Sprawdzamy szpital w Gloucester – Debbie Hicks

28 grudzień 2020

Sprawdzamy szpital w Gloucester-Debbie Hicks

Debbie Hicks na drugi dzień po opublikowaniu tego nagrania została zawinięta przez policję. W odpowiedzi na film władze m. in. tego szpitala wydały oświadczenie, w którym stwierdzają, że:

„W przeciwieństwie do tego, co mogliście zobaczyć podczas filmowania po kryjomu, nasze szpitale są i pozostają bardzo zajęte.

Obecnie opiekujemy się ponad 200 pacjentami z Covid-19, w tym wieloma wymagającymi leczenia na naszych oddziałach intensywnej opieki medycznej oraz ponad 500 pacjentami z innymi problemami niż Covid, którzy potrzebują naszej opieki i wiedzy.

Filmowanie pacjentów, którzy czekają na oddziale ratunkowym bez ich zgody, jest zarówno natrętne, jak i denerwujące, ponieważ zachowanie poufności pacjentów jest kluczem do tego, aby nasze szpitale były bezpieczną przestrzenią, w której można otrzymać potrzebną opiekę”. Lockdown protester Debbie Hicks arrested after allegedly filming in hospital, 1 styczeń 2021

 

SKY News o pompowaniu kowidowych statystyk w WIelkiej Brytanii
BBC News o pompowaniu kowidowych statystyk w WIelkiej Brytanii
Wielka Brytania: Dodatkowe 10.000 zgonów ludzi z demencją w Anglii i Walii w kwietniu
 Jak dokładne są testy na COVID? – dr Sebastian Rushworth

Media o koronawirusie vs. rzeczywistość – USA, marzec 2020

 

Kilka cytatów z grudnia odnośnie sytuacji w szpitalach w GB

 

BBC, 8 grudnia 2020: Szczepionka Covid-19: Pierwsza osoba otrzymuje szczepionkę Pfizer w Wielkiej Brytanii

„Babcia z Wielkiej Brytanii stała się pierwszą osobą na świecie, której podano szczepionkę Pfizera na Covid-19 w ramach programu masowych szczepień.

Margaret Keenan, która w przyszłym tygodniu kończy 91 lat, powiedziała, że zastrzyk, który otrzymała o 06:31 był „najlepszym prezentem urodzinowym”.

Była to pierwsza z 800.000 dawek szczepionki Pfizer/BioNTech, które zostaną rozprowadzone w najbliższych tygodniach”. – Covid-19 vaccine: First person receives Pfizer jab in UK

BBC, 28 grudnia 2020: Covid-19: niepokój dotyczący „bezprecedensowego” poziomu infekcji w Anglii

„„Bardzo wysoki” poziom zakażeń Covid w Anglii jest „rosnącym problemem”, ponieważ NHS [służba zdrowia] zmaga się z rosnącą liczbą pacjentów, powiedział urzędnik ds. Zdrowia.

W poniedziałek w Wielkiej Brytanii odnotowano rekordową liczbę 41.385 przypadków Covid i 357 zgonów.

NHS England podało, że liczba osób leczonych z powodu wirusa w szpitalach wynosi obecnie 20.426, czyli więcej niż podczas poprzedniego szczytu, wynoszącego około 19.000 w kwietniu.”Covid-19: Concern at ‘unprecedented’ infection level in England

The Guardian, 19 grudnia 2020: Przepełnione szpitale, wyczerpany personel i nowe zagrożenie… dlaczego Boris Johnson musiał działać.

„Czołowi lekarze, którzy rozmawiali z czasopismem Observer w zeszłym tygodniu,opisali szpitale jako będące na skraju załamania spowodowanym gwałtownym wzrostem liczby pacjentów z Covid, chorobami zimowymi i wyczerpaniem personelu. W ubiegłą środę, kiedy rząd ogłosił, że 18.469 pacjentów z Covid przebywa w szpitalach w Wielkiej Brytanii, niewiele mniej niż 21.683 podczas  szczytu z pierwszej fali, premier Johnson potępił przywódcę Partii Pracy, Sir Keira Starmera, za zasugerowanie, że złagodzenie ograniczeń świątecznych może kosztować życie.” – Overcrowded hospitals, exhausted staff and a new threat … why Boris Johnson had to act

 

Zimowa narracja służby zdrowia w Wielkiej Brytanii między 2012 a 2019

 

2012: Szpitale pękają w szwach, z powodu niedoboru łózek osiągającego poziom zagrożenia.
2013: Szpitale zmagają się, aby zapobiec kryzysowi „najtrudniejszej w historii” zimy dla służby zdrowia [NHS].
2014: Więcej pacjentów, przeciążeni lekarze – czy NHS stoi w obliczu zimowego kryzysu?
2015: Wskaźniki wykorzystania łóżek szpitalnych osiągnęły rekordowo wysoki i ryzykowny poziom.
2016: Szpitalom w Anglii powiedziano aby wstrzymać operacje i zwolnić łóżka.
2017: Szefowie służby zdrowia [NHS] alarmują z powodu szpitali, które już są obłożone w 99%.
2018: Oddziały intensywnej opieki w NHS wysyłają pacjentów w inne miejsca z powodu braku łóżek.
2019: Rekordowo niski poziom łóżek szpitalnych w Anglii, ponieważ służba zdrowia [NHS] zmaga się z zapotrzebowaniem.

Zimowa narracja brytyjskiej służby zdrowia 2012 - 2019

Przypadki COVID w Wielkiej Brytanii – oficjalne statystyki

 

Przypadki COVID w Wielkiej Brytanii. Sprawdzamy szpital w Gloucester-Debbie Hicks

 

Wskaźnik nowych przypadków C-19, siedmiodniowa średnia krocząca – 29 grudzień 2020

Wskaźnik nowych przypadków C-19, siedmiodniowa średnia krocząca – 29 grudzień 2020

 

Sprawdzamy szpital w Gloucester – Debbie Hicks

 

Ok. Witam wszystkich. Jestem przed szpitalem w Gloucester (Gloucester Royal Hospital). Chcę Wam pokazać jak pusty on tam stoi, w jakiej to ściemie przyszło nam żyć. Przejdźmy na drugą stronę ulicy. Zazwyczaj ciężko tu zaparkować, stoi tu mnóstwo samochodów. Dzisiaj bez problemu znalazłam miejsce na tej drodze. To jest parking przy jezdni. Tam jest parkometr.

Oczywiście jest również plac parkingowy, ale najczęściej nie ma tam wolnego miejsca.

Jest bardzo cicho, co było do przewidzenia. Sporo karetek pogotowia zaparkowanych przy oddziale ratunkowym. Oto szpital w mieście Gloucester (Gloucester Royal Hospital), teraz udam się w kierunku głównego wejścia.

Zrobię coś, czego szczerze nie znoszę, ale ponieważ chcę dostać się do środka, więc będę musiała zakryć twarz szalem, by wejść do szpitala incognito i zobaczyć, jak wygląda sytuacja.

Oczywiście jest to sprzeczne z moimi niemalże religijnymi oporami przed nakładaniem czegokolwiek na twarz, ale tylko tak będę mogła choć rzucić okiem na to, co się tutaj dzieje, choć jest to kompletna strata czasu gdyż wiem, że szpital będzie zupełnie pusty.

Chcę ludziom udowodnić… tak… Widzimy kolejną podjeżdżającą karetkę. Wygląda na to, że te zaparkowane karetki to wszystkie, które pełnią służbę. Oczywiście jeśli przyłapią mnie na nagrywaniu, to strażnicy mogą krzywo na mnie spojrzeć, więc ukryję nieco telefon przed wejściem do szpitala.

W porządku, to jest wejście. Spójrzcie. Pusto jak w opuszczonym budynku. Spójrzcie. Spójrzcie tylko. Jak miasto duchów. Nigdy nie było tu tak cicho. Gdzie jest ta druga fala Gdzie ci wszyscy umierający ludzie z drugiej fali, co Gdzie są ci ludzie

Oto jest dowód, W Gloucester właśnie wprowadzono blokadę [lockdown] i 3 strefę restrykcji z powodu tego!

Z powodu pustego szpitala Spójrzcie tylko. To jest hańba. Nigdy nie widziałam… Spójrzcie, totalne pustki. Proszę nie siadać Tak jakby ktoś miał taką potrzebę.

Wszyscy ludzie w naszym kraju którzy oczekują na zaległe zabiegi, zabiegi leczenia raka, chorób serca Spójrzcie tylko. Krew mi się gotuje od samego chodzenia tutaj. Jestem wkurzona. Zobaczcie, to jest prawda, a nie jakieś wymysły kolesia. Niech się wypchają swoją gównoprawdą, bo szpital po którym chodzę jest kompletnie pusty.

Jestem taka wściekła. Jestem wściekła z powodu wszystkich tych ludzi oczekujących na zabiegi…

O mamy oddział. Spójrzcie. Co to jest za oddział To jest oddział urazów drobnych. O boże, spójrzcie! Wszyscy ci ludzie, którzy o tej porze roku znajdowaliby się na tym oddziale, bez problemu otrzymaliby opiekę. To jest hańba. Jestem wściekła.

Szczerze, nie spodziewałam się, że będzie tu aż tak cicho, spodziewałam się większej liczby osób, a tu nie ma absolutnie nikogo. Nie widzę ochrony. Gdzie są pracownicy ochrony. Nie widziałam ani jednego. Światła wyłączone. Kardiologia. Spójrzcie, ciemno. Ale kpina. Spójrzcie na to. Macmillan.

To jest odrażające. Stanowisko organizacji Macmillan. Macmillan, dla tych, którzy nie wiedzą, był jedną z kluczowych organizacji w procesie prywatyzacji NHS, z tymi wielkimi koncernami farmaceutycznymi, które wspólnie sprywatyzowały to wszystko.

Pamiętajcie o tym, kiedy otrzymacie jakieś gówniane oferty od Macmillan online, nie angażujcie się. Macmillan to zakała, hańba im. Stołówka jest zamknięta. Ten bufet… byłam kilka razy w tym szpitalu załatwiać jakieś sprawy, a ten bufet był otwarty i miał duży ruch w interesie.

Udam się w kierunku oddziału ratunkowego, bo on jest kluczowy. Zobaczymy, jak tam wygląda sytuacja. Czy tędy dostanę się na oddział ratunkowy, chyba nie. Cóż, wrócę na zewnątrz.

O, dwie osoby. Udało mi się zobaczyć dosłownie… Mam szal, właściwie to jestem wyłączona z obowiązku (noszenia maseczki). Nie powinny panie się w ogóle mnie pytać. Tak, nie powinny się panie mnie o to pytać. Dziękuję. Do widzenia, dziękuję. To nie twoja sprawa. Dwie babcie lemingi pytały, dlaczego nie stosuję środków do zasłaniania twarzy. Nie jestem w nastroju, by wdawać się w tę dyskusję.

Spójrzcie tylko. Nawet… Co to jest Skorzystano z okazji i zabrano się za jakieś prace budowlane, skorzystano z tego, że nic się nie dzieje. Oto oddział ratunkowy. Przejdę tędy o tak, zobaczymy, jak daleko uda mi się dojść. W porządku, jestem na oddziale.

Popatrzmy. Mamy 3… 4…. 5… 7 osób na ratunkowym. W szpitalnych korytarzach doliczyłam się 15-20 osób dosłownie. Całkowita hańba. Absolutna hańba.

Wszyscy ci ludzie, którym odmawia się udzielenia pomocy… To tyle. Zakończę nagrywanie, ponieważ trochę po szpitalu pochodziłam i widziałam wystarczająco dużo dowodów.

Powiem więc, było znacznie spokojniej, niż się spodziewałam. Cisza jak makiem zasiał, prawie zero żywej duszy. Pusty budynek szpitala.

Zamknięty całkowicie oddział, brak pracowników ochrony. Jestem ciekawa, jak to wygląda od zaplecza. Spójrzcie, wygląda na to, że on porządkuje ekwipunek karetki. O ironio, jest taki ruch, że mają nawet czas na porządki. Spójrzcie tylko. Szok.

Wiem od ratowników medycznych, że normalnie w pracy zwyczajnie brakuje im czasu, by się zajmować takimi rzeczami. Oto jak duży… mały ruch teraz mają.

Proszę bardzo, to jest Gloucester, jesteśmy w 3 strefie restrykcji, a oto proszę szpital. Gdzie te wszystkie osoby chore na COVID-19, te wszystkie umierające osoby, gdzie jest ten zmutowany wirus, panowie Boris Johnson [premier] i Matt Hancock [minister zdrowia]

Pokażcie to nagranie Richardowi Grahamowi i wszystkim wspaniałym, lokalnym członkom Izby Gmin, Siobhan Baillie. Czy po to wprowadziliście lockdown, zniszczyliście nasze lokalne społeczności, skazaliście osoby starsze i dzieci na takie życie, odebraliście nam Święta z powodu tego? Brzydzę się tym. Podzielcie się proszę tym nagraniem z innymi.

 

Sprawdzamy szpital w Gloucester – Debbie Hicks [28 grudzień 2020]

 

%d bloggers like this: