Te 2 przypadki polio na Ukrainie, to polio związane z cyrkulującym wirusem pochodzenia odszczepionkowego, który po angielsku ma oznaczenie obecne na stronach WHO “vaccine-derived poliovirus type 1 (cVDPV1)”.

Dwa przypadki polio w regionie karpackim : epidemii nie będzie
http://news.liga.net/news/health/6556503-dva_sluchaya_poliomielita_na_zakarpate_epidemii_ne_budet.htm

WHO (która też potwierdza, że szczep jest odszczepionkowy: patrz ich stronę) już straszy epidemią, zaleca masowe doszczepianie na Ukrainie, a także w sąsiednich krajach (w tym m.in. w Polsce). Zalecane są preparaty OPV (które samo jest źródłem tego wirusa !!!) lub IPV.

Circulating vaccine-derived poliovirus – Ukraine
http://www.who.int/csr/don/01-september-2015-polio/en/

Warto przypomnieć sobie wiedzę o polio i metodach profilaktyki / zapobiegania mu innych niż szczepienia. Jest prawie na 100% pewne, że i u nas będzie histeria, medialna epidemia (2 przypadków, ale co tam) i nagonka na nieszczepiących. Jednocześnie nasze media ani słowem nie wspominają, że TO WIRUS ZE SZCZEPIONKI!

Kiedy wybuchła epidemia polio poszczepiennego w Sudanie Południowym i na Madagaskarze (również spowodowana wirusem poszczepiennym), WHO ogłaszała, że żeby podtrzymać uwolnienie świata od polio, w związku z “małym ryzykiem”, jaki stanowi wirus szczepionkowy, trzeba zaprzestać stosowania żywej szczepionki OPV (“Due to the small risk of cVDPVs, use of OPV must be stopped to secure a lasting polio-free world” – patrz:

Poliovirus in South Sudan and Madagascar
http://www.who.int/csr/don/14-november-2014-polio/en/

A teraz, kiedy są infekcje tym samym szczepem pochodzącym ze szczepionki na Ukrainie, proponują ponowne użycie szczepionki nie tylko IPV, ale i OPV !!! (jest w materiale powyżej z Ukrainy). JAKA W TYM LOGIKA? Gdzie tu konsekwencja?

Zresztą u nas OPV wciąż jest w użyciu. Czyżby ktoś już planował doszczepianie na masową skalę szczepionką doustną OPV również w Polsce przez 2 przypadki na Zakarpaciu (bo przecież jesteśmy tak blisko Ukrainy?). Przecież nie ma to sensu logicznego, bo większość nie spotka się nigdy z wirusem szczepionkowym (nie mówiąc o dzikim), a w wypadku masowych szczepień OPV spotka się z nim prawie na pewno (czyli szczepienia żywą szczepionką spotęgują zagrożenie, a te 2 przypadki gdzieś na Ukrainie może się wykurują i nic się nie stanie).

Już Albert Sabin, twórca szczepionki OPV, tak napisał o swoim dziele:
„OPV różni się od innych żywych atenuowanych szczepionek tym, że trafiając do organizmu drogą naturalną (doustnie), szczepy szczepionkowe intensywnie rozmnażają się i są przekazywane niezaszczepionym członkom rodziny oraz całemu społeczeństwu”.

To była szczepionka stworzona właśnie w celu “zaszczepienia” wszystkich, łącznie z niezaszczepionymi członkami rodzin osób zaszczepionych. Mimo że szczepy były atenuowane (osłabione), to historia powikłań szczepionki OPV jest tak stara jaka sama szczepionka. Powikłania? A kto by się tym przejmował? Mutacje wirusów? Eee tam, pożyjemy, zobaczymy. No i widzimy, jak to jest.

Aleksander Kotok komentuje ten cytat tak: „(…) całkiem rzeczywiste polio poszczepienne jest groźne nie tylko dla zaszczepionych, lecz również dla ludzi mających z nimi styczność (…)”. I przykład z Ukrainy to pokazuje.

Znalezione na: https://www.facebook.com/groups/188120481225671/permalink/912016688836043/

%d bloggers like this: