Jak poprawnie nienawidzić antyszczepionkowców – poradnik

Jak poprawnie nienawidzić antyszczepionkowców

Jak poprawnie nienawidzić antyszczepionkowców

 

Nie jesteś do końca pewny, jak poprawnie nienawidzić antyszczepionkowców?
Potrzebujesz może wskazówek, jak się za to zabrać?

Nazywam się Forrest Maready, a oto moja niesamowita opinia.

Kilka słów zachęty dla tych, którzy chcieliby mnie zakrzyczeć  – wiem, że tylko na to czekacie. My ludzie już tak mamy – zwalczamy “innowierców”. Wiem jakie to uczucie – byłem kiedyś taki, jak wy. Byłem przekonany, że nauka jest lekarstwem na wszystkie problemy ludzkości i każdy, kto myślał inaczej, był stukniętym idiotą. Znam to uczucie – gdy ktoś poddawał pod dyskusję moje przekonania, wywoływało to u mnie taki dysonans poznawczy, że poddawałem się ślepemu gniewowi. Zaczynałem bezmyślnie zionąć wszystkimi tymi bzdurami, które nauczyłem się powtarzać dzięki koncernom farmaceutycznym. Zdaję sobie sprawę, że nie jest to komfortowe uczucie – gdy cały wasz światopogląd, oparty na idei tryumfu współczesnej nauki, medycyny i technologii, ponosi klęskę i rozpada się na kawałki.

Tak więc jeśli któryś z moich filmów was zdenerwował, dał wam impuls do zrewidowania waszej wiary w ludzkość – chcę abyście wiedzieli, że znam to uczucie. Też tak się czułem. Możecie spokojnie wrócić do oglądania filmów z konferencji TED i inspirować się POTĘGĄ NAUKI.

Wiem, że wierzycie w to, że przetrwanie rasy ludzkiej zależy w całości od naszej zdolności do przechytrzenia Matki Natury. Wiem, że napawa was dumą to, że jakiś przedstawiciel naszej rasy dokonał czegoś, co pozwala nam zarazem mieć ciastko i zjeść ciastko. Więc gdy czujecie nagły przypływ gniewu i ogarnia was strach na myśl o tym, że ludzkość może przetrwać nawet wtedy, gdy przestaniemy się szczepić – mam wtedy dla was kilka wskazówek co do tego, jak komunikować się ze mną i innymi – przydadzą się Wam w dyskusji.

Jak poprawnie nienawidzić antyszczepionkowców.

 

1. Komentuj jako anonim.

Utwórz sekretne konto, na którym nie używasz prawdziwego imienia i nazwiska. Dzięki temu będziecie mogli pisać siedząc sobie w przytulnym mieszkaniu – co wam się tylko żywnie podoba. Trzeba nie lada odwagi i przekonania o własnej racji, aby nie brać odpowiedzialności za to w co wierzysz – wiedzcie, że podziwiam was za tę odwagę.

2.Wiedz, że jesteś w większości i komentuj w przekonaniu, że większość nigdy się nie pomyliła w żadnej kwestii.

Przenigdy.

3.Pamiętaj, by zawsze podkreślać mój formalny brak wykształcenia w dziedzinie nauki i medycyny.

Ubolewam nad tym, że nikt nie pomyślał o tym, by udostępnić w internecie wszystkie te rzeczy, których uczą się na wydziałach medycyny. Dostęp do tych informacji to byłoby coś. Na przykład indeks wszystkich badań naukowych przeprowadzonych przez ostanie 30 lat – pomyślcie tylko, co dostatecznie zmotywowana osoba mogłaby zrobić z tymi informacjami!

4.Przyozdabiaj swoje najbardziej prowokacyjne uwagi łacińskimi terminami, takimi jak “ad hominem” czy “post hoc, ergo propter hoc” – zrobisz wrażenie bardziej inteligentnego.

5.Wspominaj o tzw. odporności stada tak często, jak to tylko możliwe.

To oczywiste, że nigdy nie słyszałem o tym pojęciu. Przecież nigdy nie badałem sensowności tej idei czy poniesionych porażek podczas prób jej realizacji, pomimo, że poziom wyszczepialności populacji wynosi ponad 95%. Ale pewnie pozwoli ci to dobrze się poczuć – więc czemu nie?

6.Mów o tym, jak to antyszczepionkowcy dosłownie zabijają ludzi.

Niech to zabrzmi naprawdę poważnie. Wspomnij o epidemiach odry.

7. W końcu – to jest absolutnie kluczowe – cytuj informacje z stron takich jak: CDC, FDA, ScepticalRaptor czy ScienceBasedMedicine, nagminnie z takim samym namaszczeniem, z jakim traktowałbyś Ewangelię według Jezusa Chrystusa.

Przecież informacje, które tam podają, zawsze były prawidłowe.

Zwłaszcza, że wielu oficjeli z Centrum Kontroli i Prewencji Chorób awansuje na stanowiska kierownicze w koncernach farmaceutycznych, więc możesz być pewny, że otrzymujesz obiektywną i przyjazną tym koncernom prawdę.

“Obiecujemy to wam.”

Jeśli zetknąłeś się z osobami, które postępują wedle niektórych z tych wskazówek, pogratulujcie im proszę i odeślijcie ich do tego materiału, aby miały szansę zapoznać się z pozostałymi wskazówkami.

Na zakończenie – jeśli czujesz potrzebę zdyskredytowania tego, o czym mówię, postępuj proszę wedle tych wskazówek, a gwarantuję ci, że poczujesz się bardziej dowartościowany. Utwierdzisz się jeszcze mocniej w przekonaniu co do swoich możliwości ocalenia Świata przed nieuchronną zagładą.

Jak zawsze, życzę szczęścia z tymi waszymi szczepionkami.

To była moja niesamowita opinia.

Zobacz na: Ruchy antyszczepionkowe
Co u licha antyszczepionkowcy mają w głowach
20 powodów, dla których nazywam siebie „Anty-Szczepionkowcem”!
Szczepienia: Historia mitu – Roman Bystrianyk i dr Suzanne Humphries
Zgadza się, my antyszczepionkowcy jesteśmy dobrze zorganizowani i medialni.

 

Jak poprawnie nienawidzić antyszczepionkowców – napisy PL

Jak poprawnie nienawidzić

%d bloggers like this: