strachu. To mi się wydaje jest powodem, dla którego tego nie czynią.

– Tak sądziłam.

– Śmierć i przemoc się sprzedają.

– Śmierć i przemoc się sprzedają? Dobry tekst.

– Nikt o tym głośno nie mówi, ale sprawa jest oczywista. jeśli spojrzeć na ilość takich materiałów, jakie puszczamy. Zważywszy na to, że mamy segment skupiający się na “tych dobrych rzeczach”, gdzie poruszamy tematy pozytywne, budujące na duchu i segment ten jest zawsze umieszczany na końcu programu, trochę jak deser lodowy mający na celu ukojenie wszystkich cierpień i trudności, coś na osłodzenie na koniec. Cała reszta to czarna rozpacz. Taka jest ludzka natura. Sam przyłapuję się na tym, że oglądam częściej kanały informacyjne, gdy pokazuje się jakieś czyhające zagrożenia.

James O’Keefe: Zdaje się, że Chester stracił wiarę w zdolność CNN do robienia rzetelnego dziennikarstwa, właściwie to nie tylko CNN, ale mediów informacyjnych jako takich.

– Uważam, że nie ma czegoś takiego, jak bezstronne media. Coś takiego zwyczajnie nie istnieje. Zbyt dużo jest różnych interesów, zbyt dużo osób muszących utrzymać swoje rodziny, by można mówić o bezstronności mediów. To jest niemożliwe. Najbardziej bezstronne są media obywatelskie, audycje nagrywane gdzieś w piwnicach. To są prawdopodobnie najbardziej bliskie ideałowi bezstronności media. Niestety trend jest taki, że gdy takie media zaczynają zarabiać na tym pieniądze, pojawia się wewnętrzna siła doprowadzająca w końcu do zniszczenia tego, co kochasz, gdy przechodzisz do “wyższej ligi”.

– Uważasz, że tak właśnie stało się w przypadku CNN? gdy przechodzisz do “wyższej ligi”.

– Uważasz, że tak właśnie stało się w przypadku CNN?

– Tak, myślę że CNN niczym nie różni się od FOX (News). Opowiadają się po drugiej stronie debaty, robią wrażenie altruistycznych, ale my, często co ważniejsze informacje przesuwamy na koniec.

– Co przez to rozumiesz?

– Widziałaś może kiedyś… Musielibyśmy kiedyś razem obejrzeć taki program, bym mógł Ci wskazać pewne stosowane triki. Wsłuchaj się w sposób, w jaki formułują pytania. Ponieważ oni nie zadają pytań jako takich.

– Kto?

Dowolny dziennikarz CNN. W rzeczywistości osoby te dyktują widzom, w jaki sposób mają postrzegać daną rzecz. To jest w pewnym sensie forma sztuki. To jest w pewnym sensie sztuka. Na przykład, załóżmy, że zdarzył się jakiś wypadek. Reporter powiedziałby coś w stylu… że ten mężczyzna w sposób oczywisty wszedł wprost na skrzyżowanie wpadając pod samochód czy cokolwiek i że to smutne, że stan infrastruktury, że stan sygnalizacji świetlej w mieście czy coś tam jest w opłakanym stanie. Po czym niejako pyta się widza, jak ten zapatruje się na kwestie stanu sygnalizacji, infrastruktury czy cokolwiek. Naprowadza się widza i sugeruje sposób dyskusji o problemie na taki, na którym im zależy.

– To zawsze przybiera formę… naprowadzania widza w określonym kierunku, zanim ci zdąża sformułować swoje zdanie. Jedyne osoby, które dopuszczane są programów na żywo, w dużej części to osoby sprawdzone, które łapią się na tę przynętę.

– Manipulacja to forma sztuki. Niektóre osoby już się na to nie nabierają, ale…

– Chodzi o media czy ogólnie?

– W mediach i zwykłych rozmowach.

– Chodzi o media czy ogólnie?

– W mediach i zwykłych rozmowach.

– Tak, zgoda.

– Czy spotkałaś kiedyś osobę, która wydała się manipulować tobą psychologicznie stosując tzw. gaslighting [robienie z kogoś wariata]? Posłuchaj, w jaki sposób dobierają słowa.

– Co przez to rozumiesz?

– Fleksja, powtarzanie słów, jest mnóstwo subtelnych metod manipulacji ludźmi.

– Jaka jest różnica pomiędzy takim postępowaniem w przypadku rozmowy twarzą w twarz, a na skalę masową w mediach?

– Różnica jest taka, że w tym drugim przypadku jest w stanie zmienić świat.

– Czy nie taki jest właśnie plan?

– Plan taki był i zadziała, jak myślę, w przypadku Trumpa, ale wystarczy spojrzeć na drugą stronę barykady, jacy zdewastowani byli tym wynikiem. Jesteśmy więc tymi dobrymi, czy tymi złymi? To zależy z której perspektywy patrzysz.

James O’Keefe: Chester w pełni świadom jest tego, jaka duży wpływ ma CNN na obywateli. Jego słowa powinny być przestrogą dla osób na całym świecie, którzy poważnie traktują dziennikarstwo produkowane przez te korporacje. Mówi on nam, żeby nie traktować ich poważnie. Chester mówi jasno, jak działa biznes medialny. Jeśli sądziliście, że gorzej się nie da, to zapraszam do obejrzenia kolejnej części, w której Chester odsłoni przed nami CNN-owską “mapę rzeczywistości” w którą chcą, byście wierzyli.

 

 

Cz. 3 – Charlie Chester mówi, że CNN “próbuje pomóc” ruchowi Black Lives Matter, chroniąc grupową narrację na temat rasy

 

 

– Grupa czarnoskórych mężczyzn atakująca kilku Azjatów. Co wy robicie? Staramy się wesprzeć ruch BLM (Black Lives Matter).

Dyrektor CNN: “My (CNN) staramy się wesprzeć ruch BLM” poprzez sympatyzujące z nim dziennikarstwo.

Charlie Chester znów szokuje. Tym razem Charlie godzi się z prawdą taką, jaką ona jest w przeciwieństwie do tej prezentowanej w stacji, dla której pracuje.

Charlie Chester, dyrektor techniczny w CNN: Zrobiłem prywatny research na temat nienawiści wobec Azjatów, którzy są atakowani fizycznie itd. Grupa czarnoskórych mężczyzn, którzy atakują Azjatów. Pomyślałem sobie: “Co wy robicie?” My (CNN) staramy się pomóc ruchowi BLM, a wy… To są indywidualne osoby, a nie całe grupy, to jasne. Ale medialnie nie wygląda to dobrze. Takie drobne incydenty są w stanie zniszczyć całe ruchy, ponieważ skrajna lewica uczepi się tych epizodów i zacznie snuć narrację kryminalizując całe grupy osób. Wtedy takie tematy łatwiej przedostają się do nagłówków gazet. Tak się zastanawiam.

Dziennikarka, Project Veritas: Czyli twierdzisz, że skrajna lewica zaczęłaby przylepiać metką całej grupie osób? Chyba nie do końca rozumiem.

– Przepraszam, miałem na myśli stronę konserwatywną, a nie skrajną lewicę… choć to też nie. Zauważyłem, że takie nagłówki, zamiast traktować to jako sprawę jednostkową, generalizują zdarzenie na całe grupy osób. Tak właśnie postępował Trump mówiąc o “chińskim wirusie”. To zrzuciło winę na całą grupę osób zamiast kilku nieostrożnych osób.

– Czyli faktyczne źródło wirusa, tak?

– Dokładnie,

– Czyli faktyczne źródło wirusa, tak?

– Dokładnie,

– Ale czy to nie jest norma w mediach… Załóżmy, że mamy białego zamachowca z bronią i czarnoskórego zamachowca. Którą z tych osób, wiesz…

– Przez długi czas takie historie… ludzie przyjmowali po prostu, że domyślnie chodzi o osobę białą. Ostatnio nie spotkałem się z niczym, gdzie skupiono by się na kolorze skóry innym, niż biała. Kolor skóry jest po prostu pomijany. Rozumiesz, co mam na myśli? Zwyczajnie nagle taka historia traci swoją nośność. Odpuszczają ją sobie.

– Dlaczego?

– Nie wiem. Pewnie związane jest to z panującymi trendami, co przyciąga ludzi.

– Mówiłeś Rachelle czy mi, że uważasz, że media to jest najpotężniejsza broń.

– Zgadza się.

– Co miałeś na myśli?

– To jest zwykła propaganda, która realnie… Przepraszam, telefon mi zadzwonił.

– Co masz na myśli mówiąc o propagandzie?

Jest to metoda kształtowania ludzkiej percepcji odnośnie wybranego tematu, postaw wobec niego.

– I jak się tego dokonuje?

Poprzez forsowanie narracji w celu np. wsparcia danej kampanii czy ruchu. Możesz np. lansować takie hasła jak “węgiel jest przyszłością energetyki”. To może być działanie propagandowe, gdy głosząca je osoba, będąca właścicielem jakieś firmy, ma interes w wydobywaniu węgla itp. Trump na przykład był atakowany za to, że Twitter i FOX bezustannie dawały mu pole do robienia swojej polityki, co tylko dolało oliwy do ognia.

Czy CNN jest nadal “medium cieszącym się największym zaufaniem”? Pracownicy tej stacji sugerują, że nie jest ona godna tego tytułu. Jednakże ci sami pracownicy, którzy temu zaprzeczają, sami biorą udział w produkcji tej propagandy, której tak się wstydzą. I to być może jest największa tragedia właśnie. Charlie Chester gotów jest dzielić się swoimi opiniami w rozmowach prywatnych, prywatnie gotów jest te niewygodne rzeczy mówić, ale publicznie powtórzyć tego odwagi już nie ma.

Jak Joe Sciutto, gdy wychodziłem z jego biura, powiedział mi, że jest dziennikarzem z 25-letnim stażem. Otóż Joe, Twoi koledzy z pracy powinni mieć odwagę mówić publicznie to, czego nie boją się mówić prywatnie i jako dziennikarz tym bardziej powinieneś tak postąpić.

Dotrzymaj wierności credo dziennikarstwa, podziel się widzą z opinią publiczną, to twój obowiązek wobec obywateli, w sposób bezstronny. Nie wątpię, że Charlie Chester nie jest ostatnim pracownikiem CNN, który pojawi się jeszcze u nas.

Do usłyszenia, Ameryko.

 

Project Veritas: CNN zdemaskowane [napisy PL]

https://rumble.com/v3c8dvy-project-veritas-cnn-zdemaskowane-charlie-chester.html