Lekarze wzywają do moratorium szczepionki przeciw WZW B dla dzieci w wieku szkolnym cytując potencjalnie śmiertelne wyniki.

Stowarzyszenie Amerykańskich Lekarzy i Chirurgów (AAPS) WZW B

8 lipiec 1999

Do natychmiastowej publikacji:

Okręgi szkolne wymagające szczepionek oskarżone o praktykowanie medycyny bez licencji.

Stowarzyszenie Amerykańskich Lekarzy i Chirurgów (AAPS) wzywa do natychmiastowego moratorium w sprawie przymusowego szczepienia przeciwko wirusowemu zapaleniu wątroby typu B uczniów w wieku szkolnym oczekując dalszych badań dotyczących niebezpiecznych efektów ubocznych oraz oskarża okręgi szkolne o praktykowanie medycyny bez licencji.

Dr Jane M. Orient, dyrektor zarządzający AAPS

Dr Jane M. Orient, dyrektor zarządzający AAPS , powiedziała, że

„Dzieci poniżej 14 roku życia są trzykrotnie bardziej narażone na śmierć lub niechciane efekty bezpośrednie po otrzymaniu szczepionki przeciw WZW typu B niż zarażenie się tą chorobą.”

“Osobną rzeczą jest, aby zabronić choremu na chorobę zakaźną uczniowi wstępu do szkoły gdyż stwarza zagrożenie dla innych dzieci, ale wymaganie wątpliwej opieki medycznej, jako warunek uczęszczania do szkoły to wejście w obszar praktykowania medycyny.”

W Stanach Zjednoczonych wirusowe zapalenie wątroby typu B jest głównie chorobą dorosłych, nie rozprzestrzeniającą się przez przypadkowy kontakt. Ryzyko zarażenia jest wysoce uzależnione od stylu życia, tj. wielu partnerów seksualnych, nadużywania narkotyków lub zawodu związanego z ekspozycją na krew.

 

 

Tymczasem Centrum Kontroli i Prewencji Chorób [CDC] zaleca szczepienie wszystkim noworodkom. Co więcej, wiele okręgów szkolnych również wymaga tego szczepienia. Nawet ustawodawcy stanowi są winni tego błędu w sztuce medycznej. Na przykład na początku tego roku ustawodawca stanu Ohio uchwalił prawo wymagające od uczniów otrzymania trzech dawek szczepionki przeciw WZW typu B.

Według niedawnego badania przeprowadzonego przez rząd federalny, poważne niepożądane odczyny poszczepienne – w tym 48 zgonów – są zgłaszane trzy razy częściej niż w przypadku zapalenia wątroby typu B u dzieci w wieku poniżej 14 lat.

Dr Jane M. Orient mówi, że

“Podejrzewamy, że poszczepienne działania niepożądane są w ogromnej mierze niezgłaszane, jako że formalne długoterminowe badania nad bezpieczeństwem szczepionek nie zostały przeprowadzone.”

“Jest to dla nas szokujące, że urzędnicy służby zdrowia tak nonszalancko oddalają raporty poważnych niepożądanych odczynów poszczepiennych jako zbieg okoliczności [koincydencja], a urzędnicy szkolni ignorują je w ogóle.”

W wezwaniu do moratorium względem przymusu szczepienia przeciw WZW typu B dr Orient ostrzega, że wzrost liczby podawanych “szczepionkowych koktajli” może stanowić niebezpieczne zagrożenie dla ich zdrowia.

Dr Jane. M. Orient mówi, że

„Przez wprowadzenie przymusu szczepień  dzieci w wieku szkolnym, automatycznie stają się obiektami badawczymi na których testowana jest medyczna kuracja o nieudowodnionym działaniu bez świadomej zgody, co jest pogwałceniem kodeksu norymberskiego. Jeśli administratorzy szkół i urzędnicy biurokracji rządowej podlegaliby temu kodeksowi, mogliby zostać uznani za zbrodniarzy wojennych.”

Niedawne badanie dotyczące krajowej polityki szczepień opublikowane w Medical Sentinel, oficjalnym czasopiśmie Stowarzyszenia Amerykańskich Lekarzy i Chirurgów, ujawnia sekretny proces związany ze specjalnymi interesami, które decydują o polityce szczepień rządu federalnego:

[CDC] mianuje członków Komitetu Doradczego ds. Praktyki Szczepień (ACIP)… Członkowie są często nominowani przez firmy farmaceutyczne i mają znaczne powiązania finansowe z tymi firmami…. Członkom zabrania się publicznego dyskutowania na temat poruszanych tematów podczas zamkniętych spotkań. Dokładne naukowe, medyczne i polityczne podstawy dla szczepionkowych zaleceń nigdy nie zostają ujawniane. Tak więc firmy farmaceutyczne i CDC mają silne bodźce do rozszerzenia programów szczepień.”dr Roger Schlafly, Ph.D. “Official Vaccine Policy Flawed,” Medical Sentinel, Vol. 4, #3, str. 106.

 

Dr Jane M. Orient wskazując na znaczną darowiznę Merck & Co na rzecz AAP mówi, że

“Podejrzewamy kontakty finansowe pomiędzy producentami szczepionek a grupami medycznymi, takimi jak Amerykańskie Stowarzyszenie Lekarskie i Amerykańska Akademia Pediatrii [AAP], które popierają szczepionkę.”

“Rząd federalny wypłaca organom stanowym premię do 100 dolarów za każde “w pełni” zaszczepione dziecko. Jaki jest ich motyw – pieniądze czy medycyna?”

Stowarzyszenie Amerykańskich Lekarzy i Chirurgów AAPS to głos prywatnych lekarzy od 1943 roku, liczy około 5.000 członków. Stowarzyszenie utrzymuje, że związek między lekarzem a pacjentem jest nietykalny, a rodzice, nie rząd, powinni podejmować decyzje dotyczące opieki medycznej dzieci. Mottem AAPS jest “omnia pro aegroto” co z łaciny znaczy “wszystko dla pacjenta”.

 

Źródło: Doctors Call for Moratorium on Hepatitis B Vaccine

Zobacz: Szczepionka przeciwko wirusowemu zapaleniu wątroby typu B (WZW B) – dr Suzanne Humpries

%d bloggers like this: