Szczepionka Heplisav B firmy Dynavax – adiuwant 1018 i zawały serca

Szczepionka Heplisav B firmy Dynavax

Szczepionka Heplisav B firmy Dynavax

 

Del Bigtree: Oto „śmietanka” amerykańskich naukowców zajmujących się szczepionkami spotyka się, by dogłębnie przeanalizować efekty solidnej naukowej roboty i ocenić, czy szczepionka ta jest wystarczająco bezpieczna dla ludzi.

Na sali czuć pełne skupienie i determinację. Praca umysłowa nie ustaje – tylko spójrzcie, jak emocjonująca jest to dyskusja.

ACIP - Szczepionka Heplisav B firmy Dynavax

Czy ktoś z Państwa pragnie dodać coś odnośnie stosowania tej szczepionki w połączeniu z innymi szczepionkami z adiuwantami?

Nie posiadamy żadnych danych mogących posłużyć za podstawę rekomendacji, za przyjęciem lub odrzuceniem tej szczepionki.

Heplisav B - ACIP - Nie posiadamy żadnych danych mogących posłużyć za podstawę rekomendacji, za przyjęciem lub odrzuceniem tej szczepionki.

Amanda Cohn: W szerszym kontekście odnośnie łączenia szczepionek należałoby dodać, że choć badania chemiczne dotyczące jednoczesnego stosowania tych szczepionek nie zostały wykonane, ogólne podejście do kwestii szczepionek podawanych równocześnie jest takie, że mogą one być wstrzykiwane w tym samym czasie, ale w różne kończyny.

Nana Bennett: Dr Hunter?

Dr Hunter: Czy szczepionki zawierające wiele adiuwantów są dostępne na rynkach w Europie lub na świecie?

Nana Bennett: Dr Ward, udzieli pan odpowiedzi?

Dr Ward: Z tego co mi wiadomo, to nie.

Nana Bennett: Ok.

Skoro nie ma chętnych do dalszej dyskusji, proponuję głosowanie odnośnie rozważanej rekomendacji.

Amanda Cohn: Pragnę przypomnieć, by sprawdzili Państwo, czy działają poprawnie te, uhmm… cokolwiek to jest… te urządzenia…

Głosowanie rozpoczęte.

Nana Bennett: Dziękuję.

Głosowanie zostało zakończone.

Rekomendacja została przyjęta jednogłośnie.

ACIP głosowanie - Heplisav B firmy Dynavax

Dziękuję wszystkim za udział w głosowaniu.

 

Del Bigtree: No i macie. To tyle.

Któryś z uczestników zadał pytanie, czy przeprowadzono testy odnośnie jednoczesnego podawania wielu szczepionek, a oni odpowiadają, że nie mają żadnych danych na ten temat, że nigdy nie badano co się stanie gdy podana zostanie wraz z innymi szczepionkami zawierającymi adiuwanty.

„Dobra, czy możemy przejść do głosowania?”

Jednogłośnie przyjęte!

Nie ma znaczenia, kto zadawał istotne pytania odnośnie tej szczepionki i tak otrzymywał tę samą odpowiedź: „Nie mamy pi****onego pojęcia!”

Świetnie, to chciałem wiedzieć, tyle mi wystarczy.

Były tam NBC, CBS, wszystkie stacje telewizyjne po głosowaniu niezwłocznie nadały komunikat, by przekazać wam nowinę o nowej, wspaniałej szczepionce, która ochroni was przed WZW typu B.

Po głosowaniu, gdy co niektórzy prędko wybiegli z sali, by uczcić tę nową szczepionkę, dopiero wtedy na sali miała miejsce poważniejsza dyskusja.

 

Szczepionka Heplisav B firmy Dynavax – adiuwant 1018 i zawały serca

Czy ktoś z Państwa pragnie dodać jakiś komentarz?

Mam drobną wątpliwość, choć uważam, że ta szczepionka jest dużym krokiem naprzód, mam wątpliwości co do danych odnośnie przypadków zawałów serca w grupie testowej. Mam wątpliwości dotyczące tego nowego adiuwantu i będę naciskał na rzetelne zbieranie danych po wprowadzeniu tej szczepionki na rynek.

Nana Bennett: Dr Hunter?

Dr Hunter: Jedno pytanie – kiedy możemy spodziewać się raportu dotyczącego bezpieczeństwa szczepionki?

Planujemy zbierać dwa rodzaje danych. Dane o bezpieczeństwie szczepionek wymagać będą danych dotyczących stosowania tych szczepionek przez ludzi, co pozwoli stworzyć nam wystarczającą bazę danych do dalszych analiz.

Dr Sun, czy zechce Pan skomentować sprawę danych wymaganych przez Agencję ds. Żywności i Leków [FDA]?

Dr Sun - Szczepionka Heplisav B firmy Dynavax

Dr Sun: Odnośnie danych dotyczących przypadków zawałów mięśnia sercowego – przewidujemy zakończenie badania na 31 maja 2020 roku. Planujemy również badania pod kątem chorób autoimmunologicznych, półpaśca oraz zamierzamy prowadzić osobny rejestr dla kobiet w ciąży. Te wszystkie dane będą uwzględnione w raporcie po wpuszczeniu szczepionki na rynek.

Nana Bennett: Dziękuję.

 

Del Bigtree: Nie wydaje się Wam, że ta dyskusja powinna mieć miejsce przed głosowaniem? Czy nie byłoby rozsądniejsze zgłosić  ewentualne zastrzeżenia przed głosowaniem:

 „Mam drobne zastrzeżenie – jest to niewątpliwie krok naprzód i jestem zaszczycony mogąc być tutaj dziś w tym gronie, ale mam drobne wątpliwości odnośnie danych dotyczących ryzyka zawału infarctus myocardii.”

Wiecie co to takiego jest infarctus myocardii? Zawał mięśnia sercowego.

„W lutym 2013 roku FDA najpierw odmówiła zatwierdzenia szczepionki ze względów bezpieczeństwa, przedstawiciele firmy Dynavax stwierdzili wówczas, że ma nadzieję na otrzymanie błogosławieństwa agencji na węższe zastosowania…

Pracownicy FDA w dokumentach informacyjnych wydanych przed spotkaniem komitetu doradczego stwierdzili, że podczas gdy szczepionka była skuteczna, to zaobserwowano “brak równowagi” dotyczący zgonów i poważnych zawałów serca w badaniu klinicznym wśród pacjentów przyjmujących Heplisav-B i szczepionkę Engerix-B firmy GSK. Po wykluczeniu zgonów spowodowanych przedawkowaniem lub urazem, FDA stwierdziło, że 16 osób zmarło z około 5.500 pacjentów, którzy przyjęli szczepionkę Heplisav, w porównaniu z czterema zgonami na 2.800 wśród pacjentów przyjmujących Engerix-B.

Personel FDA  napisał, że w tym badaniu klinicznym 19 pacjentów przyjmujących szczepionkę Heplisav, zgłosiło zawał serca, w porównaniu z trzema pacjentami, którzy otrzymali szczepionkę Engerix-B.”FDA Raises Safety Concerns With Hep B Vaccine, July 26, 2017
https://www.law360.com/articles/948246/fda-raises-safety-concerns-with-hep-b-vaccine

 

„Uczestników monitorowano pod kątem poważnych niepożądanych odczynów poszczepiennych przez 13 miesięcy po pierwszej dawce szczepionki. Odsetek osób, które zgłosiły poważne zdarzenia niepożądane, wyniósł 6,2% w grupie przyjmującej szczepionkę HEPLISAV-B i 5,3% w grupie przyjmującej szczepionkę Engerix-B. Ostry zawał mięśnia sercowego (AMI) odnotowano u 0,25% (n = 14) otrzymujących HEPLISAV-B i 0,04% (n = 1) otrzymujących Engerix-B…

Spośród 19 zdarzeń zidentyfikowanych jako zawał mięśnia sercowego u otrzymujących szczepionkę HEPLISAV-B trzy wystąpiły w ciągu 14 dni, dziewięć wystąpiło w ciągu 53-180 dni, a siedem wystąpiło po ponad 180 dniach od podania dawki HEPLISAV-B. Spośród trzech zdarzeń zidentyfikowanych jako zawał mięśnia sercowego u uczestników otrzymujących EngerixB, wystąpił on w 13, 115 i 203 dniu po podaniu którejkolwiek z dawek.”Serious Adverse Events
https://www.fda.gov/downloads/BiologicsBloodVaccines/Vaccines/ApprovedProducts/UCM584762.pdf

 

Osoba ta jest troszkę zaniepokojona faktem, że w grupie testowej były przypadki zawału serca i ma szczerą nadzieję, że badania po wprowadzeniu szczepionki na rynek będą prowadzone rzetelnie, gdyż podczas gdy będziemy ją testować na was i obserwować czy będziecie padać jak muchy, to ten ktoś ma nadzieję, że ktoś będzie miał jakiś program komputerowy i te przypadki wychwyci.

„Działania niepożądane leków i szczepionek są powszechne, ale są niedostatecznie raportowane. Chociaż 25% chorych leczonych ambulatoryjnie doświadcza niepożądanych efektów ubocznych, to mniej niż 0,3% wszystkich zdarzeń niepożądanych i 1-13% poważnych niepożądanych efektów ubocznych zgłoszono Agencji ds. Żywności i Leków (FDA). Podobnie, mniej niż 1% niepożądanych odczynów poszczepiennych [NOP] zostało zgłoszone.”Electronic Support for Public Health–Vaccine Adverse Event Reporting System (ESP:VAERS) https://healthit.ahrq.gov/sites/default/files/docs/publication/r18hs017045-lazarus-final-report-2011.pdf

 

Tak na marginesie, aby uspokoić wszystkich obywateli, szczepionkę przetestujemy również na kobietach ciężarnych, dla których stworzymy osobny rejestr skutków ubocznych, aby dowiedzieć się, czy one również będą umierać lub ich dzieci.

Nikt nie był w stanie przeprowadzić takich badań wcześniej, przed głosowaniem. Bylibyśmy bez serca, gdybyśmy obciążyli kosztami przemysł farmaceutyczny, który przecież ledwo się utrzymuje z tych setek miliardów dolarów obrotu.

Musimy upewnić się, że pieniądze ze sprzedaży trafią prosto do nich, zamiast przetestować porządnie  produkt zanim przeciętny człowiek go dostanie. Tak to działa! Dynavax – pokaż proszę ten slajd – szczepionka przeciwko WZW typu B działa, ale też istnieje pewne ryzyko dla zdrowia wynikające z jej stosowania, twierdzi FDA.

Oto rzecz interesująca. W lipcu 2017 roku FDA nie zatwierdziła tej szczepionki. Z jakiego powodu? Bo zwiększa ryzyko wystąpienia zawału mięśnia sercowego, czyli ataku serca. W grupie testowej były przypadki śmiertelne. A tu nagle w ramach trzeciej próby zatwierdzenia, FDA daje szczepionce zielone światło.

Sądzicie, że formuła tej szczepionki została poddana jakimkolwiek modyfikacjom? Czy też może sądzicie, że naprawdę dokładnie wyjaśniono problemy z tą szczepionką Heplisav-B?

Dr Sherri Tenpenny: Przeprowadzono badania na niewielkiej grupie szczurów oraz na niewielkiej grupie małp.

W badaniu na szczurach odkryto ten adiuwant 1018, jest toksyczny dla szpiku kostnego oraz powoduje małopłytkowość [thrombocytopenia], czyli zmniejszoną zawartość płytek krwi w organizmie, co w konsekwencji może skończyć się śmiercią w wyniku wykrwawienia, a także szereg przypadków problemów z wątrobą w tym przewlekłe zapalenia wątroby oraz choroby z grupy kardiomiopatii, powiększenie i obrzęk serca jako efekt uboczny.

Adiuwant 1018 ISS i receptor TLR9

Te badania dotyczyły szczurów, natomiast w przypadku małp, odnotowano zwiększone tworzenie się skrzepów krwi, które przedostając się do płuc powodowały zatorowość płucną.

W przypadku glin/aluminium czy rtęci znajdujących się w szczepionce, istnieją metody umożliwiające usunięcie tych substancji z organizmu. Niekoniecznie uda się usunąć te substancje całkowicie, a im dziecko młodsze, tym więcej tych substancji pozostanie w jego organizmie.

Natomiast jeśli manipuluje się receptorami TLR (Toll-podobne), to nie mamy pojęcia, czy kiedykolwiek uda się z organizmu usunąć to coś. Co jeśli wszystkie receptory TLR9 zostaną zaatakowane w organizmie konkretnej osoby?

Jeśli tylko jedna osoba doświadczy zawału serca z powodu szczepionki przeciwko WZW typu B, szczepionki zawierającej ten nowy adiuwant 1018, to pomyślcie tylko ile to jest lat leczenia, ile będzie potrzebne medykamentów, hospitalizacji, diuretyków czy środków na nadciśnienie oraz wielu innych rzeczy na przypadłości wymagające stosowania leków czy w skrajnym przypadku dializy, kiedy pacjent po zawale zacznie cierpieć na niewydolność nerek? Szczepionki powodują uszkodzenia organizmu, na które przemysł farmaceutyczny ma rozwiązania/recepty.

Szczepionki to trwający już 200 lat błąd, który doprowadził do wielopokoleniowej indoktrynacji, skutkującej przekonaniem, że są one czymś dobrym i stosowanym pod pretekstem zdrowia. Za 50 czy 100 lat antropologowie społeczni  zaczną badać obecny wycinek historii i chwycą się za głowy z niedowierzania:

„Co oni sobie myśleli?”

Chciano wstrzykiwać wszystkie te toksyczne substancje do organizmów małych dzieci, najcenniejszego daru, jaki mieli, swoje dzieci i wydawało im się, że wszytko jest w porządku? Że nie tylko jest to w porządku, ale pozwala zachować im dobre zdrowie.

Del Bigtree: Dr Sherri Tenpenny właśnie stwierdziła, że lepiej mieć wstrzykniętą rtęć czy aluminium do organizmu, niż to nowe cudeńko, gdyż przynajmniej te dwa metale można jakoś z organizmu próbować usunąć. Szczerze, nie sądziłem, że kiedykolwiek usłyszę coś takiego.

Oto wniosek, do którego doszedłem.

Ci ludzie są naprawdę podekscytowani  prowadzaniem eksperymentów nad szczepionkami, tylko kto chciałby eksperymentować na szczurach – żadna zabawa.

Kto by tam chciał eksperymentować na 10 małpach – to nudne i kosztowne.

Co to jest eksperyment na 20 czy 100 osobach kiedy dostępne są miliony ludzi, kiedy rząd daje ci do nich dostęp. Wystarczy, że udzielasz się na jakimś panelu dyskusyjnym, zadasz kilka istotnych pytań, na które odpowiedź i tak cię nie interesuje, gdyż i tak zagłosujesz na „tak”.

Dzięki temu miliony osób staną się twoimi “królikami doświadczalnymi” w ramach gigantycznego eksperymentu!

Mamy nowy adiuwant i nikt go jeszcze nie testował, oddziałuje on na obszar układu immunologicznego, o którego istnieniu nie mieliśmy do niedawna pojęcia!

(Nie mamy żadnych danych, aby udzielić rekomendacji w taki czy inny sposób.)

(Dziękuję wszystkim)

Zobacz na: Czy na pewno szczepionki to najlepiej przebadane produkty firm farmaceutycznych? Sprawdźmy.
Kolektywizm: Rodzina czy państwo? Esej o obowiązkowych szczepieniach – dr Russell Blaylock
Szczepionka przeciwko wirusowemu zapaleniu wątroby typu B (WZW B) – dr Suzanne Humpries
Lekarze z AAPS wzywają do moratorium szczepionki przeciw WZW B dla dzieci w wieku szkolnym

Szczepionka Heplisav B firmy Dynavax, adiuwant 1018 i zawały serca – napisy PL

%d bloggers like this: